Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bill Cosby opnieuw aangeklaagd voor seksueel misbruik

Bill Cosby opnieuw aangeklaagd voor seksueel misbruik

WASHINGTON (ANP) - Actrice Lili Bernard klaagt Bill Cosby aan omdat hij haar zou hebben gedrogeerd en verkracht in de jaren 90. Beiden speelden toen in The Cosby Show.

Volgens de 57-jarige Bernard wilde Cosby (84) in 1990 een mentorrol vervullen voor haar. Kort na de eerste ontmoeting zou Cosby Bernard naar een hotel hebben laten komen voor een afspraak met een producent. In plaats daarvan drogeerde en verkrachtte Cosby haar, zegt zij volgens CNN.

Daarnaast zou de komiek ooit naar haar borsten hebben gegrepen tijdens een stemoefening. Andrew Wyatt, een woordvoerder van de acteur, zegt dat deze beschuldigingen "gewoon weer een poging zijn om het juridische proces te misbruiken en de deuren open te zetten voor mensen die nooit bewijs hebben gehad".

Onderzoek

Bernard zou de acteur in 2015 ook hebben beschuldigd, maar volgens de woordvoerder van Cosby werd het onderzoek toen niet voortgezet. Cosby zegt onschuldig te zijn en alle aantijgingen te bestrijden.

In 2018 werd Cosby nog veroordeeld tot een gevangenisstraf voor het drogeren en misbruiken van Andrea Constand, maar het hooggerechtshof in Pennsylvania schrapte zijn veroordeling dit jaar omdat het proces oneerlijk zou zijn geweest.

Eerder beschuldigden ook tientallen andere vrouwen The Cosby Show-acteur van seksueel misbruik.

Meer uit Buitenland

Bemanningsleden ISS eerder dan gepland op weg terug naar aarde

HOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.

41 minuten geleden
Trump sprak met 'fantastische' interim-leider Venezuela

WASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.

44 minuten geleden
Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland

BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.

3 uur geleden
Mexico biedt bemiddeling aan tussen Cuba en VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.

4 uur geleden
Deense minister na Groenland-overleg: blijven in gesprek met VS

WASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.

4 uur geleden
Noodtoestand voor Oekraïense energiesector na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.

4 uur geleden
Denemarken steekt miljarden in extra defensie Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.

6 uur geleden