Bilbao geeft Tourrenners warm maar nat welkom
BILBAO (ANP) - De 176 wielrenners die vanaf zaterdag deelnemen aan de Tour de France zijn donderdag gepresenteerd aan vele met name Baskische toeschouwers in Bilbao. Dat gebeurde voor het befaamde Guggenheim-museum waar de 22 ploegen een voor een op het podium verschenen.
De meeste renners droegen daarbij een typisch Baskische baret. Het publiek genoot ondanks de soms hevige regen. Vijfvoudig Tourwinnaar Miguel Indurain was een van de speciale gasten. Over wie de Tour gaat winnen wilde de 58-jarige oud-renner uit de streek Navarra zich niet al te expliciet uitlaten. "Er zijn vele kanshebbers, maar Jonas Vingegaard heeft wellicht de beste papieren", klonk het diplomatiek. Kort ervoor had diens concurrent Tadej Pogacar de handen op elkaar gekregen met een Baskische groet. "Dat moest ik van de vele Basken in onze begeleiding", zei de Sloveen.
Jumbo-Visma was als laatste ploeg aan de beurt. "Het is heel speciaal om hier als titelverdediger te staan, voor zo'n geweldig publiek." Dat kreeg er ondanks de regen geen genoeg van. De Tour de France begint zaterdag en verblijft de eerste dagen in Baskenland.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
4 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
5 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
5 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
9 uur geleden