Bilbao wint eindelijk rit in 'eigen' Ronde van Baskenland
AMURRIO (ANP) - De Spanjaard Pello Bilbao heeft de derde etappe van 'zijn' Ronde van Baskenland gewonnen. De renner van Bahrain Victorious bleef na een lastige rit over 181 kilometer van Llodio naar Amurrio in de sprint van een eerste groep de Franse wereldkampioen Julian Alaphilippe net voor. De derde plaats was voor de Rus Aleksandr Vlasov. Voor de 32-jarige Bilbao was het de eerste keer dat hij een rit won in de ronde op zijn geboortegrond.
Ook klassementsleider Primoz Roglic finishte in de eerste groep. De Sloveen van Jumbo-Visma draagt ook donderdag, wanneer er weer geklommen moet worden, de leiderstrui.
Drie vluchters - de Sloveen Jan Polanc, de Spanjaard Cristián Rodríguez en de Canadees Hugo Houle - reden na 30 kilometer weg uit het peloton. De samenwerking stokte toen de hellingen Opellora en Ozeka opdoemden. Daar bleek Rodríguez de beste klimmer. Hij bleef met een riante voorsprong alleen over. Met nog 40 kilometer te gaan bedroeg zijn marge 4 minuten, ruim meer dan de minuut die hij op klassementsleider Roglic moet terugpakken.
Ingelopen
Met name Jumbo-Visma en Ineos leidden de achtervolging. Het zorgde ervoor dat Rodríguez bij de tweede en laatste beklimming van de Ozeka een groep favorieten steeds meer zag naderen. De Spanjaard kwam nog als eerste boven, maar werd op 20 kilometer voor de streep ingelopen.
In de afdaling en het iets vlakkere deel richting finish probeerde de Belg Remco Evenepoel een paar keer weg te rijden, maar zonder succes. Daarna zette hij zich op kop van de groep met zijn ploeggenoot Alaphilippe in zijn wiel. De Fransman leek, eenmaal gelanceerd, op weg naar zijn tweede dagzege op rij. Maar Bilbao, tweevoudig ritwinnaar in de Giro d'Italia van 2019, bleek net iets sneller.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
8 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
9 uur geledenCALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.
10 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Italiaanse tennissers hebben voor de derde keer op rij de Davis Cup gewonnen. In Bologna bezorgde Flavio Cobolli, de nummer 22 van de wereldranglijst, Italië het tweede punt door de Spanjaard Jaume Munar te verslaan in drie sets: 1-6 7-6 (5) 7-5. Matteo Berrettini had de gastheren op voorsprong gebracht met een zege op Pablo Carreño Busta (6-3 6-4).
10 uur geledenGDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.
14 uur geledenGDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.
15 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.
18 uur geleden