Bill Gates doneert kwart miljard voor strijd tegen coronavirus
SEATTLE (ANP/RTR/AFP) - Bill Gates en zijn vrouw Melinda doneren 250 miljoen dollar, omgerekend rond de 200 miljoen euro, om het coronavirus te bestrijden. Het geld is bedoeld voor het ontwikkelen van goedkope en makkelijk te leveren vaccins en behandelingen.
"We hebben nieuwe medicijnen en meer potentiële vaccins dan we aan het begin van het jaar hadden kunnen verwachten, maar deze innovaties kunnen alleen levens redden als ze verspreid worden over de wereld," aldus Bill Gates. Het is de grootste donatie van de Gates Foundation tot nu toe. De steenrijke filantroop heeft via zijn stichting al bijna 1,5 miljard euro in de bestrijding van het coronavirus geïnvesteerd.
"Of iedereen beter wordt, hangt af van de daden van wereldleiders en hun toewijding om testen, behandelingen en vaccins te leveren aan de mensen die ze nodig hebben", zei Melinda Gates. Een deel van de donatie zal worden besteed aan de levering van tests en vaccins in armere landen in Afrika beneden de Sahara en in Zuid-Azië.
Organisaties in de zogeheten People’s Vaccine Alliance, waaronder Oxfam Novib en Amnesty International, waarschuwden woensdag voor een vaccinachterstand in arme landen. Negen op de tien mensen in 69 armere landen dreigen volgend jaar een vaccin tegen het coronavirus mis te lopen. Rijke landen zouden daarentegen zoveel vaccins hebben gereserveerd dat ze hun bevolking na goedkeuring drie keer kunnen inenten.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
6 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
9 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
9 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
9 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
12 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
12 uur geleden