Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BioNTech: Europees patent vaccinmaker Moderna ongeldig verklaard

BioNTech: Europees patent vaccinmaker Moderna ongeldig verklaard

FRANKFURT (ANP/RTR) - Het Europees Octrooibureau heeft het mRNA-patent van de Amerikaanse vaccinmaker Moderna ongeldig verklaard. Dat meldt het Duitse biotechnologiebedrijf BioNTech. Moderna heeft BioNTech en zijn Amerikaanse partner Pfizer vorig jaar aangeklaagd voor het schenden van patenten rondom de mRNA-techniek. Volgens Moderna zouden de twee bedrijven die beschermde technologie zonder toestemming hebben gebruikt bij het ontwikkelen van hun eigen coronavaccin.

"We begrijpen en verwelkomen het besluit van het Europees Octrooibureau om Moderna's Europese patent in te trekken", stelde het Duitse biotechbedrijf in een verklaring. "De beslissing is belangrijk, omdat wij van mening zijn dat deze en andere patenten van Moderna niet voldoen aan de vereisten en nooit hadden mogen worden verleend."

Moderna begon in 2010 al aan de ontwikkeling van de mRNA-techniek. Die techniek is gebaseerd op een nagemaakt stukje van de genetische code van het virus: het messenger-RNA of mRNA. Als dat in het lichaam van een gezonde persoon wordt ingebracht herkent dat het alsof het de eigenlijke ziekte is en gaat het antilichamen aanmaken.

Het bedrijf eist van BioNTech en Pfizer onder meer een schadevergoeding voor de verkopen van hun coronavaccin in rijke landen en wil dat de bedrijven een licentie nemen op de door Moderna ontwikkelde technieken.

Meer uit Financieel

DNB-president Sleijpen roept politiek op tot oplossingen te komen

HILVERSUM (ANP) - De president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen heeft de politiek opgeroepen om snel tot oplossingen te komen. Volgens Sleijpen is de economische groei in Nederland te laag en is het potentieel hoger. Maar daarvoor moet er in Den Haag wel aan oplossingen voor grote problemen worden gewerkt, zei hij zondag bij het televisieprogramma WNL Op Zondag.

53 minuten geleden
Vliegverkeer Catania ligt langer stil, KLM boekt om naar Palermo

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië wordt langer stilgelegd. Dat meldt de luchthaven. Alle vertrekkende en binnenkomende vluchten van zondag zijn opgeschort door een uitbarsting van vulkaan Etna. KLM boekt reizigers om naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.

1 uur geleden
Topmannen AI-bedrijven opgeroepen voor Australisch onderzoek

SYDNEY (ANP/RTR) - De topmannen van OpenAI en Anthropic zijn opgeroepen voor een Australisch senaatsonderzoek naar AI. Het onderzoek richt zich op de gevolgen van AI en datacenters voor Australische gemeenschappen en sectoren, en voor het water- en energieverbruik. Deze week werd bekend dat een AI-programma van OpenAI een Australische overheidswebsite is binnengedrongen en daar toegang had tot medische gegevens die niet openbaar zijn.

3 uur geleden
OpenAI pauzeert werk met krachtigste AI na nieuw incident

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft het werk aan zijn krachtigste AI-modellen voorlopig stilgelegd. Een van zijn systemen kreeg tijdens een test ongeoorloofd toegang tot het internet. Dat meldde het bedrijf zaterdag.

7 uur geleden
The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

20 uur geleden
The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

21 uur geleden
Vliegverkeer van en naar Sicilië weer verstoord door Etna

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.

23 uur geleden