Bioblitz: soorten tellen in de tuin en op balkon
NIJMEGEN (ANP) - Bezitters van een tuin of een balkon kunnen zaterdag meedoen aan de bioblitz: een etmaal dieren en planten in de eigen omgeving tellen. Een bioblitz is een vooral in het buitenland bekende term voor natuuronderzoek met het doel om zoveel mogelijk soorten op een bepaalde plek in beeld te brengen.
De bioblitz is georganiseerd door zeven natuurorganisaties, die samen verantwoordelijk zijn voor de Jaarrond Tuintelling. Aan de Jaarrond Tuintelling, die sinds vijf jaar bestaat, doen tienduizenden Nederlanders mee. Op basis van hun tellingen kan vastgesteld worden hoe het met allerlei soorten dieren en planten in Nederland gaat. Bekende tellingen zijn onder meer die van de vleermuizen, de bijen en de vlinders.
Deelnemers aan de bioblitz moeten zaterdag tussen 00.00 uur en 23.59 uur zoveel mogelijk soorten tellen en liefst ook op naam brengen. "Daarvoor is het natuurlijk handig om op verschillende tijden rond te kijken. In de ochtendschemering zie je andere soorten dan midden op de dag of 's avonds. Maar iedereen mag zelf weten hoelang en wanneer hij gaat tellen", aldus de organisatie. Wie de meeste soorten telt, krijgt een kleine prijs.
Waarnemingen kunnen tot zondag 12.00 uur gemeld worden op www.tuintelling.nl/bioblitz. Op de site wordt voortdurend het resultaat van alle tellingen bijgehouden.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - Bij een demonstratie tegen een noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn heeft de politie dinsdagavond ingegrepen. Er werd op een gegeven moment met vuurwerk gegooid naar agenten, waarna de politie een rotonde heeft leeggeveegd waar de betogers zich hadden verzameld. Daarbij is volgens de politie geen geweld gebruikt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima konden tijdens het 5 mei-concert in Amsterdam niet blijven stilstaan toen Rolf Sanchez aan het einde van de avond een mix van Spaanstalige muziek ten gehore bracht. De zanger sloot de jaarlijkse show af met latin-nummers als Vivir Mi Vida, Más Más Más en Danza Kuduro.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje zal het Nederlandse cruiseschip Hondius waarop het hantavirus is uitgebroken, ontvangen op de Canarische Eilanden. Het land doet dat "in overeenstemming met het internationaal recht en uit humanitaire overwegingen", schrijft het ministerie van Volksgezondheid op X.
3 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.
10 uur geledenGENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.
10 uur geleden