BinckBank: kleine belegger niet bezorgd om coronavirus
AMSTERDAM (ANP) - Particuliere beleggers in Nederland volgen het nieuws over de ontwikkelingen rond de uitbraak van het nieuwe coronavirus, maar een overgrote meerderheid is niet bevreesd voor grote schade op de financiële markten. Volgens een peiling door onlinebroker BinckBank denkt 84 procent van de kleine Nederlandse beleggers dat de uiteindelijke impact van het virus op de aandelenbeurzen gering zal zijn.
Bijna 65 procent van de beleggers gaat ervan uit dat de problemen met het virus de komende weken verder zullen verergeren, maar slechts 10 procent geeft aan echt bezorgd te zijn, aldus BinckBank. Circa 45 procent denkt dat het virus de markten de komende weken onder druk blijft zetten, maar een even grote groep denkt dat dit uiteindelijk mee zal vallen, meldt de onlinebroker na een steekproef onder beleggende klanten. Aan het onderzoek deden rond de vierhonderd mensen mee.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister voor Digitale Zaken heeft online verkoopplatforms maandag opgeroepen advertenties voor "gestolen producten" te verwijderen. Frankrijk kreeg dit weekend te maken met een van de ergste uitbarstingen van straatgeweld in jaren. Daarbij werden veel winkels geplunderd en liepen volgens de autoriteiten ruim 3000 winkels schade op.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stemming op de Europese beurzen was maandag negatief na een weekend met gewelddadige demonstraties in met name Frankrijk. De schade in de Amsterdamse AEX-index viel mee met een min van 0,1 procent, geholpen door stevige plussen van de opgeveerde chipbedrijven Besi, ASML en ASMI. Die volgden op het herstel van Amerikaanse AI-aandelen na de scherpe koersdalingen van vorige week.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige medewerker van OpenAI die ervan wordt verdacht opnameapparatuur te hebben verstopt, kreeg volgens Amerikaanse aanklagers steun van de Saudische overheid. Dat meldt persbureau Reuters op basis van een rechtbankdocument. De medewerker werd ontslagen en gearresteerd nadat een "geavanceerd opnameapparaat" was ontdekt in een vergaderruimte van het management van de ChatGPT-maker.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - Het moederbedrijf van Albert Heijn, Ahold Delhaize, heeft maandag aangifte gedaan bij de politie vanwege het cyberbeveiligingsincident waar het supermarktconcern al ruim een week mee kampt. Dat meldt Ahold Delhaize op zijn website. Het concern meldt dat het verdachte activiteit in zijn IT-infrastructuur heeft opgemerkt en dat het cyberbeveiligingsexperts heeft ingeschakeld om onderzoek te doen. Uit het onderzoek is gebleken dat de verdachte activiteit het gevolg was van "kwaadwillende acties van derden".
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-landen hebben een pakket aangepaste regels aangenomen om werknemers beter te beschermen tegen gevaarlijke stoffen die ziekten als kanker of astma kunnen veroorzaken. Zo heeft Brussel grenswaarden vastgesteld voor de beroepsmatige blootstelling aan onder meer kobalt en PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen). Dat is een groep organische stoffen die vrijkomen bij bijvoorbeeld het verbranden van hout.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag overwegend met winsten begonnen. De aandelen in de AI-sector toonden herstel na de scherpe koersdalingen van vorige week. Beleggers maakten zich op voor een drukke week waarin grote techbedrijven hun kwartaalcijfers zullen presenteren. Daarbij wordt vooral gelet of de grote investeringen van de techbedrijven in kunstmatige intelligentie geld beginnen op te leveren.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Uitzendbureaus en de bedrijven waar uitzendkrachten werken, hebben vaak niet goed afgestemd wie verantwoordelijk is voor de veiligheid en gezondheid van uitzendmedewerkers op hun werkplek. De Arbeidsinspectie constateert dit na onderzoek en een inspectieproject bij uitzendbureaus en inleners. Het is volgens de inspectie lang niet altijd duidelijk wie verantwoordelijk is voor bijvoorbeeld persoonlijke beschermingsmiddelen, instructie, toezicht en toegang tot arbozorg.
7 uur geleden