Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Binnen enkele dagen allemaal zekerheid over zorgpremie

Binnen enkele dagen allemaal zekerheid over zorgpremie

DEVENTER (ANP) - Binnenkort is voor iedereen duidelijk wat de zorgpremie volgend jaar zal zijn. Inmiddels heeft een handvol zorgverzekeraars het nieuwe bedrag al aan de klanten laten weten. Donderdagochtend kwam Salland Zorgverzekeringen daarbij. Bij deze verzekeraar gaat het bedrag voor het basispakket per maand met 11 euro omhoog naar 145,90 euro.

Salland noemt zich eens van de oudste zorgverzekeraars van het land en heeft klanten in de regio Midden-IJssel. Hoeveel mensen bij deze organisatie zijn verzekerd wil ze niet zeggen, wel dat ze zelf vindt dat de stijging van 11 euro meevalt.

In de Miljoenennota zei de regering een stijging te verwachten van de premie voor de basisverzekering met "ongeveer" 12 euro naar gemiddeld 149 euro per maand. In 2024 wordt de zorgtoeslag maximaal 127 euro per maand. Uit onder meer recent onderzoek blijkt dat veel Nederlanders zich zorgen maken om de kosten van de zorgverzekering.

Tweedeling polissen

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) zegt donderdag in de Monitor Zorgverzekeringsmarkt 2023 "nog steeds een grote focus op de prijs" te zien bij verzekerden en verzekeraars. Ze wijst op een tweedeling tussen polissen voor gezonde verzekerden met gemiddeld lage zorgkosten en polissen voor ongezonde verzekerden met hoge zorgkosten.

DSW was in september zoals gebruikelijk de eerste met het nieuwe bedrag. In 2024 bedraagt de premie van de basisverzekering voor DSW-verzekerden 149 euro per maand, 11,50 euro meer dan nu.

Deadline

De verzekeraars moeten hun klanten uiterlijk zondag hebben laten weten wat ze volgend jaar moeten betalen als ze hun verzekering willen voortzetten. Omdat nog steeds mensen per post worden ingelicht, zal dat voor hen op uiterlijk zaterdag neerkomen.

Meer uit Gezond

Al meer dan 1000 besmettingen met westnijlvirus in Europa

SOLNA (ANP/DPA) - In Europa zijn dit seizoen meer dan 1000 besmettingen met het westnijlvirus vastgesteld. Het virus is inmiddels opgedoken in vijftien landen, meldt het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC).

2 dagen geleden
RIVM meldt negen besmettingen met westnijlvirus in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Zeker negen mensen hebben dit jaar in Nederland het westnijlvirus opgelopen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Eerder werd al bekend dat één besmet persoon in de provincie Utrecht is overleden.

4 dagen geleden
Trimbos: verband zorgen maatschappij en psychische aandoeningen

UTRECHT (ANP) - Mensen die zich veel zorgen maken over maatschappelijke problemen, zoals internationale spanningen, woningnood of klimaat, hebben vaker een psychische aandoening dan mensen met minder zorgen. Dat blijkt uit het NEMESIS-onderzoek van het Trimbos-instituut onder 4688 mensen.

4 dagen geleden
Ambulance op zonne-energie werkt goed, meldt universiteit

EINDHOVEN (ANP) - Een ambulance op zonne-energie, die door studenten in Eindhoven is ontwikkeld, werkt volgens hun universiteit goed. De wagen, die vorige maand werd gepresenteerd, is onlangs getest in een afgelegen gebied in het westen van Kenia. De studenten werkten daarbij samen met hulporganisatie Amref.

1 week geleden
Toch zorg voor asielkinderen door verlengen contract met GGD GHOR

DEN HAAG (ANP) - De jeugdgezondheidszorg voor kinderen in asielzoekerscentra wordt ook de komende drie jaar gedaan door de GGD GHOR. Asielminister Bart van den Brink meldt in een brief aan de Tweede Kamer dat het nieuwe contract het gat moet opvullen dat was ontstaan vanaf 1 oktober.

1 week geleden
WHO bevestigt einde ebola-uitbraak in Oeganda

GENÈVE (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in Oeganda is definitief voorbij, bevestigt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). De regering daar had zelf eind juli al verklaard dat het land helemaal ebolavrij was.

1 week geleden
Zeker achttien mensen met oogschade na zonsverduistering

UTRECHT (ANP) - Na de gedeeltelijke zonsverduistering van 12 augustus zijn er zeker achttien patiënten geregistreerd met schade aan het netvlies door het kijken in de zon. Volgens het Nederlands Oogheelkundig Gezelschap (NOG) gaat het om vijf kinderen en dertien volwassenen.

2 weken geleden