Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bioboeren komen met tienpuntenplan voor toekomst landbouw

Bioboeren komen met tienpuntenplan voor toekomst landbouw

DEN HAAG (ANP) - De voedselproductie in Nederland kan hand in hand gaan met het leveren van maatschappelijke diensten als biodiversiteit, schone lucht, schoon water, een vruchtbare bodem en gezonde voeding. Dat kan met minder stikstof en zonder gebruik van kunstmest, althans dat beweren duizenden biologische, biodynamische, agro-ecologische en kringloopboeren.

Zij overhandigen later op woensdag een tienpuntenplan aan landbouwminister Henk Staghouwer en stikstofminister Christianne van der Wal. Om de problemen in de landbouw zoals de stikstofproblematiek aan te pakken is een langetermijnvisie voor de landbouwsector nodig, zo klinkt het. Het ontbreken daarvan is volgens de bioboeren een van de oorzaken voor de ontstane maatschappelijke onrust onder een grote groep boeren.

Voor de "noodzakelijke omslag" zijn volgens de boeren veranderingen nodig in het agrarisch onderwijs, het grondbeleid en in de wet- en regelgeving. Daarnaast moet worden gezorgd dat duurzaamheid daadwerkelijk loont. "Voor de gezondheid van mens en planeet moet veel vaker gekozen worden voor plantaardige productie en consumptie. Dit alles zorgt voor een transitie in de landbouw: van een landbouw gericht op maximalisatie van productie met hoge bijkomende maatschappelijk kosten, naar een herstellende, toekomstbestendige landbouw", aldus de ondertekenaars van het plan.

Het tienpuntenplan is onder meer ondertekend door Biohuis, Caring Farmers, Federatie van Agro-ecologische Boeren en Herenboeren Nederland. Het plan heeft ook de steun van instanties en organisaties als Bionext, Louis Bolk Instituut, Stichting Aardpeer, Stichting Demeter en de Triodos Bank.

Meer uit Financieel

Toezichtsraad Meta noemt alternatief voor feitenchecks risicovol

MENLO PARK (ANP) - Een onafhankelijke toezichtsraad van socialemediaconcern Meta heeft grote zorgen over de vervanging van factchecks in andere landen dan de Verenigde Staten. Topman Mark Zuckerberg kondigde vorig jaar aan dat hij feitenchecks door experts op de Amerikaanse markt wil vervangen door een systeem waarbij gebruikers van Facebook en Instagram zelf commentaar kunnen leveren op posts met valse informatie. Een uitbreiding naar andere delen van de wereld kan mensen in gevaar brengen, waarschuwt de Oversight Board.

1 uur geleden
EU-parlement stemt voor verbod op apps die AI-naaktbeelden maken

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Europees Parlement heeft donderdag gestemd voor invoering van een verbod op apps die kunstmatige intelligentie (AI) gebruiken om naaktbeelden te maken. Alleen AI-systemen die gebruikers beletten om seksueel expliciete beelden te maken, zouden nog toegestaan mogen worden.

1 uur geleden
Europese Commissie onderzoekt Snapchat om grooming en vapeverkoop

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is een onderzoek naar Snapchat begonnen. Daaruit moet blijken of de sociale media-app voldoet aan de Europese wet inzake digitale diensten (DSA). Die vereist dat platforms maatregelen nemen om minderjarigen op hun diensten te beschermen.

1 uur geleden
Brussel klaagt pornowebsites aan om toegang voor kinderen

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft de pornowebsites Pornhub, Stripchat, XNXX en XVideos aangeklaagd omdat ze kinderen toegang geven tot porno. Daarmee worden EU-regels overtreden, zegt Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie. De overtredingen kunnen leiden tot forse boetes.

2 uur geleden
Geldmaat neemt maatregelen om nieuwe plofkraken te voorkomen

WEESP (ANP) - Geldmaat neemt maatregelen om nieuwe plofkraken te voorkomen. Een deel van de afstortautomaten wordt gesloten, voor andere worden de openingstijden beperkt. Deze week zijn er al zes automaten van Geldmaat het mikpunt geweest van criminelen, meldt de organisatie.

2 uur geleden
Storing bij Odido, problemen met telefoneren en mobiel internet

DEN HAAG (ANP) - Odido kampt met een storing, meldt de telecomprovider. Kort na het middaguur waren er meer dan 30.000 meldingen binnengekomen op de website allestoringen.nl. Klanten melden onder meer problemen te hebben met telefoneren en mobiel internetten.

2 uur geleden
Europees Parlement stemt in met deel handelsdeal VS met 'vangnet'

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het Europees Parlement heeft met een ruime meerderheid voor goedkeuring van een deel van de Europese handelsdeal met de Verenigde Staten gestemd. Parlementariƫrs voegden daar wel waarborgen aan toe die ervoor moeten zorgen dat de Amerikanen zich aan hun eerdere toezeggingen houden.

3 uur geleden