BioNTech begint productie coronavaccin in nieuwe fabriek
MARBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse biotechnoloog BioNTech is begonnen met de productie van het met farmaceut Pfizer ontwikkelde coronavaccin in de nieuwe fabriek in de Duitse stad Marburg. De nieuwe productiefaciliteit moet dit jaar 750 miljoen doses gaan maken van het vaccin.
De eerste lading doses uit Marburg, ongeveer 8 miljoen, moet volgens BioNTech begin april klaar zijn voor distributie. Het biotechbedrijf kocht de fabriek vorig jaar van het Zwitserse Novartis. Wereldwijd is er een steeds grotere vraag naar coronavaccins en farmaceuten schroeven dan ook hun productiecapaciteit op om hieraan te kunnen voldoen.
In totaal willen BioNTech en het Amerikaanse Pfizer dit jaar 2 miljard doses van hun coronavaccin gaan produceren.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Het Kremlin zegt dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "elk moment" welkom is in Moskou als hij wil praten over een vredesakkoord. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de open brief die Zelensky eerder op donderdagavond publiceerde en die hij richtte aan Poetin.
28 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het huidige conceptvoorstel voor een vredesovereenkomst met de Verenigde Staten bevat dubbelzinnigheden die moeten worden opgehelderd. Dat zegt Mohsen Rezaei, een hoge adviseur van opperste leider Mojtaba Khamenei, op de Iraanse staatstelevisie.
32 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne wil direct met de Russische president Vladimir Poetin om tafel voor vredesonderhandelingen. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een publieke brief aan zijn Russische ambtgenoot. Tijdens die onderhandelingen is Zelensky bereid een volledig staakt-het-vuren in acht te nemen, "zoals gebruikelijk is".
1 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Bij het kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in de Libische hoofdstad Tripoli hebben honderden mensen betoogd tegen de stroom migranten in het land. Het was een van de grotere recente betogingen tegen de migratie. Het kantoor werd enige tijd geblokkeerd.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid compromissen te sluiten in de vredesonderhandelingen met Oekraïne als Kyiv dat ook is. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin tegen journalisten in Sint-Petersburg. Daar is de Russische leider voor een economische top.
2 uur geledenCAÏRO/GAZA (ANP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn donderdag volgens medische hulpverleners zeker tien doden gevallen. Onder hen waren vijf familieleden. Alleen een meisje uit dit gezin overleefde, volgens hulpverleners.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Het Zwitserse leger gaat naar eigen zeggen 4000 militairen inzetten met veiligheidstaken rond de in Frankrijk gehouden top van de G7. President Emmanuel Macron is 15 tot 17 juni gastheer van de top in Évian-les-Bains aan het Meer van Genève. Évian ligt dicht bij de Zwitserse grens.
3 uur geleden