Binance aangeklaagd door Hamas-gijzelaar en families slachtoffers
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse moeder die werd gegijzeld door Hamas in Gaza en de familieleden van twee mannen die werden gedood bij de aanval van de terroristische groepering op 7 oktober, hebben cryptobeurs Binance aangeklaagd om het faciliteren van de aanslag. Ook tegen Iran en Syrië zijn aanklachten ingediend om de financiële steun en levering van wapens door de landen aan Hamas.
Judith Raanan, die op 20 oktober met haar dochter werd vrijgelaten, en familieleden van Itay Glisko en Daniel Levi Ludmir, die door Hamas werden vermoord, hebben de rechtszaak aangespannen bij de federale rechtbank in Manhattan. De rechtszaak is gericht tegen Binance omdat het Hamas op zijn platform liet handelen. "De hulp die Binance aan Hamas verleende, hielp bij het financieren van de gewelddadige aanvallen en het rekruteren van individuen om die aanvallen uit te voeren", luidt de aanklacht.
Onderzoek van de Amerikaanse autoriteiten toonde vorig jaar al aan dat Binance transacties met organisaties als Islamitische Staat, Hamas en Al Qaeda heeft toegestaan. Daarbij heeft het bedrijf nagelaten om melding te doen van deze verdachte transacties. Het bedrijf werd veroordeeld tot het betalen van een boete van ruim 4 miljard dollar. Binance heeft al ingestemd de boete te betalen, als onderdeel van een deal met het ministerie van Justitie.
Changpeng Zhao, de oprichter en voormalig topman van de cryptobeurs, staat in de Verenigde Staten terecht omdat hij met Binance anti-witwasregels heeft overtreden. Zhao heeft al schuld bekend en trad in september terug uit zijn functie bij Binance. De veroordeling van Zhao staat gepland voor 23 februari.
Meer uit Financieel
HOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. Het probleem zit in een onderdeel waar kortsluiting kan ontstaan als regenwater naar binnen dringt. Hierdoor kan brand in de motorruimte ontstaan.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed nieuws dat het hoofdkantoor van de voedingsmiddelendivisie van Unilever in Nederland blijft na de overname van de tak door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat laat minister van Economische Zaken en Klimaat Heleen Herbert weten in een reactie.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Ook persoonlijke gegevens van klanten van de boekingswebsites Vacanceselect en Eurocamp zijn buitgemaakt bij het datalek waardoor klanten van vakantieaanbieder Roan zijn getroffen. Dat melden beide aanbieders op hun websites. Volgens hen zijn daarbij voor- en achternamen, e-mailadressen, telefoonnummers en boekingsgegevens als bestemming en aankomst- en vertrekdata gelekt.
5 uur geleden