Bilbao geeft Tourrenners warm maar nat welkom
BILBAO (ANP) - De 176 wielrenners die vanaf zaterdag deelnemen aan de Tour de France zijn donderdag gepresenteerd aan vele met name Baskische toeschouwers in Bilbao. Dat gebeurde voor het befaamde Guggenheim-museum waar de 22 ploegen een voor een op het podium verschenen.
De meeste renners droegen daarbij een typisch Baskische baret. Het publiek genoot ondanks de soms hevige regen. Vijfvoudig Tourwinnaar Miguel Indurain was een van de speciale gasten. Over wie de Tour gaat winnen wilde de 58-jarige oud-renner uit de streek Navarra zich niet al te expliciet uitlaten. "Er zijn vele kanshebbers, maar Jonas Vingegaard heeft wellicht de beste papieren", klonk het diplomatiek. Kort ervoor had diens concurrent Tadej Pogacar de handen op elkaar gekregen met een Baskische groet. "Dat moest ik van de vele Basken in onze begeleiding", zei de Sloveen.
Jumbo-Visma was als laatste ploeg aan de beurt. "Het is heel speciaal om hier als titelverdediger te staan, voor zo'n geweldig publiek." Dat kreeg er ondanks de regen geen genoeg van. De Tour de France begint zaterdag en verblijft de eerste dagen in Baskenland.
Meer uit Sport
MANDALIKA (ANP) - Zevenvoudig wereldkampioen Marc Márquez heeft de leiding in de MotoGP weer in handen. De 33-jarige Spanjaard won de sprintrace van de Grote Prijs van Indonesië, concurrent Jorge Martín werd vierde. Márquez heeft nu een voorsprong van 4 punten op zijn landgenoot.
1 uur geledenNANNUP (ANP) - Wielrenster Marianne Vos is voor de tweede keer wereldkampioene gravelrijden geworden. De 39-jarige Nederlandse kwam in het Australische Nannup na 126 kilometer over grotendeels onverharde wegen solo over de finish. In de laatste fase van de wedstrijd reed ze samen op kop met Rosa Klöser, maar de Duitse kwam enkele kilometers voor de streep ten val. Klöser veroverde nog wel het zilver, de Nederlandse Larissa Hartog het brons.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst is er op de WK judo in Bakoe niet in geslaagd om de eerste medaille voor Nederland te winnen. De 24-jarige WK-debutante verloor de strijd om het brons in de klasse tot 78 kilogram van de Duitse Anna Monta Olekin. Het duel was binnen 2 minuten beslist op ippon.
17 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 start zaterdag van poleposition in de sprintrace. Het is de elfde keer in de carrière van de coureur van Red Bull dat hij de pole pakt voor de sprint.
19 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.
21 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.
23 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.
1 dag geleden