BinckBank Tour start in Dokkum
DOKKUM (ANP) - De BinckBank Tour begint dit jaar in Dokkum. Dat meldt de organisatie van de meerdaagse wielerwedstrijd, die deel uitmaakt van de UCI WorldTour, maandag.
De openingsetappe op 31 augustus is 170 kilometer lang en trekt door Noordoost-Friesland. Dokkum is zowel de start als finishplaats.
"De BinckBank Tour is al meermaals in Friesland gestart. We zijn er steeds hartelijk onthaald, zowel door de gemeenten als door het publiek. De Friesen hebben al vaker laten zien dat ze niet alleen schaats-, maar ook wielerliefhebbers zijn. In combinatie met de andere activiteiten dat weekend in Dokkum, belooft de 'Grand Départ' een groot wielerfeest te worden", zegt koersdirecteur Rob Discart.
De BinckBank Tour zakt in de dagen na de openingsrit via het midden en het zuiden van Nederland naar België af. Zondag 6 september is de laatste etappe.
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).
11 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino gaat onderzoeken of hij meer geld uit kan keren aan de 211 nationale voetbalbonden. Dit doet hij volgens persbureau Reuters in navolging van oproepen van de continentale bonden UEFA en CONCACAF om 1,85 miljard euro uit de reserves van de wereldvoetbalbond vrij te maken.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Ethiopische Tigst Assefa, die zondag de marathon van Berlijn op dramatische wijze won, moet een achillespeesoperatie ondergaan. Dat heeft een woordvoerder van de marathonorganisatie bevestigd aan het Duitse persbureau dpa. De 29-jarige atlete is naar verwachting maanden uitgeschakeld.
20 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Baanwielrenster Katy Marchant heeft haar carrière beëindigd. De 33-jarige Britse veroverde tijdens de Olympische Spelen van Parijs in 2024 de gouden medaille op de teamsprint en werd twee jaar geleden wereldkampioene op hetzelfde onderdeel.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - De blijdschap overheerst bij Mathieu van der Poel na zijn derde plaats in het wereldkampioenschap op de weg. "Ik heb een heel sterke wedstrijd gereden, voelde me goed en had lange tijd de controle. Ik deed alles wat ik kon en ik was dicht bij succes, maar ik had ook geluk nodig. Uiteindelijk ben ik blij met brons", zei de wereldkampioen van 2023 tijdens zijn persconferentie in Montreal.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Brandon McNulty was na zijn overwinning in de wegwedstrijd op de wereldkampioenschappen wielrennen in Canada vol ongeloof. "Ik weet het echt niet, ik ben helemaal in de war", zei de 28-jarige Amerikaan in het flashinterview. "In de laatste honderden meters geloofde ik het echt niet, ik was zo moe."
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel is als derde geëindigd bij het wereldkampioenschap op de weg. Op het afgeladen stadsparcours in het Canadese Montreal kleurde de 31-jarige Nederlander lange tijd de koers vanuit de kopgroep, maar op 33 kilometer van de finish kon hij net als alle anderen niet mee met de Amerikaanse winnaar Brandon McNulty. Michael Matthews uit Australië werd tweede, nipt voor de Nederlander.
1 dag geleden