Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BioNTech verwacht flink meer omzet van zijn coronavaccin

BioNTech verwacht flink meer omzet van zijn coronavaccin

MAINZ (ANP/BLOOMBERG) - Biotechnologiebedrijf BioNTech verwacht dat het door hen ontwikkelde coronavaccin in samenwerking met partner Pfizer dit jaar goed zal zijn voor 15,9 miljard euro omzet. Daarmee is het Duitse bedrijf veel positiever dan de 12,4 miljard euro aan opbrengsten waar eerder rekening mee werd gehouden.

BioNTech en Pfizer ondertekenden onlangs contracten om dit jaar ongeveer 2,2 miljard doses van het vaccin, waarvoor twee prikken nodig zijn, te leveren. Volgend jaar en de komende jaren gaat het om zeker 1 miljard doses per jaar. De partners verwachten volgend jaar de capaciteit te hebben om 4 miljard doses van het vaccin te maken, aldus BioNTech.

Het coronavaccin is hard op weg het bestverkopende medicijn aller tijden te worden. Pfizer gaf eerder aan dit jaar 33,5 miljard dollar (28,8 miljard euro) aan opbrengsten te verwachten. Dat geld wordt verdeeld tussen de partners. BioNTech heeft daarnaast nog wat inkomsten uit directe verkoop. De meevaller heeft de Duitse onderneming voldoende geld gegeven voor de verdere ontwikkeling van nieuwe vaccins.

De levering van het coronavaccin wordt ondertussen uitgebreid naar meer dan honderd landen en regio's, zei BioNTech-topman Ugur Sahin in een verklaring bij het halfjaarrapport. BioNTech gaf verder aan de technologie achter het coronavaccin, mRNA, ook toe te willen passen voor kankervaccins. Klinische tests naar experimentele kankertherapieën zijn al gestart. In de komende jaren worden mogelijk meer producten op basis van mRNA geïntroduceerd.

Wereldwijd zijn er nog heel veel landen waar grote delen van de bevolking nog niet zijn gevaccineerd. Daarnaast kunnen de verkopen van het vaccin een impuls krijgen vanwege de potentiële behoefte aan zogeheten boostershots bij mensen die al volledig zijn gevaccineerd.

Meer uit Financieel

Saudische overheid koopt bouwconcern familie Osama bin Laden

RIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.

2 uur geleden
Productie hernieuwbare energie groeide 7 procent in 2025

DEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.

2 uur geleden
Duitse milieuminister pleit voor verbod op wegwerp-e-sigaretten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse milieuminister Carsten Schneider pleit voor een verbod op wegwerp-e-sigaretten in het land. "Dat is mijn zeer duidelijke voorkeur", vertelde de SPD-politicus aan het Duitse persbureau dpa. "Ik ben er sterk voor."

3 uur geleden
Veel Duitse bedrijfstakken verwachten banenverlies in 2026

KEULEN (ANP/RTR) - Veel brancheorganisaties voor het Duitse bedrijfsleven verwachten komend jaar banenverlies in hun sectoren door de aanhoudende zwakte van de Duitse economie. Dat meldt het economische onderzoeksinstituut IW uit Keulen, dat een peiling hield onder 46 brancheorganisaties.

3 uur geleden
Chipmachinemaker ASML populair bij Nederlandse beleggers in 2025

AMSTERDAM (ANP) - Het beursjaar 2025 heeft in heel Europa in het teken van de kunstmatige intelligentie (AI) gestaan, waarbij de aandacht van beleggers vooral is uitgegaan naar de grote Amerikaanse techconcerns. Hoewel AI ook bij Nederlandse beleggers een rol speelde, blijkt uit analyse van meer dan 1 miljoen Nederlandse beleggersrekeningen bij broker DeGiro dat er in Nederland geen sprake was van een overweldigende dominantie van Amerikaanse techgiganten.

3 uur geleden
Grote drukte met afhalers bij vuurwerkwinkels

DEN HAAG (ANP) - Bij vuurwerkwinkels is het maandag al een grote drukte met mensen die bestellingen komen afhalen nu het dit jaar waarschijnlijk voor het laatst is dat Nederlanders consumentenvuurwerk mogen afsteken. Lange rijen met afhalers staan voor de winkels. Vooral de zogenoemde compounds, een cakebox met een enkele lont, doen het uitstekend. Vuurwerkverkopers zien dat mensen vaker in groepen gezamenlijk vuurwerk inkopen, bijvoorbeeld als vriendenclubs of in familieverband.

5 uur geleden
Net zoveel vuurwerkwinkels als jaar eerder in meeste gemeenten

DEN HAAG (ANP) - In bijna alle gemeenten zijn er in 2025 net zoveel vuurwerkwinkels als een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers over het aantal vuurwerkverkooppunten in Nederland die het ANP heeft opgevraagd bij de omgevingsdiensten.

5 uur geleden