Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Binance aangeklaagd door Hamas-gijzelaar en families slachtoffers

Binance aangeklaagd door Hamas-gijzelaar en families slachtoffers

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse moeder die werd gegijzeld door Hamas in Gaza en de familieleden van twee mannen die werden gedood bij de aanval van de terroristische groepering op 7 oktober, hebben cryptobeurs Binance aangeklaagd om het faciliteren van de aanslag. Ook tegen Iran en Syrië zijn aanklachten ingediend om de financiële steun en levering van wapens door de landen aan Hamas.

Judith Raanan, die op 20 oktober met haar dochter werd vrijgelaten, en familieleden van Itay Glisko en Daniel Levi Ludmir, die door Hamas werden vermoord, hebben de rechtszaak aangespannen bij de federale rechtbank in Manhattan. De rechtszaak is gericht tegen Binance omdat het Hamas op zijn platform liet handelen. "De hulp die Binance aan Hamas verleende, hielp bij het financieren van de gewelddadige aanvallen en het rekruteren van individuen om die aanvallen uit te voeren", luidt de aanklacht.

Onderzoek van de Amerikaanse autoriteiten toonde vorig jaar al aan dat Binance transacties met organisaties als Islamitische Staat, Hamas en Al Qaeda heeft toegestaan. Daarbij heeft het bedrijf nagelaten om melding te doen van deze verdachte transacties. Het bedrijf werd veroordeeld tot het betalen van een boete van ruim 4 miljard dollar. Binance heeft al ingestemd de boete te betalen, als onderdeel van een deal met het ministerie van Justitie.

Changpeng Zhao, de oprichter en voormalig topman van de cryptobeurs, staat in de Verenigde Staten terecht omdat hij met Binance anti-witwasregels heeft overtreden. Zhao heeft al schuld bekend en trad in september terug uit zijn functie bij Binance. De veroordeling van Zhao staat gepland voor 23 februari.

Meer uit Financieel

173 bedrijven in Zeeland krijgen ruimte op het volle stroomnet

MIDDELBURG (ANP) - In totaal 173 bedrijven en instellingen in Zeeland die op een wachtlijst staan voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting, krijgen die binnenkort. Netbeheerders Stedin en Tennet melden dat donderdag, nadat ze eerder ongeveer 260 megawatt aan ruimte hadden gevonden op het volle Zeeuwse stroomnet. Dat lukte omdat er afspraken met huidige grootgebruikers zijn gemaakt over meer flexibiliteit in hun electriciteitsverbruik.

8 minuten geleden
Zweden draagt Russisch 'schaduwschip' mogelijk over aan Oekraïne

STOCKHOLM (ANP) - Zweden mag een vrachtschip van de Russische 'schaduwvloot' overdragen aan Oekraïne. De Zweedse rechter heeft toestemming gegeven om een Oekraïens verzoek daartoe in te willigen, melden Zweedse media als Dagens Nyheter en Expressen.

23 minuten geleden
Koninklijke Horeca Nederland richt meldpunt op na datalek sector

WOERDEN (ANP) - Koninklijke Horeca Nederland (KHN) doet onderzoek naar de grootte van een datalek in de sector en is een meldpunt aan het inrichten. De branchevereniging krijgt signalen van meerdere hotels waarbij gasten nepberichten met betaalverzoeken krijgen, bevestigt KHN na berichtgeving in meerdere media over een datalek in de hotellerie.

44 minuten geleden
Groene stroom is wel echt groen, zeggen leveranciers na rapport

ROTTERDAM (ANP) - De groene stroom die consumenten en ondernemers krijgen is wel echt duurzaam te noemen, zeggen energieleveranciers Eneco en Essent in een reactie op een onderzoek van klimaatstichting HIER. Die organisatie meldde donderdag dat ongeveer een derde van de groenestroomproducten niet van duurzame bronnen in Nederland komt, maar wordt 'vergroend' met certificaten uit het buitenland. Daarbij gaat het onder meer om bepaalde producten van Eneco en Essent.

46 minuten geleden
Eurostar-topvrouw: Nederland belangrijk voor onze groeiambities

AMSTERDAM (ANP) - Eurostar blijft verder groeien. De internationale treindienst verwacht dit jaar een miljoen meer reizigers vanuit Nederland dan het jaar ervoor. Dat maakt dat Nederland belangrijk is voor het merk, onderstreept topvrouw Gwendoline Cazenave tijdens de viering van dertig jaar treinen tussen Amsterdam en Parijs.

59 minuten geleden
Amazon investeert 10 miljard euro in Europa, 25.000 extra banen

SEATTLE (ANP) - Amazon gaat de komende jaren meer investeren in Europa. Daardoor neemt het aantal medewerkers van het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern in Europa naar verwachting met 25.000 toe. Op dit moment heeft Amazon 230.000 mensen in dienst in Europa.

1 uur geleden
ASN Bank herstelt storing met weergave spaarsaldo in de nacht

UTRECHT (ANP) - ASN Bank zegt een technische storing waardoor het spaarsaldo van klanten niet goed wordt weergegeven in de nacht van donderdag op vrijdag te herstellen. Door de storing wordt het saldo op spaar- of beleggingsrekeningen niet goed weergegeven in de app en op de website.

1 uur geleden