Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijrol voor schaatsers op 500 meter, zege voor Japanner Shinhama

Bijrol voor schaatsers op 500 meter, zege voor Japanner Shinhama

HEERENVEEN (ANP) - Kai Verbij is op de eerste 500 meter bij de wereldbekerfinale in Heerenveen als zevende geëindigd. De 27-jarige Nederlands kampioen op de kortste afstand was met 34,97 seconden de snelste Nederlander. De zege in Thialf ging naar de Japanner Tatsuya Shinhama in 34,38.

Shinhama dook onder de tijd van zijn landgenoot Wataru Morishige en de Canadees Laurent Dubreuil, die beiden 34,53 klokten. Dubreuil moest zich vorige week halverwege de WK sprint in Noorwegen in leidende positie terugtrekken na een positieve coronatest. De Canadees kwam laat aan in Heerenveen, maar dat weerhield hem er niet van met 34,53 veel sneller te rijden dan de tot dan toe snelste tijd van Verbij. Morishige was in de rit daarna exact even snel.

Merijn Scheperkamp zat met 35,01 net achter Verbij en werd achtste. Hij was in zijn rit sneller dan ploeggenoot Dai Dai N'tab. Die kwam na een trage start tot 35,43. Daarmee werd hij veertiende en laatste. Hein Otterspeer zette in de eerste rit met 35,36 de dertiende tijd neer.

Meer uit Sport

McLaren-teambaas: we hebben Las Vegas achter ons gelaten

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.

14 uur geleden
Verstappen bekijkt titelstrijd in de Formule 1 'race voor race'

DOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."

17 uur geleden
Formule 1-ontwerper Newey wordt teambaas bij Aston Martin

DOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.

17 uur geleden
Handbalster Abbingh stopt na dit seizoen ook bij haar club

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.

17 uur geleden
Italiaanse skiester Brignone is terug op de piste

MILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.

19 uur geleden
Verstappen genomineerd voor 'actie van het jaar' in Formule 1

DOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.

21 uur geleden
Hockeysters zonder aanvoerster Sanders naar Argentinië

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.

1 dag geleden