Bild: Scholz met Macron en Draghi eind juni naar Kiev
BERLIJN (ANP/RTR) - Bondskanselier Olaf Scholz reist eind juni samen met de Franse president Emmanuel Macron en de Italiaanse premier Mario Draghi naar Kiev, schrijft de Duitse krant Bild am Sonntag. De drie Europese leiders gaan voorafgaand aan de G7-top naar Oekraïne. De woordvoerder van Scholz kon dit niet bevestigen.
Bild heeft van de plannen gehoord van bronnen binnen de Franse en Oekraïense regering.
Scholz was de afgelopen dagen op bezoek in Oost-Europa en ging daar langs meerdere landen, maar hij is sinds de Russische invasie van Oekraïne nog niet naar het land gegaan. Dat kwam hem steeds vaker op kritiek te staan in eigen land. De bondskanselier zei dat hij alleen naar Kiev wil gaan als hij concrete zaken te bespreken heeft met president Volodimir Zelenski.
De verwachting is dat de Europese leiders eind juni met Zelenski spreken over de toetreding tot de Europese Unie. Om die reden was voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen zaterdag in Kiev.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse senator John Curtis heeft opgeroepen tot een onderzoek naar de vraag of de familie van de Amerikaanse president Donald Trump profiteert van zijn ambtstermijn. Volgens Curtis bestaat onder het publiek de indruk dat familieleden hun positie uitbuiten, wat het vertrouwen in de overheid ondermijnt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse functionarissen hebben gesproken met een afvaardiging van Iran, heeft president Donald Trump gezegd. "De ontmoeting duurde drie uur", aldus Trump. Het overleg zou "heel goed" zijn verlopen.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid tot een nieuwe ontmoeting met de Verenigde Staten om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne, zei Donald Trump dinsdag. De Amerikaanse president sprak de pers toe na een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij journalisten van drie nieuwsmedia "waarschijnlijk" weer toelaat tot het Witte Huis als de rechter daartoe besluit. Trump weert de media, omdat hij het niet eens is met de inhoud van hun berichtgeving. De media vechten dat aan en zeggen dat de vrije meningsuiting in gevaar is.
13 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Grondwettelijke Hof in Spanje heeft zijn steun uitgesproken voor het opnemen van verduistering onder een amnestie. Hierdoor kan mogelijk de voormalige Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont terugkeren. Hij bevindt zich momenteel in ballingschap.
14 uur geleden