Bijzonder zilver voor badmintonners op EK landenteams
LIÉVIN (ANP) - De Nederlandse badmintonners hebben hun eerste finale ooit op het Europees kampioenschap voor landenteams niet kunnen bekronen met goud. De Deense ploeg was in de eindstrijd in het Franse Liévin veel te sterk en won met 3-0.
Het zilver was niettemin de beloning van een ongedacht sterk kampioenschap, waarin de mannen van Oranje alles wonnen tot aan de finale. Zaterdag was er nog een stuntzege op gastland Frankrijk in de halve finales.
De Deense badmintonners veroverden hun achtste Europese titel vrij overtuigend. Viktor Axelsen rekende af met kopman Mark Caljouw (21-6 21-16) in het enkelspel, waarna Kim Astrup en Anders Skaarup Rasmussen in het dubbelspel te sterk waren voor Jelle Maas en Robin Tabeling (21-13 21-11). Anders Antonsen maakte het af tegen Joran Kweekel in het tweede enkelspel (21-11 21-14).
Meer uit Sport
AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
8 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
12 uur geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers treden in februari aan zonder Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp voor de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup in India. Dat maakte captain Paul Haarhuis bekend.
1 dag geleden