Biles toch nog kanshebber op zes keer turngoud
TOKIO (ANP) - Ondanks een val op brug heeft de Amerikaanse turnster Simone Biles zich bij de Olympische Spelen van Tokio geplaatst voor alle finales. Biles kwam tot een score van 14,566 en werd daarmee slechts tiende. Maar omdat voor haar vier Russinnen waren geëindigd van wie er slechts twee naar de finale kunnen, behield het turnfenomeen uit de VS de kans om zes olympische titels te veroveren.
Op brug krijgt ze zeker te maken met Nina Derwael. De Belgische wereldkampioene was de beste met een score van 15,366. Ook op balk, waarop ze in Rio verslagen werd door Sanne Wevers, overtuigde Biles niet met de zevende score. Op sprong was ze de beste in de kwalificaties, op vloer moest ze alleen de Italiaanse routinier Vanessa Ferrari voor zich dulden.
Voor de meerkamp kwalificeerde Biles zich als eerste. Met Team USA moest ze de onder de naam ROC uitkomende Russinnen voorlaten. De eerste finale van de vrouwen is de teamfinale van dinsdag. Biles veroverde in Rio 2016 vier gouden medailles.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
12 minuten geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
1 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
4 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
4 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
6 uur geleden