Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bild: Duitsland onderzoekt of Tesla's Autopilot wel mag

Bild: Duitsland onderzoekt of Tesla's Autopilot wel mag

FLENSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland is een onderzoek begonnen naar de zelfrijdende functies van Tesla, de zogeheten Autopilot. Volgens de Duitse krant Bild am Sonntag kijkt het Kraftfahrt-Bundesamt (KBA), de Duitse versie van de RDW, met name naar de functie waarbij de elektrische auto's van de Amerikaanse fabrikant zelfstandig van rijbaan wisselen. Mogelijk is een dergelijke functie helemaal niet toegestaan in Europa.

Het KBA staat in het kader van het onderzoek ook in contact met de RDW. De Nederlandse Rijksdienst voor het Wegverkeer heeft de voertuigen van Tesla goedgekeurd voor gebruik op de Europese wegen. Dat hoeft maar in één land te gebeuren waarna de voertuigen overal in de Europese Unie zijn toegelaten.

Tesla ligt ook in eigen land de laatste tijd onder vuur van de NHTSA, de Amerikaanse toezichthouder. Die begon afgelopen week een tweede onderzoek naar een mogelijk defect in de Autopilot-functie. Er klinkt al langer kritiek op de manier waarop Tesla Autopilot, wat een systeem is dat de chauffeur ondersteunt maar niet vervangt, aanprijst. Ook is er de vraag of Tesla wel genoeg doet om te zorgen dat chauffeurs hun aandacht op de weg houden als het systeem ingeschakeld is.

Daarnaast dwong de NHTSA Tesla onlangs al een aantal functies terug te draaien. In een uitgebreider zelfrijdend systeem konden Tesla's bij een kruising met stopborden rustig doorrijden als er geen ander verkeer was. Dat is echter in enkele Amerikaanse staten verboden.

Ook een functie waarbij Tesla-eigenaren de speakers buiten de auto konden gebruiken om eigen geluiden te laten spelen moest met een software-update ongedaan worden gemaakt. Die zou voor verwarring kunnen zorgen bij andere weggebruikers.

Meer uit Financieel

Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

26 minuten geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

41 minuten geleden
Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

9 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

10 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

11 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

12 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

13 uur geleden