Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bikini verboden, maar beachvolleybalsters gaan graag naar Doha

Bikini verboden, maar beachvolleybalsters gaan graag naar Doha

DEN HAAG (ANP) - Hoewel ze niet zoals gebruikelijk in een bikini mogen spelen, gaan de Nederlandse beachvolleybalsters komende maand graag naar Doha voor een toernooi uit de World Tour. Een Duits koppel besloot vanwege het opvallende kledingvoorschrift het evenement in Qatar te boycotten. Vier Oranje-duo's doen wel mee, in aangepaste kleding.

"Wij zijn vooral heel blij dat we eindelijk weer een toernooi kunnen spelen", zegt Madelein Meppelink, die een duo vormt met Sanne Keizer. "De voorschriften zijn heel duidelijk, vooraf konden de speelsters daar hun mening over geven. Wij zien hier geen probleem in. Wij zijn te gast daar en dit zijn de culturele waarden in dat land."

Qatar huisvest voor het eerst een beachvolleybaltoernooi voor vrouwen. Normaal spelen die in een bikini, maar in het Arabische land is dat niet toegestaan. Een shirt en een broek tot op de knie, zo staat in het kledingvoorschrift. "Het is voor het eerst dat we dit meemaken", zegt Meppelink, die onlangs voor een periode van vier jaar werd herkozen in de atletencommissie van de internationale volleybalfederatie FIVB. "We weten dat in het Midden-Oosten andere culturele aspecten van kracht zijn dan bij ons."

Democratisch proces

Vanwege de coronapandemie hebben de beachvolleybalsters al maandenlang geen toernooi gespeeld. Het laatste optreden van Meppelink en Keizer was in september, op het EK in Letland. Om de speelsters in de aanloop naar de Olympische Spelen ritme te laten opdoen, heeft de FIVB geregeld dat op Katara Beach in Doha een World Tour-toernooi wordt gehouden. "We weten hoe moeilijk het is om in deze tijd toernooien te organiseren, zeker in financiële zin. De mannen zouden daar sowieso in actie komen, nu is het ook voor de vrouwen geregeld", aldus Meppelink, die in 2018 met Keizer de Europese titel pakte. Het duo is al zo goed als zeker van deelname aan de Spelen van Tokio, maar ziet het toernooi in Qatar als een mooie kans om zich weer eens te meten met de internationale top.

Vooraf is alle beachvolleybalsters die zijn aangesloten bij de spelersvakbond om hun mening gevraagd. "Een heel democratisch proces dus, daar heb ik me de afgelopen jaren hard voor ingezet", zegt Meppelink. "Van de vijftig vrouwen die de enquête invulden, was er één die zei: ik ga niet vanwege het kledingvoorschrift."

Het Duitse duo Karla Borger/Julia Sude noemde onder meer de hoge temperaturen als reden om niet in langere kleding te willen spelen. "Maar de meeste partijen worden in de avond gepland", zegt Meppelink. "We hebben speciale kleding aangeschaft die ervoor zorgt dat de hitte goed wordt afgevoerd. We hebben gekozen voor een driekwart legging en een shirt. Dit is een mooi toernooi op weg naar ons grote doel: een medaille pakken in Tokio."

Meer uit Sport

Kerstholt heeft na twaalf jaar alsnog goud op relay: nu is het af

MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.

2 uur geleden
Nederland met acht keer goud op vierde plek in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.

6 uur geleden
Schulting ziet abrupt einde aan rentree op shorttrackijs Milaan

MILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.

7 uur geleden
TeamNL evenaart recordaantal van acht keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.

7 uur geleden
Nederland heeft in Milaan meer medailles dan vorige Winterspelen

MILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.

7 uur geleden
Shorttrackers sluiten olympisch toernooi af met zeven medailles

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.

7 uur geleden
Shorttrackers bezorgen Nederland op aflossing achtste goud

MILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.

7 uur geleden