Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BioNTech: Europees patent vaccinmaker Moderna ongeldig verklaard

BioNTech: Europees patent vaccinmaker Moderna ongeldig verklaard

FRANKFURT (ANP/RTR) - Het Europees Octrooibureau heeft het mRNA-patent van de Amerikaanse vaccinmaker Moderna ongeldig verklaard. Dat meldt het Duitse biotechnologiebedrijf BioNTech. Moderna heeft BioNTech en zijn Amerikaanse partner Pfizer vorig jaar aangeklaagd voor het schenden van patenten rondom de mRNA-techniek. Volgens Moderna zouden de twee bedrijven die beschermde technologie zonder toestemming hebben gebruikt bij het ontwikkelen van hun eigen coronavaccin.

"We begrijpen en verwelkomen het besluit van het Europees Octrooibureau om Moderna's Europese patent in te trekken", stelde het Duitse biotechbedrijf in een verklaring. "De beslissing is belangrijk, omdat wij van mening zijn dat deze en andere patenten van Moderna niet voldoen aan de vereisten en nooit hadden mogen worden verleend."

Moderna begon in 2010 al aan de ontwikkeling van de mRNA-techniek. Die techniek is gebaseerd op een nagemaakt stukje van de genetische code van het virus: het messenger-RNA of mRNA. Als dat in het lichaam van een gezonde persoon wordt ingebracht herkent dat het alsof het de eigenlijke ziekte is en gaat het antilichamen aanmaken.

Het bedrijf eist van BioNTech en Pfizer onder meer een schadevergoeding voor de verkopen van hun coronavaccin in rijke landen en wil dat de bedrijven een licentie nemen op de door Moderna ontwikkelde technieken.

Meer uit Financieel

Taiwan klaagt oud-werknemer TSMC aan om lekken technologie China

TAIPEI (ANP/AFP) - Een oud-werknemer van het Taiwanese chipconcern TSMC is in Taiwan aangeklaagd voor het stelen van "kerntechnologie" van de chipmaker en een poging om dat naar China te lekken. Dat maakte het Taiwanese Openbaar Ministerie bekend. Het is volgens de openbaar aanklagers de eerste aanklacht in zijn soort op het eiland, dat door China wordt gezien als een afvallige provincie.

38 minuten geleden
Benzineprijs stijgt met bijna 2 cent en nadert recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - De prijs van benzine bij tankstations nadert de hoogste prijs ooit. De prijzen aan de pomp zijn dinsdag iets opgelopen nadat de olieprijs maandag het hoogste punt in ruim een maand bereikte. De laatste weken stijgen de prijzen van diesel en benzine doordat de oorlog in het Midden-Oosten weer is opgelaaid.

1 uur geleden
AEX-index begint licht hoger onder aanvoering chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML veerden op na de recente zware koersverliezen die werden veroorzaakt door zorgen over de sterk opgelopen koerswaarderingen in de sector. Beleggers hielden verder de ontwikkelingen in het Midden-Oosten in de gaten.

1 uur geleden
Claimstichting bezorgd dat Babboe bewijs weghaalt rond overname

UTRECHT (ANP) - Een belangenbehartiger van bakfietseigenaren is bezorgd dat het moederbedrijf van Babboe, Accell, de voorgenomen massaclaim tegen het merk hindert. De Stichting Veilige Bakfiets heeft advocaten van Babboe verzocht al het bewijsmateriaal in de procedure voorlopig te bewaren en geen activa weg te halen uit het bedrijf.

1 uur geleden
Indeed: ook niet-techbedrijven werven steeds vaker AI-functies

AMSTERDAM (ANP) - Ook in vacatures bij bedrijven buiten de techsector staat steeds vaker een verwijzing naar kunstmatige intelligentie (AI) in de functietitel. Dat merkt Indeed, naar eigen zeggen 's werelds grootste vacaturesite. Werkgevers zoeken bijvoorbeeld onlinemarketeers die AI gebruiken voor campagnes, mensen die AI inzetten om websites beter vindbaar te maken en AI-trainers die collega's leren werken met AI-tools. Ook op klantenservices wordt ervaring met AI steeds vaker gevraagd.

2 uur geleden
Stichting eist schadevergoeding van ACM wegens 'falend toezicht'

AMSTERDAM (ANP) - Een stichting vordert miljoenen euro's van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) namens voormalige klanten van Flexenergie. Volgens de Stichting Benadeelden in Actie is de ACM aansprakelijk vanwege "haar falende toezicht" op de energieleverancier, die in 2018 failliet werd verklaard. De stichting begint een rechtszaak en eist een bedrag van minimaal 15,7 miljoen euro.

3 uur geleden
Nederlandse bedrijven investeren opnieuw minder

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in mei opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 3,8 procent minder vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De daling volgt op een afname van de investeringen van 3,3 procent in april. In maart stegen de investeringen nog met 2,4 procent.

4 uur geleden