Bikker staat nog steeds achter keuze om weer in kabinet te stappen
DEN HAAG (ANP) - Partijleider Mirjam Bikker van de ChristenUnie staat er nog steeds achter dat haar partij voor de tweede keer in een kabinet-Rutte is gestapt. "Het is een ongelukkig huwelijk geworden", zegt ze wel bij Goedemorgen Nederland. "Maar op een gegeven moment is het ook zo dat het land een regering nodig heeft."
Het kabinet stond na negen maanden van moeizame onderhandelingen op het bordes en viel anderhalf jaar later omdat de coalitiepartijen VVD, D66, CDA en ChristenUnie het niet eens konden worden over migratie.
Partijleider Henri Bontenbal van het CDA vindt achteraf dat zijn partij "nooit aan dit kabinet had moeten beginnen", zei hij dinsdag tijdens een gesprek dat was georganiseerd door de Universiteit Twente en de krant Tubantia in Enschede. Op de vraag of zij ook spijt heeft, zegt Bikker: "Niet op de manier waarop de heer Bontenbal dat heeft geuit".
Armoedebestrijding
"Niet voor niks stribbelde mijn partij negen maanden tegen", zegt ze wel over de formatie. "Wij hebben gezegd: wij gaan het aan, we gaan goede plannen proberen te maken. Maar het is uiteindelijk niet gelukt om in de mix van mensen een stevige regering te maken."
Ze ziet ook "dingen die wel goed gelukt zijn" in het vierde kabinet van Rutte, zoals de armoedebestrijding. Haar partijgenoot Carola Schouten was hier verantwoordelijk voor als minister voor Armoedebeleid.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de Tweede Kamer steunt het besluit van het kabinet om het marineschip Zr. Ms. Evertsen naar het oosten van de Middellandse Zee te sturen voor een defensieve missie om Cyprus en NAVO-bondgenoten te beschermen. Dat bleek woensdag tijdens een debat in de Tweede Kamer.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 deelt de zorgen van veel oppositiepartijen over de gevolgen van de voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid voor met name gehandicapten en chronisch zieken. De partij werd daar hard op aangevallen in een Kamerdebat over de begroting van het ministerie van Sociale Zaken.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de komende gemeenteraadsverkiezingen komen de lokale partijen weer als grootste uit de bus, verwacht onderzoeksbureau Ipsos I&O. Van de landelijke partijen maakt GroenLinks-PvdA kans om de grootste te worden, denkt het bureau.
19 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In 2027 moet minstens 1 procent minder verloren gaan aan zorgfraude. Dat gaat om 100 miljoen euro, omdat fraude de zorg volgens het Openbaar Ministerie ongeveer 10 miljard euro per jaar kost. De kabinetspartijen D66, VVD en CDA zeiden vorige week tegen een doel te zijn. VVD-Kamerlid Hilde Wendel wil niet dat ambtenaren daarop afgerekend kunnen worden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en CDA erkennen dat zij er niet bij hebben stilgestaan dat hun bezuinigingen op uitkeringen ook gevolgen hebben voor vrouwen met zwangerschapsverlof. "Daar moeten we wat mij betreft wat aan doen", aldus D66-fractievoorzitter Jan Paternotte voor de camera van het AD. CDA-leider Henri Bontenbal is voorzichtiger, maar laat weten er "evenveel moeite" mee te hebben.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.
1 dag geleden