Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BioNTech: Europees patent vaccinmaker Moderna ongeldig verklaard

BioNTech: Europees patent vaccinmaker Moderna ongeldig verklaard

FRANKFURT (ANP/RTR) - Het Europees Octrooibureau heeft het mRNA-patent van de Amerikaanse vaccinmaker Moderna ongeldig verklaard. Dat meldt het Duitse biotechnologiebedrijf BioNTech. Moderna heeft BioNTech en zijn Amerikaanse partner Pfizer vorig jaar aangeklaagd voor het schenden van patenten rondom de mRNA-techniek. Volgens Moderna zouden de twee bedrijven die beschermde technologie zonder toestemming hebben gebruikt bij het ontwikkelen van hun eigen coronavaccin.

"We begrijpen en verwelkomen het besluit van het Europees Octrooibureau om Moderna's Europese patent in te trekken", stelde het Duitse biotechbedrijf in een verklaring. "De beslissing is belangrijk, omdat wij van mening zijn dat deze en andere patenten van Moderna niet voldoen aan de vereisten en nooit hadden mogen worden verleend."

Moderna begon in 2010 al aan de ontwikkeling van de mRNA-techniek. Die techniek is gebaseerd op een nagemaakt stukje van de genetische code van het virus: het messenger-RNA of mRNA. Als dat in het lichaam van een gezonde persoon wordt ingebracht herkent dat het alsof het de eigenlijke ziekte is en gaat het antilichamen aanmaken.

Het bedrijf eist van BioNTech en Pfizer onder meer een schadevergoeding voor de verkopen van hun coronavaccin in rijke landen en wil dat de bedrijven een licentie nemen op de door Moderna ontwikkelde technieken.

Meer uit Financieel

Centrale banken kochten veel goud in derde kwartaal

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Centrale banken hebben in het derde kwartaal van 2026 per saldo 321 ton goud aangekocht. Dat is een stijging van 42 procent op jaarbasis en de grootste hoeveelheid op kwartaalbasis sinds het laatste kwartaal van 2024. Dat meldt goudbrancheorganisatie World Gold Council (WGC).

1 uur geleden
Landen moeten opvolger Lagarde uiterlijk vrijdag indienen bij EU

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten uiterlijk vrijdag laten weten wie zij voordragen als opvolger van voorzitter Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB). Zij kondigde vorige week haar vertrek aan per 7 februari. De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, heeft de lidstaten gevraagd hun voordrachten uiterlijk vrijdag bij hem in te dienen. Dat laat een woordvoerder van de Eurogroep weten.

2 uur geleden
Personeel busbouwer Ebusco krijgt salaris over oktober nog niet

DEURNE (ANP) - De fabrikant van elektrische bussen Ebusco heeft de uitbetaling van salarissen over oktober uitgesteld vanwege de acute financiële problemen. Het bedrijf uit het Brabantse Deurne voert gesprekken met een aantal aandeelhouders over financiering van de operationele kosten op de korte termijn, maar die onderhandelingen duren langer dan verwacht.

2 uur geleden
Delhaize-supers hebben geen last meer van aanval op koelkasten

ASSE (ANP/BELGA) - Supermarkten van de Belgische keten Delhaize hebben geen last meer van de cyberaanval waardoor maandag vriezers en koelkasten werden gehackt. De bevoorrading verloopt volgens plan en alle winkels zijn weer volledig operationeel, meldt een woordvoerder van de supermarktketen aan persbureau Belga.

3 uur geleden
UWV ziet grotere groep hogeropgeleiden in de WW

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal hogeropgeleiden met een WW-uitkering groeit, signaleert uitkeringsinstantie UWV in een nieuw rapport. Dat hangt mogelijk samen met de opkomst van kunstmatige intelligentie.

3 uur geleden
Philips stijgt op lager Damrak na resultaten, chipbedrijven dalen

AMSTERDAM (ANP) - Philips behoorde dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern zag de omzet stijgen dankzij de verkopen van medische apparatuur, tandenborstels en scheerapparaten. De nettowinst nam wel flink af. Dat kwam doordat Philips geld opzij zette voor een schikking in de Verenigde Staten voor de grote terugroepactie van zijn slaapapneu-apparaten. Het aandeel steeg ruim 3 procent.

3 uur geleden
Brandstofprijzen aan pomp gedaald door lagere olieprijs

EINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn verder gedaald door de recente daling van de olieprijzen. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter benzine nu 2,524 euro. Op 10 oktober bereikte de adviesprijs voor Euro95 nog de hoogste stand ooit met 2,732 euro.

3 uur geleden