Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bild: uitslag klap in het gezicht voor Wilders

Bild: uitslag klap in het gezicht voor Wilders

HAMBURG/BRUSSEL (ANP) - "Een oorvijg door de kiezer voor Wilders!", kopt de Duitse krant Bild over de prognose van de uitslag van de Europese verkiezingen in Nederland. Deze voorspelling is een "electorale veeg uit de pan" voor de rechtse populist Geert Wilders, aldus het grootste Duitse dagblad.

Bij de Europese verkiezingen in Nederland won de rood-groene alliantie van de Partij van de Arbeid en GroenLinks meer zetels dan de Wilders-partij PVV, die er volgens de eerste exitpoll "slechts" 7 kreeg. Peilingen hadden voorspeld dat de partij van Wilders voor het eerst een Europese verkiezing zou winnen na de "verrassende" zege vorig jaar bij de landelijke verkiezingen, benadrukt Bild.

De Vlaamse publieke omroep VRT spreekt over een "flinke zetelwinst" voor de PVV. Maar "het is redelijk stabiel, geen overtreffing zoals in november. Wilders gaat er zeker op vooruit, maar als dit de uitslag wordt, denk ik dat Timmermans tevreden zal mogen zijn", citeert de zender hoogleraar Steven Van Hecke van de universiteit Leuven.

Meer uit Binnenland

Honderden mensen voeren actie voor Gaza op treinstations

DEN HAAG (ANP) - Vele honderden mensen demonstreren op diverse treinstations in Nederland tegen de oorlog in Gaza. Onder meer de stationshallen van Amsterdam Centraal en Utrecht Centraal zijn na 18.00 uur volgestroomd met demonstranten.

30 minuten geleden
Verdachte neersteken basisschooldocent blijft 90 dagen vastzitten

ROTTERDAM (ANP) - De man (44) uit Hendrik-Ido-Ambacht die vastzit voor de steekpartij in Alblasserdam waarbij een basisschooldocent zwaargewond raakte, blijft negentig dagen langer in de cel. Het Openbaar Ministerie meldt donderdag dat het voorarrest van de man door de raadkamer van de rechtbank Rotterdam is verlengd. De man wordt verdacht van twee keer poging tot doodslag.

1 uur geleden
Journalist Derk Sauer (72) overleden

DOMBURG (ANP) - Journalist en mediaondernemer Derk Sauer is donderdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Het Parool, waar hij jarenlang een column had. Sauer raakte een maand geleden in Griekenland ernstig gewond door een ongeluk op zijn zeilboot. Hij werd daarna behandeld in ziekenhuizen in Athene en Amsterdam, maar volgens de krant zonder resultaat.

2 uur geleden
Advocatenorde wil meer duidelijkheid over ICT-problemen justitie

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) is niet tevreden over de manier waarop het Openbaar Ministerie reageert op de problemen van advocaten en hun cliënten door de hack bij justitie. De orde heeft de belangrijkste signalen hierover doorgegeven aan het OM, dat daarop een pagina met veelgestelde vragen heeft opgesteld. Die voldoet niet, vindt de beroepsorganisatie. Er wordt "onvoldoende concreet antwoord gegeven op de problemen die advocaten en hun cliënten op dit moment ervaren", schrijft de orde donderdag op zijn website.

2 uur geleden
NS verwacht 590.000 treinpassagiers die naar Sail komen

UTRECHT (ANP) - In de periode van Sail, van 20 tot en met 24 augustus, verwacht de NS veel extra treinreizigers die naar het nautische spektakel komen. De vervoerder rekent op in totaal 590.000 Sailbezoekers in de treinen naar Amsterdam Centraal, wat neerkomt op gemiddeld 118.000 per dag.

2 uur geleden
Verdachte (23) blijft vast voor betrokkenheid bij dood broer S10

HAARLEM (ANP) - De 23-jarige man uit Hoorn die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van de tweelingbroer van zangeres S10 blijft na zestig dagen voorarrest nog veertien dagen langer vastzitten. "Over twee weken komt de zaak opnieuw voor de raadkamer", zegt een woordvoerster van de rechtbank.

3 uur geleden
Namen Gaza-slachtoffers voorgelezen bij ambassade Israël

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer vijftig mensen zijn bij de Israëlische ambassade in Den Haag begonnen met het voorlezen van de namen van 64.000 slachtoffers van de oorlog in Gaza. De groep, die grotendeels uit Nijmegenaren bestaat, wilde de namen aanbieden aan de ambassade.

4 uur geleden