Bilbao geeft Tourrenners warm maar nat welkom
BILBAO (ANP) - De 176 wielrenners die vanaf zaterdag deelnemen aan de Tour de France zijn donderdag gepresenteerd aan vele met name Baskische toeschouwers in Bilbao. Dat gebeurde voor het befaamde Guggenheim-museum waar de 22 ploegen een voor een op het podium verschenen.
De meeste renners droegen daarbij een typisch Baskische baret. Het publiek genoot ondanks de soms hevige regen. Vijfvoudig Tourwinnaar Miguel Indurain was een van de speciale gasten. Over wie de Tour gaat winnen wilde de 58-jarige oud-renner uit de streek Navarra zich niet al te expliciet uitlaten. "Er zijn vele kanshebbers, maar Jonas Vingegaard heeft wellicht de beste papieren", klonk het diplomatiek. Kort ervoor had diens concurrent Tadej Pogacar de handen op elkaar gekregen met een Baskische groet. "Dat moest ik van de vele Basken in onze begeleiding", zei de Sloveen.
Jumbo-Visma was als laatste ploeg aan de beurt. "Het is heel speciaal om hier als titelverdediger te staan, voor zo'n geweldig publiek." Dat kreeg er ondanks de regen geen genoeg van. De Tour de France begint zaterdag en verblijft de eerste dagen in Baskenland.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Linda Nosková is blij dat ze haar eerste grandslamfinale tegen haar landgenote Karolína Muchová mocht spelen. Dat zei de 21-jarige Wimbledon-winnares na de finale tegen het publiek in het centre court. "Ik denk dat we vandaag geschiedenis hebben geschreven", zei Nosková. Het was de eerste volledig Tsjechische finale in de geschiedenis van het tennistoernooi.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Linda Nosková heeft op Wimbledon haar eerste grandslamtitel in het enkelspel veroverd. De 21-jarige Tsjechische tennisster won de finale op het gras van Londen in drie sets van haar landgenote Karolína Muchová: 6-2 5-7 6-3.
9 uur geledenUSSEL (ANP) - De negende etappe van de Tour de France, die zondag wordt verreden, is met 30 kilometer ingekort vanwege de extreme hitte. Dat meldt de Tourorganisator ASO zaterdag.
10 uur geledenBERGERAC (ANP) - Tim Merlier dacht tijdens de laatste kilometer dat hij geen kans meer maakte op de ritzege in de achtste etappe van de Tour de France. Dat zei de Belg van Soudal Quick-Step in het flashinterview na de finish. Merlier sprintte in de laatste 500 meter van de tiende positie naar zijn tweede ritzege deze Tour, zijn vijfde in totaal.
11 uur geledenBERGERAC (ANP) - Wielrenner Tim Merlier heeft de achtste etappe van de Tour de France gewonnen. De Belg van Soudal Quick-Step won de massasprint in de etappe van Périgueux naar Bergerac over 180 kilometer. Biniam Girmay uit Eritrea werd tweede, voor de Nederlander Olav Kooij.
11 uur geledenSACHSENRING (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez heeft de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Duitsland. De zevenvoudig wereldkampioen in de koningsklasse reed op zijn Ducati van start tot finish aan de leiding op de Sachsenring.
13 uur geledenSACHSENRING (ANP) - De Italiaanse MotoGP-rijder Marco Bezzecchi komt dit weekend niet meer in actie in de Grote Prijs van Duitsland op de Sachsenring. De coureur van Aprilia heeft bij een val in de kwalificatie zijn linkersleutelbeen gebroken, meldt de MotoGP.
14 uur geleden