Bikker staat nog steeds achter keuze om weer in kabinet te stappen
DEN HAAG (ANP) - Partijleider Mirjam Bikker van de ChristenUnie staat er nog steeds achter dat haar partij voor de tweede keer in een kabinet-Rutte is gestapt. "Het is een ongelukkig huwelijk geworden", zegt ze wel bij Goedemorgen Nederland. "Maar op een gegeven moment is het ook zo dat het land een regering nodig heeft."
Het kabinet stond na negen maanden van moeizame onderhandelingen op het bordes en viel anderhalf jaar later omdat de coalitiepartijen VVD, D66, CDA en ChristenUnie het niet eens konden worden over migratie.
Partijleider Henri Bontenbal van het CDA vindt achteraf dat zijn partij "nooit aan dit kabinet had moeten beginnen", zei hij dinsdag tijdens een gesprek dat was georganiseerd door de Universiteit Twente en de krant Tubantia in Enschede. Op de vraag of zij ook spijt heeft, zegt Bikker: "Niet op de manier waarop de heer Bontenbal dat heeft geuit".
Armoedebestrijding
"Niet voor niks stribbelde mijn partij negen maanden tegen", zegt ze wel over de formatie. "Wij hebben gezegd: wij gaan het aan, we gaan goede plannen proberen te maken. Maar het is uiteindelijk niet gelukt om in de mix van mensen een stevige regering te maken."
Ze ziet ook "dingen die wel goed gelukt zijn" in het vierde kabinet van Rutte, zoals de armoedebestrijding. Haar partijgenoot Carola Schouten was hier verantwoordelijk voor als minister voor Armoedebeleid.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Mirjam Sterk verwacht dat haar een 'complexe opgave' wacht als minister van Langdurige Zorg. "Of de zorg in de toekomst ook houdbaar is, dat is het vraagstuk waar we voor staan," aldus de CDA'er.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is de afgelopen jaren naïef geweest over de groeiende invloed van China, zegt beoogd buitenlandminister Tom Berendsen (CDA). Hij wil als minister Nederland minder afhankelijk maken van grondstoffen uit China, maar ook van de Verenigde Staten voor veiligheid. "Die afhankelijkheid moet je afbouwen, dan zit je ook sterker aan de internationale onderhandelingstafel."
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jo-Annes de Bat krijgt bij zijn aantreden als staatssecretaris van Klimaat en Groene Groei het volgelopen stroomnet onder zijn hoede. Dat zei de CDA'er na zijn gesprek met beoogd premier Rob Jetten. Hij wil oplossingen voor de drukte op het stroomnet "versnellen", maar weet nog niet hoe. "Dat ga ik allemaal ontdekken. Er zal vast een heel inwerkprogramma staan om zaken nog beter te begrijpen."
16 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi zal naar verwachting nog voor de zomer naar Nederland komen om formeel een "strategisch partnerschap" met Nederland aan te kondigen. Demissionair premier Dick Schoof zei donderdag tegen lokale media in India dat het "een uitstekende stimulans" zal geven aan de al goede verhoudingen tussen India en Nederland. Hij is daar voor een internationale top over kunstmatige intelligentie.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toekomstig minister van Defensie, Dilan Yeşilgöz, hoopt dat er meer erkenning komt voor de strijdkrachten. "Ik hoop wel, vooral, dat we met elkaar onze militairen veel meer gaan waarderen en gaan eren", zei de VVD'er donderdag na een gesprek met formateur Rob Jetten.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 41-jarige Eelco Eerenberg wordt de nieuwe staatssecretaris van Financiën namens D66, meldt de partij. Nathalie van Berkel zou eigenlijk deze functie krijgen. Maar zij zag hier maandag van af, nadat meerdere media hadden geschreven over onjuistheden in haar cv. Later maakte Van Berkel ook bekend de Tweede Kamer te verlaten.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Silvio Erkens (VVD) snapt de weifeling in de agrarische sector over zijn benoeming tot staatssecretaris van Landbouw. "Volgens mij is het aan mij om het tegendeel te bewijzen. Maar ik snap het scepticisme", zei hij donderdag voor aanvang van zijn gesprek met formateur Rob Jetten.
19 uur geleden