Binance aangeklaagd door Hamas-gijzelaar en families slachtoffers
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse moeder die werd gegijzeld door Hamas in Gaza en de familieleden van twee mannen die werden gedood bij de aanval van de terroristische groepering op 7 oktober, hebben cryptobeurs Binance aangeklaagd om het faciliteren van de aanslag. Ook tegen Iran en Syrië zijn aanklachten ingediend om de financiële steun en levering van wapens door de landen aan Hamas.
Judith Raanan, die op 20 oktober met haar dochter werd vrijgelaten, en familieleden van Itay Glisko en Daniel Levi Ludmir, die door Hamas werden vermoord, hebben de rechtszaak aangespannen bij de federale rechtbank in Manhattan. De rechtszaak is gericht tegen Binance omdat het Hamas op zijn platform liet handelen. "De hulp die Binance aan Hamas verleende, hielp bij het financieren van de gewelddadige aanvallen en het rekruteren van individuen om die aanvallen uit te voeren", luidt de aanklacht.
Onderzoek van de Amerikaanse autoriteiten toonde vorig jaar al aan dat Binance transacties met organisaties als Islamitische Staat, Hamas en Al Qaeda heeft toegestaan. Daarbij heeft het bedrijf nagelaten om melding te doen van deze verdachte transacties. Het bedrijf werd veroordeeld tot het betalen van een boete van ruim 4 miljard dollar. Binance heeft al ingestemd de boete te betalen, als onderdeel van een deal met het ministerie van Justitie.
Changpeng Zhao, de oprichter en voormalig topman van de cryptobeurs, staat in de Verenigde Staten terecht omdat hij met Binance anti-witwasregels heeft overtreden. Zhao heeft al schuld bekend en trad in september terug uit zijn functie bij Binance. De veroordeling van Zhao staat gepland voor 23 februari.
Meer uit Financieel
RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
16 uur geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
20 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
21 uur geledenANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.
22 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
1 dag geleden