Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bikker staat nog steeds achter keuze om weer in kabinet te stappen

Bikker staat nog steeds achter keuze om weer in kabinet te stappen

DEN HAAG (ANP) - Partijleider Mirjam Bikker van de ChristenUnie staat er nog steeds achter dat haar partij voor de tweede keer in een kabinet-Rutte is gestapt. "Het is een ongelukkig huwelijk geworden", zegt ze wel bij Goedemorgen Nederland. "Maar op een gegeven moment is het ook zo dat het land een regering nodig heeft."

Het kabinet stond na negen maanden van moeizame onderhandelingen op het bordes en viel anderhalf jaar later omdat de coalitiepartijen VVD, D66, CDA en ChristenUnie het niet eens konden worden over migratie.

Partijleider Henri Bontenbal van het CDA vindt achteraf dat zijn partij "nooit aan dit kabinet had moeten beginnen", zei hij dinsdag tijdens een gesprek dat was georganiseerd door de Universiteit Twente en de krant Tubantia in Enschede. Op de vraag of zij ook spijt heeft, zegt Bikker: "Niet op de manier waarop de heer Bontenbal dat heeft geuit".

Armoedebestrijding

"Niet voor niks stribbelde mijn partij negen maanden tegen", zegt ze wel over de formatie. "Wij hebben gezegd: wij gaan het aan, we gaan goede plannen proberen te maken. Maar het is uiteindelijk niet gelukt om in de mix van mensen een stevige regering te maken."

Ze ziet ook "dingen die wel goed gelukt zijn" in het vierde kabinet van Rutte, zoals de armoedebestrijding. Haar partijgenoot Carola Schouten was hier verantwoordelijk voor als minister voor Armoedebeleid.

Meer uit Politiek

Kabinet ziet geen acute dreiging voor Aruba, Bonaire en Curaçao

DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.

1 dag geleden
Ministerraad stemt in met besluit stroomstootverbod veehouderij

DEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.

1 dag geleden
Heinen optimistisch over oplossing gebruik Russische tegoeden

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.

1 dag geleden
Tielen: goed dat advies er is om minder vlees te eten

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.

1 dag geleden
Stikstofrekengrens verhogen 'hele klus' voor Wiersma

DEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."

1 dag geleden
Van Marum: nieuw kabinet moet minister van Digitale Zaken krijgen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.

1 dag geleden
Minister maakt grappen over doodsbedreigingen tegen Hoofdpiet

DEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".

1 dag geleden