
Biologische landbouw opnieuw gegroeid, Noord-Holland aan kop
EDE (ANP) - De totale oppervlakte aan biologische landbouwgrond in Nederland is vorig jaar met 4,7 procent gegroeid, meldt de brancheorganisatie van de biologische sector Bionext op basis van cijfers van toezichthouder Skal Biocontrole. Het biologische aandeel van de totale Nederlandse landbouw bedraagt daarmee nu 5,1 procent.
Het merendeel van de biologische hectares bestaat uit grasland, vooral bedoeld voor de veehouderij, en dan met name voor melkvee. Het aantal gecertificeerde biologische landbouwbedrijven steeg afgelopen jaar met 1 procent tot 2176 bedrijven.
Volgens de brancheclub groeide de oppervlakte aan biologische landbouwgrond in Noord-Holland het hardst, met bijna 13 procent. Zuid-Holland (plus 10,1 procent) en Overijssel (plus 8,8 procent) staan op plek twee en drie.
Omzet gegroeid
Bionext stelt ook vast dat de totale omzet van biologische producten vorig jaar met 9,6 procent is gegroeid tot 1,77 miljard euro. Daarbij groeide de omzet van de doorgaans duurdere biologische winkels, gecorrigeerd voor inflatie, met 12,7 procent tot ruim 458 miljoen euro. Supermarkten behaalden een omzetgroei van bijna 8 procent met hun biologische assortiment, waarbij vis, brood & banket en vlees het sterkst groeiden.
De biologische landbouw in Nederland groeit al jaren. Toch loopt ons land in de Europese Unie volgens Bionext nog achter. In de 27 lidstaten bedraagt de totale oppervlakte aan biologische landbouwgrond inmiddels bijna 11 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Intel is donderdag ruim een vijfde meer waard geworden op Wall Street. Beleggers verwerkten het nieuws dat Nvidia 5 miljard dollar investeert in de chipproducent. Ook gaan de twee bedrijven samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken. Intel eindigde 22,8 procent hoger.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse luchthavenexploitant Aena wil bijna 13 miljard euro investeren in zijn luchthavens. De investeringen worden uitgesmeerd over de periode 2027 tot 2031 en gaan onder meer naar modernisering van terminals, veiligheid, duurzaamheid en innovatie. Het gaat om de "grootste investering in luchthavens in de afgelopen twintig jaar in Spanje", aldus Aena.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie werkt aan een voorstel om de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland sneller dan gepland te stoppen, laat een woordvoerder van de Commissie weten. De Commissie heeft voor de zomer al voorgesteld de import van al het aardgas uit Moskou voor 2028 helemaal te schrappen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump wil dat het Amerikaanse Hooggerechtshof alsnog toestemming geeft voor het onmiddellijke ontslag van Lisa Cook als bestuurslid van de Federal Reserve. De president kondigde vorige maand het ontslag aan van Cook, maar zij verzet zich daartegen bij de rechter. Lagere rechtbanken oordeelden dat de centralebankbestuurder niet uit haar functie mag worden gezet zolang die zaak loopt en daartegen gaat de regering nu in beroep.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse marktwaakhond FTC en zeven Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangespannen tegen Ticketmaster en moederbedrijf Live Nation. Het ticketplatform heeft volgens de aanklacht nagelaten ticketbots aan te pakken. Dat is software waarmee partijen grote hoeveelheden tickets kunnen opkopen om die daarna voor een meerprijs door te verkopen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn donderdag hoger geëindigd in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De koersen veerden op nadat Nvidia had bekendgemaakt 5 miljard euro te investeren in branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken.
7 uur geledenTOKIO (ANP) - Het Japanse chemiebedrijf Mitsubishi Gas Chemical (MGC) heeft de bouw van een fabriek in Rotterdam tijdelijk stilgelegd. De kosten zijn sterk opgelopen en het concern wil het project opnieuw beoordelen. Daarbij onderzoekt MGC ook of het nog zin heeft om door te gaan met de nieuwe fabriek.
8 uur geleden