Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Binance aangeklaagd door Hamas-gijzelaar en families slachtoffers

Binance aangeklaagd door Hamas-gijzelaar en families slachtoffers

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse moeder die werd gegijzeld door Hamas in Gaza en de familieleden van twee mannen die werden gedood bij de aanval van de terroristische groepering op 7 oktober, hebben cryptobeurs Binance aangeklaagd om het faciliteren van de aanslag. Ook tegen Iran en Syrië zijn aanklachten ingediend om de financiële steun en levering van wapens door de landen aan Hamas.

Judith Raanan, die op 20 oktober met haar dochter werd vrijgelaten, en familieleden van Itay Glisko en Daniel Levi Ludmir, die door Hamas werden vermoord, hebben de rechtszaak aangespannen bij de federale rechtbank in Manhattan. De rechtszaak is gericht tegen Binance omdat het Hamas op zijn platform liet handelen. "De hulp die Binance aan Hamas verleende, hielp bij het financieren van de gewelddadige aanvallen en het rekruteren van individuen om die aanvallen uit te voeren", luidt de aanklacht.

Onderzoek van de Amerikaanse autoriteiten toonde vorig jaar al aan dat Binance transacties met organisaties als Islamitische Staat, Hamas en Al Qaeda heeft toegestaan. Daarbij heeft het bedrijf nagelaten om melding te doen van deze verdachte transacties. Het bedrijf werd veroordeeld tot het betalen van een boete van ruim 4 miljard dollar. Binance heeft al ingestemd de boete te betalen, als onderdeel van een deal met het ministerie van Justitie.

Changpeng Zhao, de oprichter en voormalig topman van de cryptobeurs, staat in de Verenigde Staten terecht omdat hij met Binance anti-witwasregels heeft overtreden. Zhao heeft al schuld bekend en trad in september terug uit zijn functie bij Binance. De veroordeling van Zhao staat gepland voor 23 februari.

Meer uit Financieel

Wall Street hoger, Cisco en AI-chipbedrijf Cerebras uitblinkers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.

5 uur geleden
Succesvolle beursgang AI-chipbedrijf Cerebras in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.

6 uur geleden
Trump: China koopt 200 vliegtuigen van Boeing

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.

9 uur geleden
Flinke plus voor AEX-index, ABN AMRO verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.

9 uur geleden
Merz roemt oud-ECB-president Draghi bij uitreiking Karelsprijs

AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.

11 uur geleden
Wall Street hoger terwijl beleggers letten op Trump in China

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.

12 uur geleden
Amerikaanse rechter wil schikking Musk niet zomaar goedkeuren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.

14 uur geleden