Binance aangeklaagd door Hamas-gijzelaar en families slachtoffers
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse moeder die werd gegijzeld door Hamas in Gaza en de familieleden van twee mannen die werden gedood bij de aanval van de terroristische groepering op 7 oktober, hebben cryptobeurs Binance aangeklaagd om het faciliteren van de aanslag. Ook tegen Iran en Syrië zijn aanklachten ingediend om de financiële steun en levering van wapens door de landen aan Hamas.
Judith Raanan, die op 20 oktober met haar dochter werd vrijgelaten, en familieleden van Itay Glisko en Daniel Levi Ludmir, die door Hamas werden vermoord, hebben de rechtszaak aangespannen bij de federale rechtbank in Manhattan. De rechtszaak is gericht tegen Binance omdat het Hamas op zijn platform liet handelen. "De hulp die Binance aan Hamas verleende, hielp bij het financieren van de gewelddadige aanvallen en het rekruteren van individuen om die aanvallen uit te voeren", luidt de aanklacht.
Onderzoek van de Amerikaanse autoriteiten toonde vorig jaar al aan dat Binance transacties met organisaties als Islamitische Staat, Hamas en Al Qaeda heeft toegestaan. Daarbij heeft het bedrijf nagelaten om melding te doen van deze verdachte transacties. Het bedrijf werd veroordeeld tot het betalen van een boete van ruim 4 miljard dollar. Binance heeft al ingestemd de boete te betalen, als onderdeel van een deal met het ministerie van Justitie.
Changpeng Zhao, de oprichter en voormalig topman van de cryptobeurs, staat in de Verenigde Staten terecht omdat hij met Binance anti-witwasregels heeft overtreden. Zhao heeft al schuld bekend en trad in september terug uit zijn functie bij Binance. De veroordeling van Zhao staat gepland voor 23 februari.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
9 uur geleden