Bijzondere auto van prinses Diana onder de hamer
LONDEN (ANP) - Een Ford Escort waar de Britse prinses Diana in de jaren 80 in reed, wordt dit weekend geveild op het circuit van Silverstone. Zij bezat de zwarte wagen tussen 1985 en 1988. Het is het enige exemplaar van de RS Turbo Series 1 Escort in die kleur die ooit is gemaakt.
De verwachting is dat de auto op z'n minst 100.000 pond (118.000 euro) opbrengt. In eerste instantie was de Ford Escort in het wit geleverd. Maar op verzoek van de beveiligers van Diana werd de wagen daarna overgespoten, omdat Diana in een donkere auto minder zou opvallen.
De Escort heeft 25.000 mijl op de teller staan, zo'n 40.000 kilometer. Komende week is het een kwart eeuw geleden dat prinses Diana omkwam bij een auto-ongeluk in een tunnel in Parijs. Zij werd op dat moment achtervolgd door paparazzi op motoren.
Een ander voertuig dat dit weekend onder de hamer gaat, is een Rolls-Royce die ooit het bezit was van Bee Gees-zanger Maurice Gibb, en een Range Rover waarin de Britse oud-premier Margaret Thatcher heeft gereden.
Meer uit Buitenland
JAKARTA (ANP/AFP) - Twintig hikers zijn vermist geraakt na de uitbarsting van de Dukono-vulkaan op het oostelijke Indonesische eiland Halmahera. De vulkaan spuwde volgens een regeringsfunctionaris een rookwolk tot zo'n 10 kilometer de lucht in. Het is nog niet bekend of er gewonden zijn.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Russische krijgsmacht gaat ondanks het tijdelijke staakt-het-vuren door met aanvallen op Oekraïne, dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "Dit alles laat zien dat er aan Russische zijde geen enkele poging is gedaan het vuur aan het front te staken."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".
3 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
6 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
8 uur geleden