Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BinckBank Tour start in Dokkum

BinckBank Tour start in Dokkum

DOKKUM (ANP) - De BinckBank Tour begint dit jaar in Dokkum. Dat meldt de organisatie van de meerdaagse wielerwedstrijd, die deel uitmaakt van de UCI WorldTour, maandag.

De openingsetappe op 31 augustus is 170 kilometer lang en trekt door Noordoost-Friesland. Dokkum is zowel de start als finishplaats.

"De BinckBank Tour is al meermaals in Friesland gestart. We zijn er steeds hartelijk onthaald, zowel door de gemeenten als door het publiek. De Friesen hebben al vaker laten zien dat ze niet alleen schaats-, maar ook wielerliefhebbers zijn. In combinatie met de andere activiteiten dat weekend in Dokkum, belooft de 'Grand Départ' een groot wielerfeest te worden", zegt koersdirecteur Rob Discart.

De BinckBank Tour zakt in de dagen na de openingsrit via het midden en het zuiden van Nederland naar België af. Zondag 6 september is de laatste etappe.

Meer uit Sport

Groenewoud derde na eerste dag WK allround, Beune vierde

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na de eerste dag van het WK allround derde in het algemeen klassement. De 27-jarige schaatsster kwam op de tweede afstand, de 3000 meter, tot de tweede tijd met 3.57,37. Ragne Wiklund uit Noorwegen en Miho Takagi uit Japan gaan na de eerste dag gedeeld aan de leiding.

36 minuten geleden
Arsenal na magere zege op Mansfield Town naar kwartfinale FA Cup

MANSFIELD (ANP) - Arsenal heeft de kwartfinale van de FA Cup bereikt met een 2-1-uitoverwinning op Mansfield Town. Dat is de nummer 16 van de League One, het derde niveau van de Engelse voetbalpiramide.

1 uur geleden
Paraskiër De Langen viert 'hele bijzondere' medaille op afdaling

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiër Niels de Langen kan zijn geluk niet op na zijn zilveren medaille op de afdaling. "Dit is wel een hele bijzondere", zei De Langen na de medailleceremonie telefonisch tegen het ANP. "Om zo de Spelen te beginnen, en met mensen op de tribune, dat is een onbeschrijfelijk gevoel."

1 uur geleden
Schaatsers in achterhoede bij WK allround, Stolz wint 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn in de achterhoede begonnen bij het WK allround. Marcel Bosker was met 37,17 de beste Nederlander op de vijftiende plaats. Jordan Stolz won de 500 meter in 34,22.

2 uur geleden
Wielrenster Chabbey wint voorjaarsklassieker Strade Bianche

SIENA (ANP) - De Zwitserse wielrenster Elise Chabbey heeft de Strade Bianche gewonnen. In de straten van Siena was ze de sterkste van een groep van acht vrouwen die samen de voet van de steile Via Santa Catarina haalde. Het is de eerste keer dat de renster van FDJ-Suez de Italiaanse voorjaarsklassieker wint. De tweede plaats was voor Kasia Niewiadoma uit Polen, voor de Duitse Franziska Koch.

2 uur geleden
Rijpma-de Jong begint WK allround met tweede plaats op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong is het WK allround in Heerenveen begonnen met de tweede plaats op de 500 meter. De olympisch kampioene op de 1500 meter reed 38,59 en moest alleen de Japanse Miho Takagi voor zich dulden met 37,75. Titelverdedigster Joy Beune kwam tot 38,94 en werd daarmee zesde.

2 uur geleden
Verstappen houdt niets over aan crash in kwalificaties van GP

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen (28) heeft niets overgehouden aan zijn crash in de kwalificaties voor de GP van Melbourne. De viervoudig wereldkampioen liet uit voorzorg een scan van zijn handen maken. "Ik voel me helemaal goed, dat is het belangrijkste", stelde Verstappen in een persbericht van zijn team Red Bull Racing.

2 uur geleden