Bijzondere auto van prinses Diana onder de hamer
LONDEN (ANP) - Een Ford Escort waar de Britse prinses Diana in de jaren 80 in reed, wordt dit weekend geveild op het circuit van Silverstone. Zij bezat de zwarte wagen tussen 1985 en 1988. Het is het enige exemplaar van de RS Turbo Series 1 Escort in die kleur die ooit is gemaakt.
De verwachting is dat de auto op z'n minst 100.000 pond (118.000 euro) opbrengt. In eerste instantie was de Ford Escort in het wit geleverd. Maar op verzoek van de beveiligers van Diana werd de wagen daarna overgespoten, omdat Diana in een donkere auto minder zou opvallen.
De Escort heeft 25.000 mijl op de teller staan, zo'n 40.000 kilometer. Komende week is het een kwart eeuw geleden dat prinses Diana omkwam bij een auto-ongeluk in een tunnel in Parijs. Zij werd op dat moment achtervolgd door paparazzi op motoren.
Een ander voertuig dat dit weekend onder de hamer gaat, is een Rolls-Royce die ooit het bezit was van Bee Gees-zanger Maurice Gibb, en een Range Rover waarin de Britse oud-premier Margaret Thatcher heeft gereden.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer (Labour) heeft opdracht gegeven tot een spoedonderzoek naar de banden van ex-minister Peter Mandelson en de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein. Starmer vindt dat Mandelson zijn titel als lord moet worden ontnomen en niet langer zitting mag hebben in het Hogerhuis van het parlement.
49 minuten geledenRABAT (ANP/RTR) - Meer dan 50.000 mensen zijn uit een Marokkaanse stad geëvacueerd omdat er door aanhoudende hevige regenval watersnood dreigt. Bijna de helft van de bevolking van Ksar el-Kebir in het noordwesten moest vertrekken. Niemand mag naar de stad toe, waarvan delen al zijn overstroomd.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft maandagavond twee moties van wantrouwen in het parlement overleefd. Dit betekent dat premier Sébastien Lecornu succesvol een stemming in het parlement heeft omzeild om de begroting van 2026 goed te keuren. Vorig jaar vielen twee regeringen bij hun pogingen een begroting vast te stellen.
3 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - In een periode van hoogopgelopen spanningen en forse Amerikaanse druk willen Iran en de Verenigde Staten vrijdag in Turkije hun onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma hervatten. Volgens een diplomaat doen ook vertegenwoordigers van onder meer Saudi-Arabië en Egypte mee.
5 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - In Vaticaanstad zijn restaurateurs begonnen met het herstelwerk van Het laatste oordeel, een groot fresco van Michelangelo in de Sixtijnse Kapel. Het werk van 180 vierkante meter wordt maandenlang opgeknapt, maar de beroemde zaal blijft in die tijd gewoon open voor publiek.
5 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten. Dat heeft een rechter in Oslo maandag besloten, meldt het Noorse persbureau NTB. Het besluit werd volgens NTB genomen zonder aanwezigheid van de verdachte. De politie van Oslo had een verzoek ingediend om Høiby vast te houden wegens kans op recidive.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland. De speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, is woensdag en donderdag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), voor gesprekken met Oekraïense en Russische delegaties.
7 uur geleden