Bijzondere auto van prinses Diana onder de hamer
LONDEN (ANP) - Een Ford Escort waar de Britse prinses Diana in de jaren 80 in reed, wordt dit weekend geveild op het circuit van Silverstone. Zij bezat de zwarte wagen tussen 1985 en 1988. Het is het enige exemplaar van de RS Turbo Series 1 Escort in die kleur die ooit is gemaakt.
De verwachting is dat de auto op z'n minst 100.000 pond (118.000 euro) opbrengt. In eerste instantie was de Ford Escort in het wit geleverd. Maar op verzoek van de beveiligers van Diana werd de wagen daarna overgespoten, omdat Diana in een donkere auto minder zou opvallen.
De Escort heeft 25.000 mijl op de teller staan, zo'n 40.000 kilometer. Komende week is het een kwart eeuw geleden dat prinses Diana omkwam bij een auto-ongeluk in een tunnel in Parijs. Zij werd op dat moment achtervolgd door paparazzi op motoren.
Een ander voertuig dat dit weekend onder de hamer gaat, is een Rolls-Royce die ooit het bezit was van Bee Gees-zanger Maurice Gibb, en een Range Rover waarin de Britse oud-premier Margaret Thatcher heeft gereden.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.
5 minuten geledenKRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.
2 uur geledenAL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
9 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.
9 uur geleden