Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijrol voor schaatsers op 500 meter, zege voor Japanner Shinhama

Bijrol voor schaatsers op 500 meter, zege voor Japanner Shinhama

HEERENVEEN (ANP) - Kai Verbij is op de eerste 500 meter bij de wereldbekerfinale in Heerenveen als zevende geëindigd. De 27-jarige Nederlands kampioen op de kortste afstand was met 34,97 seconden de snelste Nederlander. De zege in Thialf ging naar de Japanner Tatsuya Shinhama in 34,38.

Shinhama dook onder de tijd van zijn landgenoot Wataru Morishige en de Canadees Laurent Dubreuil, die beiden 34,53 klokten. Dubreuil moest zich vorige week halverwege de WK sprint in Noorwegen in leidende positie terugtrekken na een positieve coronatest. De Canadees kwam laat aan in Heerenveen, maar dat weerhield hem er niet van met 34,53 veel sneller te rijden dan de tot dan toe snelste tijd van Verbij. Morishige was in de rit daarna exact even snel.

Merijn Scheperkamp zat met 35,01 net achter Verbij en werd achtste. Hij was in zijn rit sneller dan ploeggenoot Dai Dai N'tab. Die kwam na een trage start tot 35,43. Daarmee werd hij veertiende en laatste. Hein Otterspeer zette in de eerste rit met 35,36 de dertiende tijd neer.

Meer uit Sport

Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

9 uur geleden
Sinner verbreekt met overwinning op Roeblev record Djokovic

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.

12 uur geleden
Tennisser Darderi na nachtpartij naar halve finale in Rome

ROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.

17 uur geleden
Spanjaard Arrieta wint vijfde rit Giro, Eulálio pakt roze trui

POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.

1 dag geleden
Eerste openlijk homoseksuele basketballer in NBA overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.

1 dag geleden
Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

2 dagen geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

2 dagen geleden