Bioblitz: soorten tellen in de tuin en op balkon
NIJMEGEN (ANP) - Bezitters van een tuin of een balkon kunnen zaterdag meedoen aan de bioblitz: een etmaal dieren en planten in de eigen omgeving tellen. Een bioblitz is een vooral in het buitenland bekende term voor natuuronderzoek met het doel om zoveel mogelijk soorten op een bepaalde plek in beeld te brengen.
De bioblitz is georganiseerd door zeven natuurorganisaties, die samen verantwoordelijk zijn voor de Jaarrond Tuintelling. Aan de Jaarrond Tuintelling, die sinds vijf jaar bestaat, doen tienduizenden Nederlanders mee. Op basis van hun tellingen kan vastgesteld worden hoe het met allerlei soorten dieren en planten in Nederland gaat. Bekende tellingen zijn onder meer die van de vleermuizen, de bijen en de vlinders.
Deelnemers aan de bioblitz moeten zaterdag tussen 00.00 uur en 23.59 uur zoveel mogelijk soorten tellen en liefst ook op naam brengen. "Daarvoor is het natuurlijk handig om op verschillende tijden rond te kijken. In de ochtendschemering zie je andere soorten dan midden op de dag of 's avonds. Maar iedereen mag zelf weten hoelang en wanneer hij gaat tellen", aldus de organisatie. Wie de meeste soorten telt, krijgt een kleine prijs.
Waarnemingen kunnen tot zondag 12.00 uur gemeld worden op www.tuintelling.nl/bioblitz. Op de site wordt voortdurend het resultaat van alle tellingen bijgehouden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.
2 uur geledenVALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.
3 uur geledenROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.
5 uur geleden