Billie Jean King ziet toekomst in een WK tennis met rugnummers
SEVILLA (ANP) - Tennisgrootheid Billie Jean King wil de Billie Jean King Cup en de Davis Cup samenvoegen tot een gecombineerd wereldkampioenschap voor mannen en vrouwen. "Ik wil ons samen, ik wil dat de mannen en vrouwen altijd samen zijn op toernooien", aldus de Amerikaanse oud-tennisster, naar wie de landenstrijd bij de vrouwen is vernoemd. De finaleronde van de Billie Jean King Cup is van 7 tot en met 12 november in Sevilla. De finale van de Davis Cup is tussen 21 en 26 november in Málaga.
"De hele wereld begrijpt WK", zegt King. "Als ik zeg dat wij een wereldkampioenschap tennis bij de vrouwen hebben, dan snappen de mensen meteen dat het land tegen land is en dat het overal ter wereld kan zijn. Ik ben naar het WK voetbal in Australië geweest en heb daar gekeken naar de vrouwen. Er zaten 75.000 mensen, het was erg spannend. De mogelijkheden zijn onbegrensd."
De 79-jarige King, die in haar carrière twaalf grandslamtitels in het enkelspel veroverde, vindt dat het tennis sowieso meer moet doen om het publiek te behagen. "We moeten nadenken over het publiek, onze fans, hoe maken we het gemakkelijk voor hen en hoe maken we de spelers meer herkenbaar. Als je naar Wimbledon gaat en ze moeten allemaal wit dragen, dan weet je niet wie de spelers zijn. Ik vind het belachelijk", zegt King. "Ze hebben hun naam niet op de achterkant van hun shirt staan. Ik vind dat we een nummer moeten hebben. Waarom? Omdat kinderen van nummers houden. Dit gaat over ons publiek. Het gaat niet om ons, we spelen om ons publiek blij te maken."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
4 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
5 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."
9 uur geleden