Bild: Bayern München ontslaat trainer Julian Nagelsmann
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft per direct trainer Julian Nagelsmann ontslagen. Dat meldt de doorgaans goed ingevoerde krant Bild. De clubleiding van de Duitse recordkampioen zou ontevreden zijn over de verrichtingen op het veld en ziet in de 35-jarige coach de schuldige. Thomas Tuchel is de favoriet om Nagelsmann op te volgen, aldus Bild.
Technisch directeur Hasan Salihamidzic uitte zijn ongenoegen na de nederlaag van 2-1 bij Bayer Leverkusen afgelopen weekeinde. "Dit is Bayern onwaardig. Zo weinig drive, mentaliteit, vechtlust en doorzettingsvermogen heb ik zelden gezien", foeterde hij. Bayern raakte door de nederlaag tegen Leverkusen de koppositie in de Bundesliga kwijt aan rivaal Borussia Dortmund.
Nagelsmann was aan zijn tweede seizoen bezig bij Bayern. Vorig jaar werd hij kampioen met de ploeg. De nu 35-jarige Duitser was de jongste trainer ooit bij de Duitse topclub.
Tuchel zat zonder club nadat hij in september werd ontslagen bij de Engelse club Chelsea. Hij won met de Londense club de Champions League in 2021.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
9 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
10 uur geleden