Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bioplastic-plannen Avantium vallen in de smaak op Damrak

Bioplastic-plannen Avantium vallen in de smaak op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel van chemieconcern Avantium is vrijdag op de aandelenbeurs van Amsterdam in een dag tijd bijna 40 procent meer waard geworden. De koersexplosie kwam nadat het bedrijf bekendmaakte dat het zijn plannen voor een bioplastics-fabriek in Delfzijl doorzet. Het plastic wat in het noorden van Groningen op commerciële schaal zal worden vervaardigd is op basis van suiker in plaats van aardolie. Het bedrijf werkte al jaren aan de plannen voor de fabriek.

Naast Avantium kreeg ook fietsenproducent Accell, maker van onder andere Batavus, de handen van beleggers op elkaar. Dat gebeurde na een handelsupdate. Daarin gaf het Friese bedrijf aan dat het meer geld heeft verdiend dan een jaar eerder ondanks verstoringen in de toeleveringsketen. Ook gaat Accell het resterende deel van de lening die het heeft gekregen onder de Garantie Ondernemingsfinanciering corona (GO-C) deze maand aflossen. Het aandeel Accell sloot dik 15 procent hoger.

In de AEX-index was Signify de sterkste stijger. Het verlichtingsbedrijf won 1,3 procent. Speciaalchemiebedrijf IMCD sloot de rij met een verlies van 4,4 procent. Shell daalde 0,5 procent in de AEX. Aandeelhouders van het olie- en gasconcern gingen akkoord met het eerder aangekondigde plan om naar het Verenigd Koninkrijk te verhuizen en op papier een volledig Brits bedrijf te worden.

Verlies

De AEX-index sloot de laatste sessie voor het weekend met een verlies van 0,5 procent op 788,01 punten. De MidKap sloot nagenoeg vlak op 1030,87 punten. Het verlies van sportscholenketen Basic-Fit en biotechnologiebedrijf Galapagos van meer dan 2 procent drukten op de graadmeter. Metalenspecialist AMG won daarentegen 4,5 procent. Londen, Frankfurt en Parijs sloten tot 0,4 procent lager.

Volkswagen verloor 0,3 procent in Frankfurt. De verkopen van het Duitse autoconcern staan onder grote druk door de tekorten aan computerchips, waardoor de productie wordt verstoord. Het grootste autoconcern van Europa zag de wereldwijde verkoop in november met ruim 31 procent dalen op jaarbasis.

Succes voor Bayer

Bayer won dik 2 procent. Het Duitse chemieconcern heeft voor de tweede keer in korte tijd succes geboekt in een rechtszaak over zijn omstreden verdelgingsmiddel Roundup, dat kanker zou veroorzaken.

De euro was 1,1313 dollar waard, tegen 1,1283 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 71,29 dollar en Brentolie steeg 0,3 procent in prijs tot 74,59 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Veel ondernemers hebben last van handelsbeleid Trump, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.

4 uur geleden
Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

5 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen, overwegend verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.

6 uur geleden
Overlast door staking op Brussels Airport groter dan verwacht

BRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.

7 uur geleden
Helft vluchten Lufthansa gaat door tijdens tweedaagse staking

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.

7 uur geleden
Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

9 uur geleden
International SOS evacueerde 1000 werknemers uit Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.

10 uur geleden