Billie Eilish, BTS en Drake grootverdieners voor platenlabel UMG
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Zangeres Billie Eilish, rapper Drake en boyband BTS waren de afgelopen periode grootverdieners voor hun platenlabel Universal Music Group (UMG). Dat maakte het in Amsterdam genoteerde bedrijf bekend bij de publicatie van zijn eerste kwartaalcijfers sinds de beursgang. UMG verdiende meer geld doordat de muziek van zijn artiesten vaker werd gestreamd.
De Zuid-Koreaanse boyband BTS stapte eerder deze maand over naar Universal Music, maar is volgens het bedrijf nu al van grote waarde. Universal is het grootste label ter wereld en werd bij de beursgang eind september gewaardeerd op meer dan 33 miljard euro. Het was een van de grootste beursgangen op het Damrak van de laatste jaren.
De omzet van UMG groeide in het derde kwartaal op jaarbasis met 16 procent naar bijna 2,2 miljard euro. De winst voor aftrek van onder meer belastingen steeg met 12 procent naar 426 miljoen euro in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
52 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer mensen gaan dit jaar de Huishoudbeurs bezoeken, verwacht de organisatie op basis van de ticketverkoop. De 79e editie in de RAI in Amsterdam gaat zaterdag van start en duurt een week.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.
12 uur geleden