Binnenhof en Plein weer vrijgegeven na bommelding
DEN HAAG (ANP) - Het Binnenhof en het Plein voor het Tweede Kamergebouw zijn donderdag enige tijd ontruimd geweest in verband met een bommelding. Ook mochten mensen de Tweede Kamer niet in of uit. Na ongeveer drie kwartier werd alles weer vrijgegeven.
Volgens de politie werden er na onderzoek geen bijzonderheden aangetroffen. Begin van de avond hield de politie een 47-jarige man uit Alphen aan den Rijn aan als verdachte voor het doen van de bommelding. Die werd volgens de politie even na 17.00 uur telefonisch gedaan.
Verslaggevers die buiten bij de Stadhouderskamer stonden te wachten op de nieuwe verkenners, werden van het Binnenhof weggestuurd. Ook het Plein werd schoongeveegd door politiemensen en de marechaussee.
Winkelend publiek in de Lange Poten, naast het Tweede Kamergebouw, moest ook weg. Sommige winkeliers mochten juist hun winkels niet meer uit en zaten binnen opgesloten. Rondom het Plein stonden hier en daar groepjes mensen te kijken. Die werden op afstand gehouden met rood-witte politielinten en busjes van de marechaussee en de politie.
Meer uit Binnenland
ZEEWOLDE (ANP) - De brandweer heeft in Zeewolde in Flevoland een persoon uit een brandende woning gered. Dat gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag aan het Fluitekruid.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat geen deel uitmaken van de Raad voor Vrede die de Amerikaanse president Donald Trump wil oprichten. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) bij het tv-programma Café Kockelmann.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - GroenLinks-PvdA wil 'voor de zomer' akkoorden sluiten met het beoogde minderheidskabinet van D66, VVD en CDA. De grootste oppositiepartij wil "progressieve doorbraken" en is bereid compromissen te sluiten, zegt partijleider Jesse Klaver op een partijbijeenkomst in Den Bosch. Het gaat onder meer om deals op het gebied van stikstof, betaalbare huizen en boodschappen, licht hij desgevraagd toe.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De pro-Koerdische demonstratie voor vrede in de Syrische regio Rojava in Amsterdam is onder veel politiebegeleiding aangekomen op de Dam. De demonstratie begon met tientallen mensen die kaarsen ontstaken voor het Centraal Station. Inmiddels is de groep gegroeid tot honderden betogers en zijn er tientallen politiebusjes en ME'ers aanwezig op de Dam. Dat meldt een verslaggever van het ANP.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch zegt juridische stappen te nemen tegen Nestlé rondom mogelijk besmette babyvoeding. Foodwatch vindt dat het voedingsconcern verwijtbaar heeft gehandeld en eist dat alle informatie openbaar wordt gemaakt. Franse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de dood van twee baby's, die babyvoeding van het voedingsconcern hadden gedronken.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.
13 uur geleden