Binnenvaartschippers klagen over 'coronaclausules'
ZWIJNDRECHT (ANP) - Binnenvaartschippers krijgen door de coronacrisis contractvoorwaarden voorgeschoteld die voor hen erg ongunstig zijn. Dat meldt de branchevereniging BLN-Schuttevaer, die signaleert dat leden te maken krijgen met 'coronaclausules'.
Binnenvaartschippers hebben door de coronapandemie te maken met een gedaalde vraag naar hun diensten. In een eerste schatting, die van 19 maart dateert, berekende BLN-Schuttevaer samen met het Centraal Bureau voor Rijn- en Binnenvaart dat de crisis de sector per maand 120 miljoen euro kost.
Volgens BLN-Schuttevaer proberen bepaalde opdrachtgevers daar nu misbruik van te maken. Zo hebben binnenvaartschippers volgens de belangenvereniging te maken met opdrachtgevers die hen onder de kostprijs willen laten werken. Daarnaast zouden er in nieuwe contracten clausules worden opgenomen die bepalen dat schippers geen recht hebben op een vergoeding als hun schepen buiten hun schuld om niet gelost kunnen worden.
De branchevereniging roept opdrachtgevers van de binnenvaart op zich goed te gedragen. Binnenvaartschippers wordt met klem aangeraden misstanden te melden en niet akkoord te gaan met opdrachten die te gortig zijn.
Meer uit Financieel
OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiƫle hulp heeft gekregen van Microsoft.
42 minuten geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.
3 uur geledenBASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
13 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
14 uur geleden