Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bioplasticmaker Avantium onderuit op Damrak na uitstel resultaten

Bioplasticmaker Avantium onderuit op Damrak na uitstel resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Avantium ging woensdag ruim 10 procent onderuit op de Amsterdamse beurs. De bioplasticmaker heeft een voorlopig financieringsakkoord bereikt met zijn banken en staatsinvesteringsfonds Invest-NL. De afspraken zijn gemaakt op voorwaarde dat de aandelenuitgifte die het bedrijf in september wil lanceren, succesvol is. Details over die uitgifte worden in september in een prospectus bekendgemaakt. De halfjaarcijfers die voor woensdag op het programma stonden, worden dan ook vrijgegeven.

Avantium werkt aan het opstarten van zijn fabriek voor bioplastics in Delfzijl en heeft het geld naar eigen zeggen nodig om de weg naar winstgevendheid te financieren. Het bedrijf kondigde ook aan dat interim financieel directeur Bert Cornelese per direct terugtreedt en wordt opgevolgd door René Ploegsma.

De algehele stemming op het Damrak was positief, na de nieuwe recordstanden op Wall Street die volgden op meevallende Amerikaanse inflatiecijfers. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 898,44 punten. De MidKap klom 0,5 procent tot 918,94 punten. Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,6 procent.

Prosus

De lager dan verwachte inflatie in de Verenigde Staten zorgde voor geruststelling dat de impact van de heffingen van president Donald Trump op de consumentenprijzen tot nu toe beperkt is. De hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente in september gaat verlagen nam daardoor verder toe.

Prosus (plus 3 procent) was de sterkste stijger in de AEX. De techinvesteerder profiteerde van een stevige koerswinst van het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent (plus 4 procent) waarvan het grootaandeelhouder is. ABN AMRO (min 1,1 procent) noteerde ex-dividend. Dat betekent dat het aandeel geen recht meer geeft op het dividend over de afgelopen periode, wat vaak voor koersdruk zorgt.

Winst TUI

TKH daalde 0,2 procent in de MidKap. De technologiegroep zakte een dag eerder ruim 5 procent na tegenvallende resultaten. Analisten van de Duitse investeringsbank Berenberg verlaagden het koersdoel voor TKH, maar handhaafden het koopadvies.

Envipco zakte 2,5 procent. De fabrikant van statiegeldmachines zag de omzet en het resultaat dalen in het tweede kwartaal. Topman Simon Bolton sprak van een zwakker dan verwacht kwartaal.

In Frankfurt klom TUI 1,6 procent. De ook in Nederland actieve aanbieder van vakanties boekte in het afgelopen kwartaal meer omzet en winst, mede door hogere prijzen en een sterke vraag naar cruisereizen.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit opnieuw in het rood door onzekerheid over AI

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.

21 minuten geleden
Vat Brentolie op hoogste prijsniveau sinds mei

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.

1 uur geleden
Brussel onderzoekt snelle importstop in strijd tegen China

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat kijken of ze een nieuw handelsinstrument kan ontwikkelen waarmee "snel en onmiddellijk" de toegang tot de Europese markt kan worden stopgezet. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na afloop van een tweedaagse top met EU-leiders in Brussel.

2 uur geleden
AH: in ieder geval tot en met dinsdag geen bezorging boodschappen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn verlengt de periode waarin het bedrijf geen onlinebestelde boodschappen bezorgt. In een verklaring laat de supermarktketen weten dat het tot en met dinsdag alles moet annuleren. Eerder meldde het bedrijf al dat het tot en met zondag geen boodschappen zou bezorgen. De supermarktketen zegt er alles aan te doen om vanaf de tweede helft van de week klanten wel weer boodschappen thuis te bezorgen.

4 uur geleden
AEX eindigt beursweek met nieuw slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag op een slotrecord geëindigd. De hoofdindex sloot 0,9 procent hoger op 1142,88 punten en verbeterde daarmee het vorige slotrecord van woensdag, toen de graadmeter nog op 1137,09 punten sloot. Het algehele sentiment op de beurs was vlak voor het weekend positief na een turbulente week, waarbij aandelen gerelateerd aan AI en in de technologiesector eerst werden verkocht, maar later weer deels in trek waren.

5 uur geleden
ANWB neemt energieleverancier NextEnergy over

DEN HAAG (ANP) - De ANWB neemt energieleverancier NextEnergy over. Naar eigen zeggen wil de ANWB een grote speler op de Nederlandse energiemarkt worden en de overname van het Utrechtse bedrijf "brengt die ambitie dichterbij". ANWB Energie heeft momenteel 200.000 klanten, NextEnergy zo'n 90.000. Beide bedrijven leveren dynamische contracten.

5 uur geleden
Tesla wint op Wall Street na onthulling vliegende sportwagen

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de onthulling van de vliegende auto van de elektrische autofabrikant. Tesla-topman Elon Musk presenteerde zijn nieuwe sportwagen, de Roadster, tijdens een lanceringsevenement op een testlocatie van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX in Texas. Het aandeel Tesla werd kort na opening ruim 1 procent hoger gezet.

7 uur geleden