Biljoenenbedrijf Tesla flink omhoog op hoger Wall Street
NEW YORK (ANP) - Tesla was maandag de grote blikvanger op Wall Street. De producent van elektrische auto's kreeg een miljardenorder en werd zoveel hoger gezet dat de onderneming na Apple, Microsoft, Amazon en Google-moeder Alphabet het vijfde Amerikaanse bedrijf wordt met een beurswaarde van minimaal een biljoen dollar. Aanleiding was het nieuws dat autoverhuurbedrijf Hertz een bestelling zou hebben geplaatst voor 100.000 elektrische auto's bij Tesla.
Bronnen zeiden tegen persbureau Bloomberg dat de bestelling neerkomt op 4,2 miljard dollar aan omzet voor Tesla. Daarnaast verhoogde Tesla de prijzen voor zijn Model X en Model S en schroefde zakenbank Morgan Stanley het koersdoel voor het autobedrijf op. Verder was Tesla het meest verkochte automerk in Europa in september. Dat alles leidde tot een koerswinst van 12,7 procent voor het bedrijf van topman Elon Musk.
De Dow-Jonesindex sloot 0,2 procent hoger op 35.741,15 punten. De breed samengestelde S&P 500 klom 0,5 procent tot 4566,48 punten en techbeurs Nasdaq steeg 0,9 procent tot 15.226,71 punten.
Facebook ging in aanloop naar de kwartaalpublicatie 1,3 procent omhoog na een lagere start. De laatste tijd kwam Facebook in het nieuws nadat een klokkenluidster een reeks interne documenten naar buiten had gebracht. Het socialemediabedrijf zou weinig doen tegen nepnieuws en complottheorieën.
Pinterest was een opvallende daler met een koersverlies van haast 13 procent. Betalingsbedrijf PayPal streeft "op dit moment" geen overname na van digitaal prikbord voor afbeeldingen. Bloomberg meldde onlangs op basis van ingewijden dat de bedrijven gesprekken zouden voeren over een mogelijke samenvoeging. PayPal won juist 2,7 procent.
Kimberly-Clark
Aan het cijferfront ging de aandacht uit naar onder meer Kimberly-Clark, de producent van Huggies en Kleenex. Het bedrijf verlaagde opnieuw zijn winstverwachting voor het gehele jaar en daalde 2,2 procent. Ook Burger King-moederbedrijf Restaurant Brands International (min 5 procent) kwam met cijfers die tegenvielen door personeelstekorten en sterke concurrentie. De resultaten van liftenproducent Otis Worldwide (min 4,4 procent) konden beleggers evenmin bekoren.
De oliebedrijven Chevron, ExxonMobil en ConocoPhillips profiteerden van de verder stijgende olieprijzen met plussen tot 2 procent. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent tot 83,59 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 85,83 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SÃO PAULO (ANP/RTR) - Een aantal grote sojahandelaren wil een overeenkomst uit 2006 verbreken die ontbossing van het Amazone-regenwoud tegengaat. Dit melden twee ingewijden aan persbureau Reuters. De beslissing heeft volgens hen te maken met Braziliaanse belastingvoordelen die in januari worden ingetrokken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.
5 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse milieuminister Carsten Schneider pleit voor een verbod op wegwerp-e-sigaretten in het land. "Dat is mijn zeer duidelijke voorkeur", vertelde de SPD-politicus aan het Duitse persbureau dpa. "Ik ben er sterk voor."
9 uur geleden