Bilbao wint eindelijk rit in 'eigen' Ronde van Baskenland
AMURRIO (ANP) - De Spanjaard Pello Bilbao heeft de derde etappe van 'zijn' Ronde van Baskenland gewonnen. De renner van Bahrain Victorious bleef na een lastige rit over 181 kilometer van Llodio naar Amurrio in de sprint van een eerste groep de Franse wereldkampioen Julian Alaphilippe net voor. De derde plaats was voor de Rus Aleksandr Vlasov. Voor de 32-jarige Bilbao was het de eerste keer dat hij een rit won in de ronde op zijn geboortegrond.
Ook klassementsleider Primoz Roglic finishte in de eerste groep. De Sloveen van Jumbo-Visma draagt ook donderdag, wanneer er weer geklommen moet worden, de leiderstrui.
Drie vluchters - de Sloveen Jan Polanc, de Spanjaard Cristián Rodríguez en de Canadees Hugo Houle - reden na 30 kilometer weg uit het peloton. De samenwerking stokte toen de hellingen Opellora en Ozeka opdoemden. Daar bleek Rodríguez de beste klimmer. Hij bleef met een riante voorsprong alleen over. Met nog 40 kilometer te gaan bedroeg zijn marge 4 minuten, ruim meer dan de minuut die hij op klassementsleider Roglic moet terugpakken.
Ingelopen
Met name Jumbo-Visma en Ineos leidden de achtervolging. Het zorgde ervoor dat Rodríguez bij de tweede en laatste beklimming van de Ozeka een groep favorieten steeds meer zag naderen. De Spanjaard kwam nog als eerste boven, maar werd op 20 kilometer voor de streep ingelopen.
In de afdaling en het iets vlakkere deel richting finish probeerde de Belg Remco Evenepoel een paar keer weg te rijden, maar zonder succes. Daarna zette hij zich op kop van de groep met zijn ploeggenoot Alaphilippe in zijn wiel. De Fransman leek, eenmaal gelanceerd, op weg naar zijn tweede dagzege op rij. Maar Bilbao, tweevoudig ritwinnaar in de Giro d'Italia van 2019, bleek net iets sneller.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.
12 uur geledenABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."
15 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
15 uur geleden