Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Binnenlandse toerist bezorgde Nederlandse campings drukke zomer

Binnenlandse toerist bezorgde Nederlandse campings drukke zomer

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse campings en bungalowparken hebben in de zomermaanden goede zaken gedaan. Doordat veel mensen een vakantie in het buitenland door corona te risicovol vonden, profiteerden ze in het derde kwartaal van een toename van het aantal binnenlandse gasten. In juli en augustus steeg het aantal overnachtingen zelfs tot een recordhoogte van 35,5 miljoen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Door de coronapandemie was het deze zomer niet mogelijk om naar een aantal landen te reizen en ook de situatie in Europese landen die je nog wel mocht bezoeken bleef onzeker. Die twijfels zijn terug te zien in de aantallen binnenlandse toeristen in Nederland. In de maanden juli, augustus en september gingen ongeveer 5,9 miljoen Nederlanders in eigen land op vakantie, 24 procent meer dan in dezelfde periode van vorig jaar. Het aantal Nederlanders dat naar het buitenland op vakantie ging, daalde juist met 57 procent tot 3,5 miljoen.

De Nederlandse toeristen in eigen land hielden volgens het CBS ook langer vakantie, waardoor het aantal overnachtingen nog sterker steeg. Bij campings ging het in het derde kwartaal om een toename van 27 procent in het aantal overnachtingen ten opzichte van een jaar eerder. In parken met vakantiehuisjes steeg het aantal met 7 procent. Hoteliers deelden niet mee in de populariteit van binnenlandse vakanties. Het aantal overnachtingen in hotels daalde met een kwart, doordat er veel minder buitenlandse toeristen een kamer boekten.

Ondanks de goede zomermaanden zal 2020 door de coronacrisis een zwaar jaar zijn voor vakantieparken en andere toerismebedrijven. Zo daalde het aantal overnachtingen in logiesaccomodaties in april, de eerste volle maand waarin lockdownmaatregelen waren, met 93 procent.

Daarnaast geven de aantallen overnachtingen geen goed beeld van de bestedingen in de toeristische sector, benadrukt het CBS. Die liggen voor de zomermaanden waarschijnlijk lager, doordat buitenlandse toeristen massaal wegbleven. Het is juist die groep reizigers die veel uitgeeft op vakantie in Nederland.

Meer uit Financieel

Pomphouders slaan extra voorraad in om accijnsverhoging

EINDHOVEN (ANP) - Pomphouders verspreid over het land hebben extra voorraad ingeslagen, omdat in de laatste dagen van het jaar mogelijk meer automobilisten hun tank willen volgooien. Per 1 januari gaan de brandstofaccijnzen omhoog. Toch verwacht voorzitter Martin van Eijk van pomphoudersbrancheorganisatie Drive geen lange rijen.

1 uur geleden
Nieuw Chileens bedrijf moet beschikbaarheid lithium verbeteren

SANTIAGO (ANP/AFP) - In Chili is een nieuw bedrijf opgezet om de winning van lithium op te voeren, een metaal dat wordt gebruikt in batterijen voor elektrische voertuigen en mobiele telefoons. Het gaat om een samenwerking tussen het Chileense staatsbedrijf Codelco, 's werelds grootste koperproducent, en de particuliere mijnbouwer SQM, waarin Chinees kapitaal is geïnvesteerd.

3 uur geleden
Duitse ethische hackers willen een Digitale Onafhankelijkheidsdag

HAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.

5 uur geleden
Enquête: Duitse ondernemers rekenen nog niet op herstel economie

BERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".

5 uur geleden
Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

1 dag geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

1 dag geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

1 dag geleden