Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bioplastic-plannen Avantium vallen in de smaak op Damrak

Bioplastic-plannen Avantium vallen in de smaak op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel van chemieconcern Avantium is vrijdag op de aandelenbeurs van Amsterdam in een dag tijd bijna 40 procent meer waard geworden. De koersexplosie kwam nadat het bedrijf bekendmaakte dat het zijn plannen voor een bioplastics-fabriek in Delfzijl doorzet. Het plastic wat in het noorden van Groningen op commerciƫle schaal zal worden vervaardigd is op basis van suiker in plaats van aardolie. Het bedrijf werkte al jaren aan de plannen voor de fabriek.

Naast Avantium kreeg ook fietsenproducent Accell, maker van onder andere Batavus, de handen van beleggers op elkaar. Dat gebeurde na een handelsupdate. Daarin gaf het Friese bedrijf aan dat het meer geld heeft verdiend dan een jaar eerder ondanks verstoringen in de toeleveringsketen. Ook gaat Accell het resterende deel van de lening die het heeft gekregen onder de Garantie Ondernemingsfinanciering corona (GO-C) deze maand aflossen. Het aandeel Accell sloot dik 15 procent hoger.

In de AEX-index was Signify de sterkste stijger. Het verlichtingsbedrijf won 1,3 procent. Speciaalchemiebedrijf IMCD sloot de rij met een verlies van 4,4 procent. Shell daalde 0,5 procent in de AEX. Aandeelhouders van het olie- en gasconcern gingen akkoord met het eerder aangekondigde plan om naar het Verenigd Koninkrijk te verhuizen en op papier een volledig Brits bedrijf te worden.

Verlies

De AEX-index sloot de laatste sessie voor het weekend met een verlies van 0,5 procent op 788,01 punten. De MidKap sloot nagenoeg vlak op 1030,87 punten. Het verlies van sportscholenketen Basic-Fit en biotechnologiebedrijf Galapagos van meer dan 2 procent drukten op de graadmeter. Metalenspecialist AMG won daarentegen 4,5 procent. Londen, Frankfurt en Parijs sloten tot 0,4 procent lager.

Volkswagen verloor 0,3 procent in Frankfurt. De verkopen van het Duitse autoconcern staan onder grote druk door de tekorten aan computerchips, waardoor de productie wordt verstoord. Het grootste autoconcern van Europa zag de wereldwijde verkoop in november met ruim 31 procent dalen op jaarbasis.

Succes voor Bayer

Bayer won dik 2 procent. Het Duitse chemieconcern heeft voor de tweede keer in korte tijd succes geboekt in een rechtszaak over zijn omstreden verdelgingsmiddel Roundup, dat kanker zou veroorzaken.

De euro was 1,1313 dollar waard, tegen 1,1283 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 71,29 dollar en Brentolie steeg 0,3 procent in prijs tot 74,59 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bedrijvigheid Chinese industrie krimpt in januari na lichte groei

BEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.

27 minuten geleden
Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

12 uur geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

13 uur geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

14 uur geleden
Ruim 3 miljoen werklozen in Duitsland, hoogste aantal in 12 jaar

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.

16 uur geleden
Winst voor AEX, verlichtingsbedrijf Signify keldert in MidKap

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.

16 uur geleden
Bankensector ziet scherpe keuzes in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.

17 uur geleden