BioNTech: productie coronavaccins volgend jaar naar 3 miljard
MAINZ (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Vaccinmaker BioNTech denkt in 2022 de productie van coronavaccins op te kunnen voeren naar 3 miljard doses als dat nodig is. Of het Duitse bedrijf en zijn Amerikaanse partner Pfizer de productie ook verder op zullen voeren, hangt af van de vraag. Dat heeft topman Ugur Sahin gezegd. Daarbij speelt ook of er nog extra inentingen nodig zijn om de immuniteit op peil te houden.
Pfizer en BioNTech maken dit jaar 2 miljard doses, waarvan er al 1,3 miljard door verschillende overheden zijn besteld. "We praten nog met landen over extra bestellingen", aldus Sahin. Dat gaat volgens hem om honderden miljoenen doses.
De Europese Unie krijgt dit jaar 500 miljoen doses van het Pfizer/BioNTech-vaccin. Daarnaast heeft het landenblok een optie op nog eens 100 miljoen doses.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Om de zorg verder te verduurzamen, zijn nieuwe afspraken nodig waar ook de overheid aan meewerkt. Daarvoor pleiten voormalig gezondheidsminister Ernst Kuipers, voorzitter van het Nationaal Klimaat Platform Kees Vendrik en speciaal regeringsvertegenwoordiger Circulaire Economie Steven van Eijck. Ze roepen alle betrokken bewindslieden op om "voluit door te gaan" met het ondersteunen van de verduurzaming van de sector.
59 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Een onderzoek naar een nieuwe anticonceptiepil is vroegtijdig stopgezet doordat te veel vrouwen zwanger raakten. Het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) meldt dat vooral het aantal buitenbaarmoederlijke zwangerschappen reden was tot zorg.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Spoedeisende hulpen (SEH) krijgen vanaf volgend jaar deels een vast budget van ongeveer 4,6 miljoen euro. Dit komt voor een deel in de plaats van de huidige bekostiging, die vooral gebaseerd is op hoeveel mensen worden geholpen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren die stoppen met eten en drinken om op die manier een einde aan hun eigen leven te maken, moeten niet in een hospice terechtkomen. Volgens minister Mirjam Sterk (Jeugd) moet er eerder passende zorg komen voor de jongeren, waardoor het niet zover hoeft te komen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De alternatieve behandelmethode wet cupping, waarbij sneetjes of prikjes in de huid worden aangebracht, is niet zonder risico en degenen die het aanbieden zijn daarvoor vaak ook niet bevoegd. Met die waarschuwing komt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jack Mikkers van Den Bosch wist al kort na de eerste coronabesmetting in Nederland dat het ondoenlijk zou worden de virusuitbraak met alleen isolatie en bron- en contactonderzoek beheersbaar te houden. Hij concludeerde dat na een bezoek aan de GGD op 6 maart 2020, zei hij tegen de parlementaire enquĂȘtecommissie corona.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het ging in de aanloop naar carnaval 2020 niet over corona. Dat zei Jack Mikkers, sinds 2017 burgemeester van Den Bosch, tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquĂȘtecommissie corona. Tijdens de voorbereidingen van het volksfeest was een aankomende storm volgens hem "meer een zorgpunt dan corona".
1 dag geleden