Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BinckBank Tour eindigt op Muur van Geraardsbergen

BinckBank Tour eindigt op Muur van Geraardsbergen

GELEEN (ANP) - De BinckBank Tour eindigt dit jaar op de Muur van Geraardsbergen. Dat heeft de organisatie van de enige etappekoers uit de UCI WorldTour door Nederland en België op een persconferentie in Sittard-Geleen bekendgemaakt.

Na een lange aanloop over brede wegen wacht de renners in de vijfde en laatste etappe een pittige omloop door Geraardsbergen, die ze vier keer moeten afleggen. De openingsrit gaat van de Belgische kustplaats Blankenberge naar het West-Vlaamse Ardooie. Een dag later volgt een tijdrit over 11 kilometer in Vlissingen.

De derde etappe leidt de wielrenners van de Zeeuwse stad Philippine naar het Oost-Vlaamse Aalter. De voorlaatste rit start in het Belgische Riemst en eindigt in Sittard-Geleen, met een finale op de Cauberg.

Ingekort

Vanwege de coronacrisis is de BinckBank Tour dit jaar ingekort tot vijf dagen in plaats van zeven. De wedstrijd uit de WorldTour vindt nu plaats van 29 september tot en met zaterdag 3 oktober.

"Uiteraard volgen wij als organisatie de ontwikkelingen rond Covid-19 op de voet", zegt koersdirecteur Rob Discart. "We voorzien voor onze wedstrijd een specifiek protocol in lijn met de richtlijnen van de Belgische en Nederlandse overheden en in overeenstemming met de adviezen die door UCI zijn voorzien."

"Dat het een speciale BinckBank Tour gaat worden, stond al vast voor het invullen van het parcours", zegt manager Dieter Haerens van de etappekoers door Nederland en België. "We hebben een mooie plaats op de wielerkalender tussen grote ronden en klassiekers. We maken voor het eerst kennis met Zeeland en verheugen ons op een aangenaam weerzien met wielergekke finishplaatsen als Ardooie en Geraardsbergen."

Meer uit Sport

Turnster Visser wint tweede EK-kwalificatie

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser heeft de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de EK gewonnen. Visser kwam na een gedegen meerkamp tot 53,167 punten en voldeed daarmee voor de tweede keer aan de gestelde richtscore van 51,5 punten.

16 minuten geleden
Turnsters Geurts en Volleman ontbreken bij tweede EK-kwalificatie

ROTTERDAM (ANP) - Turnsters Elze Geurts en Tisha Volleman hebben zich afgemeld voor de tweede en laatste EK-kwalificatiewedstrijd die zaterdagmiddag plaatsvindt. Geurts en Volleman, die vorig jaar beiden tot de EK-ploeg behoorden, hebben besloten zich te richten op het traject richting de WK in Rotterdam in oktober dit jaar.

48 minuten geleden
Verstappen rijdt zevende tijd in derde training van GP Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft de zevende tijd gereden in de derde en laatste vrije training voor de Grote Prijs van Hongarije. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 zette op de Hungaroring een tijd van 1.18,656 neer. De Britse regerend wereldkampioen Lando Norris van McLaren noteerde met 1.17,939 de beste tijd.

52 minuten geleden
Carapaz verzekert zich van eindwinst bolletjestrui Tour de France

COL DU GALIBIER (ANP) - Wielrenner Richard Carapaz (33) heeft zich zaterdag verzekerd van de eindzege in het bergklassement van de Tour de France, mits hij zondag de eindstreep in Parijs haalt. De bolletjestruidrager uit Ecuador (EF Education-EasyPost) verzamelde gedurende de twintigste etappe genoeg punten om niet meer ingehaald te kunnen worden door zijn concurrenten Valentin Paret-Peintre en Tadej Pogačar.

58 minuten geleden
Pedersen zo goed als zeker van winst puntenklassement Tour

SAINT-JULIEN-MONT-DENIS (ANP) - Mads Pedersen heeft zich zaterdag zo goed als verzekerd van de eindwinst in het puntenklassement in de Tour de France. De Deense renner van Lidl-Trek won tijdens de koninginnenrit van Le Bourg-d'Oisans naar Alpe d'Huez de tussensprint in Saint-Julien-Mont-Denis, waarmee hij vrijwel niet meer te achterhalen is door Jasper Philipsen.

2 uur geleden
Waterpolosters besluiten World Cup in Sydney als vijfde na zege

SYDNEY (ANP) - De waterpolosters zijn bij de finaleronde van de World Cup in Sydney als vijfde geëindigd. De Europees kampioen won het laatste duel overtuigend van Italië met 12-5. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis was in elke periode de betere: 4-2 2-1 4-1 2-1. Lola Moolhuijzen was belangrijk voor Oranje met vijf treffers uit evenveel pogingen.

6 uur geleden
Tennisser Sinner meldt zich af voor masterstoernooi Montreal

MONTREAL (ANP) - Tennisser Jannik Sinner uit Italië heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Montreal. Dat heeft de organisatie van het Canadese tennistoernooi (2-13 augustus) gemeld. Ook viervoudig winnaar Novak Djokovic doet niet mee.

18 uur geleden