Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bill Gates weerspreekt complottheorieën over virusuitbraak

Bill Gates weerspreekt complottheorieën over virusuitbraak

WASHINGTON (ANP/AFP) - Miljardair Bill Gates heeft donderdag (lokale tijd) enkele samenzweringstheorieën tegengesproken waarin hij wordt beschuldigd de coronavirusuitbraak te hebben veroorzaakt. "Het is een slechte combinatie van de pandemie en sociale media en mensen die op zoek zijn naar een hele eenvoudige verklaring", zei de oprichter van Microsoft tijdens een interview op CNN.

Sinds het begin van de uitbraak zijn getrukeerde foto's en nepnieuwsberichten gericht tegen Gates door complotdenkers verspreid op sociale media. Een video waarin Gates wordt beschuldigd van het "willen elimineren van 15 procent van de bevolking" door middel van vaccinatie en elektronische microchips, heeft miljoenen weergaven op YouTube. "Onze stichting heeft meer geld gegeven om vaccins te kopen om levens te redden dan welke groep dan ook", zei Gates, verwijzend naar zijn gelijknamige stichting.

Hij heeft 250 miljoen dollar toegezegd voor de strijd tegen de pandemie en zijn stichting heeft de afgelopen twintig jaar miljarden dollars uitgegeven aan het verbeteren van de gezondheidszorg in ontwikkelingslanden. "Dus draai je dat gewoon om. Je zegt, oké, we verdienen geld en we proberen mensen te doden met vaccins of door iets uit te vinden", vervolgde Gates. "En het is in ieder geval waar, we worden geassocieerd met vaccins, maar je hebt de connectie eigenlijk omgedraaid", aldus Gates.

Uitbuiten van de crisis

Een aantal beschuldigingen, waaronder berichten waarin wordt beweerd dat de FBI Gates heeft gearresteerd voor biologisch terrorisme of dat hij een westers complot steunt om Afrikanen te vergiftigen, deelt een rode draad. Ze beschuldigen de magnaat van het uitbuiten van de crisis, of het nu gaat om "controle over mensen" of om geld te verdienen met de verkoop van vaccins.

Het is niet de eerste keer dat Gates het doelwit wordt van complotdenkers. Toen het zikavirus in 2015 in Brazilië uitbrak, was hij een van de vele machtige westerse figuren die de schuld van de ziekte kregen. Andere geruchten beweren dat hij stiekem een ​​hagedis is, een oude favoriet onder onlinetrollen.

Meer uit Buitenland

Starmer weigert op te stappen, ondanks druk van partijgenoten

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer is ondanks de oplopende druk niet van plan om op te stappen. "Ik zal nooit weglopen van het mandaat dat ik heb gekregen om dit land te veranderen", reageerde de premier op een oproep van partijgenoten om af te treden. "Ik zal nooit weglopen van de mensen voor wie ik moet opkomen en ik zal nooit weglopen van het land waar ik van houd."

48 minuten geleden
Høiby ontkent dat hij seks had met slapende vrouw

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby heeft in de rechtbank van Oslo opnieuw verklaard dat hij niet aan seks doet met slapende vrouwen. De zoon van kroonprinses Mette-Marit reageerde daarmee op de verklaring van zijn tweede vermeende slachtoffer, melden Noorse media.

1 uur geleden
Eurocommissaris: EU moet Oekraïne helpen met extra luchtafweer

STRAATSBURG (ANP) - Om het Oekraïense energienetwerk echt te beschermen, moet de EU zorgen voor meer luchtafweer en raketten. Dat zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding van de EU) dinsdag in het Europees Parlement. Lidstaten moeten volgens haar desnoods uit eigen voorraad aan Oekraïne leveren.

2 uur geleden
Rusland arresteert derde verdachte voor aanslag op topmilitair

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een derde verdachte gearresteerd voor de aanslag op generaal Vladimir Aleksejev, afgelopen vrijdag in Moskou. Dat meldt inlichtingendienst FSB. Het zou gaan om Pavel Vasin, de zoon van de eerder in Moskou opgepakte Viktor Vasin.

2 uur geleden
Duitsland wil voor ruim half miljard aanvalsdrones kopen

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland wil voor meer dan een half miljard euro aanvalsdrones aanschaffen. De eerste kamikazedrones, die in de lucht rondhangen tot ze een doelwit zien om zich erop te storten, moeten binnen een jaar worden geleverd. De Duitse troepen in Litouwen zouden ze als eersten krijgen.

3 uur geleden
Definitieve instemming EU-parlement met klimaatdoel voor 2040

STRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ingestemd met enkele aanpassingen van het klimaatdoel van 2040. Daarmee heeft het parlement definitief goedkeuring gegeven dat de EU in 2040 90 procent minder CO2 uitstoot vergeleken met 1990. 413 Europarlementariërs stemden voor, 226 tegen.

3 uur geleden
Europees Parlement stemt voor strengere asielregels

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met strengere regels voor asielzoekers. Het gaat om twee wetten waarmee lidstaten makkelijker en sneller aanvragen van asielzoekers kunnen afwijzen. De meerderheid werd behaald met de steun van de centrumrechtse EVP en radicaalrechtse partijen. De sociaaldemocraten en linkse partijen stemden tegen.

3 uur geleden