Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bioplasticmaker Avantium daalt op Damrak na aandelenuitgifte

Bioplasticmaker Avantium daalt op Damrak na aandelenuitgifte

AMSTERDAM (ANP) - Avantium stond donderdag bij de dalers op de Amsterdamse beurs. De fabrikant van bioplastics lanceerde een claimemissie waarmee het bedrijf 65 miljoen euro zal ophalen. Bestaande aandeelhouders van Avantium ondersteunen de uitgifte van nieuwe aandelen. Ook het kabinet schiet Avantium te hulp met een subsidie van 15 miljoen euro, in ruil voor aandelen. Het aandeel werd ruim 7 procent lager gezet.

Avantium nam onlangs het eerste deel van zijn fabriek voor bioplastics in Delfzijl in gebruik, maar het duurt nog even voordat daar winst wordt gemaakt. Met de nieuwe financiering kan het bedrijf naar verwachting tot medio 2027 vooruit. Avantium maakte ook de resultaten bekend, die waren uitgesteld in afwachting van de aandelenuitgifte. Het bedrijf zag de omzet dalen in de eerste jaarhelft, maar wist het nettoverlies terug te dringen. Ook gaat Avantium 40 van de ongeveer 280 voltijdsbanen schrappen.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 890,92 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 893,57 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen wonnen 0,1 procent. Parijs verloor 0,4 procent.

KPN sterkste stijger

Telecomconcern KPN was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van ruim 2 procent. Informatieleverancier Wolters Kluwer volgde met een plus van 1,1 procent. Betaalbedrijf Adyen en verzekeraar Aegon sloten de rij, met verliezen van 1,1 procent.

Unilever klom 0,4 procent. Het levensmiddelenconcern verwacht dit jaar een kwart van de tweehonderd topmanagers binnen het bedrijf te vervangen, zei topman Fernando Fernandez op een conferentie in Boston. De plannen maken deel uit van een reorganisatie binnen het concern achter merken als Axe en Knorr.

Winstmarge Douglas

Bij de middelgrote bedrijven stond CVC (min 3,3 procent) onderaan na publicatie van de resultaten. De investeerder, die onder meer eigenaar is van de Duitse parfum- en cosmeticaketen Douglas, boekte meer winst in de eerste jaarhelft. De winstmarge bleef daarbij vrijwel onveranderd.

Vivoryon Therapeutics zakte 2,6 procent bij de kleinere bedrijven op het Damrak. De Duitse biotechnoloog, die werkt aan een behandeling van nierziektes, behaalde opnieuw geen omzet. Wel wist het bedrijf de kosten in de eerste zes maanden van het jaar te verlagen en het nettoverlies terug te dringen. Om de activiteiten ook volgend jaar te kunnen voortzetten heeft het bedrijf meer geld nodig.

Meer uit Financieel

Amerikaanse centrale bank verhoogt rente tegen hoge inflatie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank verhoogt de rente met een kwart procentpunt om de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De renteverhoging door de Federal Reserve was algemeen verwacht op de financiële markten. Het is voor het eerst sinds juli 2023 dat de rente in 's werelds grootste economie wordt verhoogd.

1 uur geleden
Bloomberg: Aramco wil oliepijpleiding spoedig deels heropenen

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.

2 uur geleden
AEX sluit vlak in aanloop rentebesluit Fed, Shell verliest

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.

3 uur geleden
Wall Street gemengd in afwachting van rentebesluit centrale bank

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale banken de leenkosten in de grootste economie ter wereld met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.

5 uur geleden
Postcode Loterij: jammer dat aantal trekkingen niet omhoog mag

AMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en de VriendenLoterij vinden het jammer dat de Raad van State woensdag heeft geoordeeld dat de loterijen het aantal trekkingen per jaar niet mogen verhogen. Managing director Jonne Arnoldussen van de loterijen, die bij hetzelfde bedrijf horen, noemde de uitkomst "vervelend." Het oordeel beperkt volgens hem niet alleen de loterijen zelf, maar ook het geld dat ze aan goede doelen kunnen geven.

5 uur geleden
Overlast op stations door schoonmaakstaking valt mee, zegt NS

UTRECHT (ANP) - De overlast op stations en in treinen door de staking van schoonmakers valt mee, laat een woordvoerster van NS weten. "Het kan zijn dat reizigers er wat van merken, maar het heeft vooralsnog geen grote problemen opgeleverd", vertelt de woordvoerster.

5 uur geleden
Nederlandse claimzaak tegen Snapchat wordt Europees

ROTTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimzaak tegen het bedrijf achter de app Snapchat wordt Europees. De Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) kondigde in juni een collectieve rechtszaak in Nederland aan tegen Snap, omdat het techbedrijf persoonsgegevens onrechtmatig zou gebruiken en de app een verslavend ontwerp zou hebben gegeven. De claimorganisatie breidt die zaak uit om mensen uit de hele Europese Unie te vertegenwoordigen.

6 uur geleden