Bill Cosby opnieuw aangeklaagd voor seksueel misbruik
WASHINGTON (ANP) - Actrice Lili Bernard klaagt Bill Cosby aan omdat hij haar zou hebben gedrogeerd en verkracht in de jaren 90. Beiden speelden toen in The Cosby Show.
Volgens de 57-jarige Bernard wilde Cosby (84) in 1990 een mentorrol vervullen voor haar. Kort na de eerste ontmoeting zou Cosby Bernard naar een hotel hebben laten komen voor een afspraak met een producent. In plaats daarvan drogeerde en verkrachtte Cosby haar, zegt zij volgens CNN.
Daarnaast zou de komiek ooit naar haar borsten hebben gegrepen tijdens een stemoefening. Andrew Wyatt, een woordvoerder van de acteur, zegt dat deze beschuldigingen "gewoon weer een poging zijn om het juridische proces te misbruiken en de deuren open te zetten voor mensen die nooit bewijs hebben gehad".
Onderzoek
Bernard zou de acteur in 2015 ook hebben beschuldigd, maar volgens de woordvoerder van Cosby werd het onderzoek toen niet voortgezet. Cosby zegt onschuldig te zijn en alle aantijgingen te bestrijden.
In 2018 werd Cosby nog veroordeeld tot een gevangenisstraf voor het drogeren en misbruiken van Andrea Constand, maar het hooggerechtshof in Pennsylvania schrapte zijn veroordeling dit jaar omdat het proces oneerlijk zou zijn geweest.
Eerder beschuldigden ook tientallen andere vrouwen The Cosby Show-acteur van seksueel misbruik.
Meer uit Buitenland
STOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden doet voorlopig niet mee aan het door de Amerikaanse president Donald Trump voorgestelde initiatief voor een zogenoemde vredesraad. Premier Ulf Kristersson heeft laten weten dat toetreding niet zal plaatsvinden met de tekst die tot dusver over de raad is gepresenteerd.
2 minuten geledenMADRID (ANP) - De Spaanse vakbond voor machinisten, SEMAF, heeft opgeroepen tot een landelijke staking na twee dodelijke ongelukken in korte tijd. De vakbond vindt de "constante achteruitgang van het spoornetwerk" onacceptabel.
9 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie moet accepteren dat we in een wereld van pure macht leven. Dat stelde de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, in een toespraak in het Europees Parlement. De situatie met Groenland, gebeurtenissen in Venezuela en oorlog in Oekraïne tonen volgens de voorzitter aan dat de internationale orde niet alleen enorm snel is veranderd, maar dat dit ook "permanent is".
55 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is voorstander van een NAVO-oefening in en rond Groenland, zegt president Emmanuel Macron. Zijn land zou klaarstaan om daaraan deel te nemen.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een uitnodiging geaccepteerd om deel te nemen aan de Raad van Vrede. Deze raad moet toezicht houden op het toekomstige Palestijnse overgangsbestuur in de Gazastrook.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Han Duck-soo heeft 23 jaar gevangenisstraf gekregen in een zaak rond de militaire noodtoestand van 2024. Een rechtbank acht de 76-jarige politicus schuldig aan onder meer het deelnemen aan een cruciale handeling van opstand.
2 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De man die in 2022 de Japanse oud-premier Shinzo Abe vermoordde, is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Dat meldt de Japanse publieke omroep NHK. De man bekende eind oktober schuld.
4 uur geleden