
Bin Salman tegen Biden: niet verantwoordelijk voor dood Khashoggi
JEDDAH (ANP/RTR) - Kroonprins Mohammed bin Salman, die geldt als feitelijke machthebber in Saudi-Arabië, heeft tegenover de Amerikaanse president Joe Biden ontkend verantwoordelijk te zijn voor de moord op de eerder in de VS werkzame Saudische journalist Jamal Khashoggi. De criticus van het Arabische regime werd in 2018 vermoord in het Saudisch consulaat in Turkije. Amerikaanse inlichtingendiensten concludeerden destijds dat Bin Salman verantwoordelijk was voor Khashoggi's dood.
Biden en de kroonprins hadden elkaar voor de ontmoeting in een paleis in de kustplaats Jeddah verwelkomd met een boks. Biden zei in het daaropvolgende gesprek te denken dat Bin Salman verantwoordelijk was voor de moord op Khashoggi. De kroonprins ontkende daarop enige betrokkenheid bij de moord en zei de verantwoordelijken ter verantwoording te hebben geroepen, aldus Biden na afloop.
Tijdens het gesprek, waaraan ook andere Saudische leiders deelnamen, boekten partijen volgens Biden "aanzienlijke vooruitgang" op het gebied van veiligheid en economische kwesties. Zo was er overeenstemming over het verwijderen van vredestroepen van het strategisch gelegen eiland Tiran, voor de Saudische en Egyptische kust. De troepen zijn sinds 1978 gestationeerd op Tiran, als onderdeel van akkoorden uit dat jaar die de basis vormden voor een vredesakkoord tussen Israël en Egypte.
Ook kwamen de Saudi's met toezeggingen over de olieproductie en kwamen beide landen overeen meer samen te werken op het gebied van mobiele technologie.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen een nieuwe corridor ingericht die de stad Khan Younis in Gaza doorkruist. De 15 kilometer lange route Magen Oz verdeelt de stad in een oostelijke en westelijke helft.
6 minuten geledenSUWAYDA (ANP/RTR/AFP) - De gevechten tussen het Syrische leger en druzische strijders in het Zuid-Syrische Suwayda zijn woensdag hervat, een dag na de aankondiging van een staakt-het-vuren. Israël zegt de regeringstroepen te blijven aanvallen totdat zij zich terugtrekken.
40 minuten geledenKHAN YOUNIS (ANP) - De omstreden Gaza Humanitarian Foundation (GHF) zegt dat bij een hulpdistributiepunt in Khan Younis twintig mensen om het leven zijn gekomen. Er zouden negentien mensen in de verdrukking zijn geraakt. De twintigste zou zijn neergestoken.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben van Israël "een grondig onderzoek" geëist naar de dood van Saif Musallet op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. De Palestijn was ook Amerikaans staatsburger, die in Florida woonde. Hij werd doodgeslagen door Israëlische kolonisten toen hij op bezoek was bij familie in Sinjil ten noorden van Ramallah.
4 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De voormalige Argentijnse president Cristina Kirchner en acht medebeklaagden zijn dinsdag in een Argentijnse rechtbank veroordeeld tot het betalen van in totaal bijna 685 miljoen Argentijnse peso (468 miljoen euro) "als compensatie voor de schade die is toegebracht aan de staatskas". Als de compensatie op 13 augustus nog niet is betaald, kan beslag worden gelegd op geld, goederen en eigendommen van de veroordeelden. Dat melden Argentijnse media.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft de terugtrekking bevolen van de helft van de 4000 leden van de Nationale Garde die vorige maand naar Los Angeles werden gestuurd tijdens protesten tegen het immigratiebeleid van president Donald Trump. Trump stuurde destijds ook 700 mariniers.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil meer concrete stappen van Israël zien dat het daadwerkelijk de humanitaire situatie in Gaza aan het verbeteren is, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van de vergadering van EU-buitenlandministers. Kallas had vorige week met Israël afgesproken flink meer humanitaire hulp toe te laten in Gaza.
16 uur geleden