Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bild: Nagelsmann nieuwe bondscoach Duitse voetballers

Bild: Nagelsmann nieuwe bondscoach Duitse voetballers

FRANKFURT (ANP) - Julian Nagelsmann wordt de nieuwe bondscoach van de Duitse voetballers. Bild weet te melden dat de Duitse bond DFB een principeakkoord heeft bereikt met de 36-jarige oud-trainer van onder meer Bayern München. Hij zou een aanstelling krijgen tot en met het EK van 2024, dat in Duitsland wordt gehouden.

Nagelsmann werd de afgelopen dagen al nadrukkelijk genoemd als een van de kandidaten om de ontslagen Hansi Flick op te volgen. Flick werd eerder deze maand opzij gezet vanwege de aanhoudend slechte resultaten. Duitsland verloor vier van de laatste vijf wedstrijden. Onder Flick vloog de Duitse ploeg er op het WK in Qatar eind vorig jaar al in de groepsfase uit.

Louis van Gaal, de oud-bondscoach van het Nederlands elftal, werd ook genoemd als kandidaat-bondscoach, evenals Stefan Kuntz. De DFB en Nagelsmann hebben nog niet gereageerd op het bericht in Bild.

Contract bij Bayern

Nagelsmann was succesvol trainer van TSG Hoffenheim en RB Leizpig. Het leverde hem een contract op bij Bayern. De topclub uit München ontsloeg hem in maart, maar zijn contract werd niet ontbonden. Het betekent dat de DFB in principe een transfersom moet betalen, maar Bayern zou al hebben aangegeven daar vanaf te zien.

De Duitse bond hoopt de nieuwe coach te kunnen presenteren voor de eerstkomende vriendschappelijke interlands; op 14 oktober in Hartford tegen de Verenigde Staten en drie dagen later in Philadelphia tegen Mexico.

Meer uit Voetbal

Mathijsen per direct weg als technisch directeur ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Technisch directeur Joris Mathijsen vertrekt per direct bij ADO Den Haag. Dat meldt de club uit de eerste divisie in een persbericht. Oud-international Mathijsen was twee jaar in dienst bij de Haagse club.

12 uur geleden
Spitse kijkt ook naar Jonker voor wanprestatie tegen Engeland

SPIEZ (ANP) - Oranje-aanvoerster Sherida Spitse vindt de pijnlijke EK-nederlaag van woensdag tegen Engeland (0-4) de schuld van zowel speelsters als de staf. Bondscoach Andries Jonker verweet zijn ploeg vooral het plan, dat "in theorie" volgens hem klopte, niet goed te hebben uitgevoerd. Spitse vindt dat dat niet alleen aan de voetbalsters lag.

14 uur geleden
Spitse wil als trainer samenwerken met komende bondscoach Veurink

SPIEZ (ANP) - Aanvoerster Sherida Spitse hoopt in haar toekomstige trainerscarrière samen te werken met Arjan Veurink, de bondscoach van Oranje vanaf na dit EK. De 35-jarige verdedigster noemt een combinatie met de huidige assistent van Engeland-bondscoach Sarina Wiegman "ideaal" gezien haar ervaring als voetbalster, maar sluit dit op korte termijn uit.

14 uur geleden
Aanvoerster Spitse niet bezig met mogelijk laatste interland

SPIEZ (ANP) - Recordinternational Sherida Spitse is nog niet bezig met een mogelijk afscheid bij het Nederlands elftal. De 35-jarige aanvoerster zegt dat ze nu alleen nog maar denkt aan het EK-duel met Frankrijk van zondag en de kleine kans die Oranje nog heeft om de kwartfinales te bereiken.

15 uur geleden
PSV legt AZ-aanvaller Van Bommel vast tot medio 2030

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van AZ-speler Ruben van Bommel afgerond. De 20-jarige aanvaller tekende een contract tot de zomer van 2030 bij de landskampioen. Dat maakte PSV vrijdag bekend.

19 uur geleden
PSV'er Xhemaili schiet Zwitserland naar kwartfinales EK

GENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.

1 dag geleden
Vitesse: beroep tegen besluit KNVB 'ligt in lijn der verwachting'

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.

1 dag geleden