Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bilbao wint eindelijk rit in 'eigen' Ronde van Baskenland

Bilbao wint eindelijk rit in 'eigen' Ronde van Baskenland

AMURRIO (ANP) - De Spanjaard Pello Bilbao heeft de derde etappe van 'zijn' Ronde van Baskenland gewonnen. De renner van Bahrain Victorious bleef na een lastige rit over 181 kilometer van Llodio naar Amurrio in de sprint van een eerste groep de Franse wereldkampioen Julian Alaphilippe net voor. De derde plaats was voor de Rus Aleksandr Vlasov. Voor de 32-jarige Bilbao was het de eerste keer dat hij een rit won in de ronde op zijn geboortegrond.

Ook klassementsleider Primoz Roglic finishte in de eerste groep. De Sloveen van Jumbo-Visma draagt ook donderdag, wanneer er weer geklommen moet worden, de leiderstrui.

Drie vluchters - de Sloveen Jan Polanc, de Spanjaard Cristián Rodríguez en de Canadees Hugo Houle - reden na 30 kilometer weg uit het peloton. De samenwerking stokte toen de hellingen Opellora en Ozeka opdoemden. Daar bleek Rodríguez de beste klimmer. Hij bleef met een riante voorsprong alleen over. Met nog 40 kilometer te gaan bedroeg zijn marge 4 minuten, ruim meer dan de minuut die hij op klassementsleider Roglic moet terugpakken.

Ingelopen

Met name Jumbo-Visma en Ineos leidden de achtervolging. Het zorgde ervoor dat Rodríguez bij de tweede en laatste beklimming van de Ozeka een groep favorieten steeds meer zag naderen. De Spanjaard kwam nog als eerste boven, maar werd op 20 kilometer voor de streep ingelopen.

In de afdaling en het iets vlakkere deel richting finish probeerde de Belg Remco Evenepoel een paar keer weg te rijden, maar zonder succes. Daarna zette hij zich op kop van de groep met zijn ploeggenoot Alaphilippe in zijn wiel. De Fransman leek, eenmaal gelanceerd, op weg naar zijn tweede dagzege op rij. Maar Bilbao, tweevoudig ritwinnaar in de Giro d'Italia van 2019, bleek net iets sneller.

Meer uit Sport

Wielrenner Lemmen voelde 'overal pijn' na val voor winst in Polen

KARPACZ (ANP) - Wielrenner Bart Lemmen voelde "overal pijn" na zijn val in aanloop naar zijn eerste profzege, die hij donderdag boekte in de Ronde van Polen. Dat heeft de Nederlander laten weten in een reactie via zijn ploeg Visma - Lease a Bike. De 30-jarige Lemmen kwam ten val maar won de etappe en nam de leiding in het algemeen klassement over.

16 minuten geleden
Pieterse kan zichzelf niets verwijten na derde plek in Touretappe

TOURNON-SUR-RHÔNE (ANP) - Puck Pieterse kan zichzelf niets verwijten na de zesde etappe van de Tour de France Femmes, waarin ze derde werd achter winnares Kimberley Le Court en Cédrine Kerbaol. Dat zei de Nederlandse bolletjestruidraagster na afloop van de etappe tegen de NOS.

1 uur geleden
Le Court wint zesde etappe Tour de France Femmes, Pieterse derde

TOURNON-SUR-RHÔNE (ANP) - Kimberley Le Court heeft de zesde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster uit Mauritius van AG Insurance-Soudal was de beste in de heuvelachtige etappe over 153,4 kilometer van Montbrison naar Tournon-sur-Rhône. Cédrine Kerbaol uit Frankrijk werd tweede, voor de Nederlandse bolletjestruidraagster Puck Pieterse.

3 uur geleden
Landskampioen ontvangt dit Eredivisieseizoen gouden schaal

ZEIST (ANP) - De kampioen van de Eredivisie mag dit seizoen een gouden schaal omhoog houden. De gouden versie van de kampioensschaal wordt ter ere van het 70-jarig bestaan van het betaald voetbal uitgereikt door Eredivisie CV en de KNVB, zo meldt de voetbalbond.

3 uur geleden
Wielrenner Lemmen wint etappe en pakt leiding in Ronde van Polen

KARPACZ (ANP) - De Nederlandse wielrenner Bart Lemmen heeft de vierde etappe van de Ronde van Polen gewonnen, en daarmee de leiding in het algemeen klassement overgenomen. Het is de eerste profzege voor de 30-jarige renner van Visma - Lease a Bike. Hij klopte de Italiaan Christian Scaroni in Karpacz. Axel Laurance uit Frankrijk werd derde op 14 seconden.

3 uur geleden
Peloton onderweg voor opnieuw zware etappe Tour de France Femmes

MONTBRISON (ANP) - De wielrensters in de Tour de France Femmes zijn vertrokken voor opnieuw een zware etappe. De start van de zesde etappe was in het bij Lyon gelegen Montbrison, de finish is na 153 kilometer in Tournon-sur-Rhône.

6 uur geleden
Strijd om WK wielrennen in 2032 gaat tussen Nederland en India

LEEK (ANP) - Groningen en Drenthe strijden alleen nog met India om de organisatie van de WK wielrennen in 2032. Dat heeft voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI bekendgemaakt tijdens een interview. Eigenaar Thijs Rondhuis van wielerorganisatie Courage Event, een van de organisaties achter het Nederlandse WK-bid, is blij met het wegvallen van concurrenten, maar ziet India als "een van de zwaarste tegenkandidaten".

8 uur geleden