Bijrol voor schaatsers op 500 meter, zege voor Japanner Shinhama
HEERENVEEN (ANP) - Kai Verbij is op de eerste 500 meter bij de wereldbekerfinale in Heerenveen als zevende geëindigd. De 27-jarige Nederlands kampioen op de kortste afstand was met 34,97 seconden de snelste Nederlander. De zege in Thialf ging naar de Japanner Tatsuya Shinhama in 34,38.
Shinhama dook onder de tijd van zijn landgenoot Wataru Morishige en de Canadees Laurent Dubreuil, die beiden 34,53 klokten. Dubreuil moest zich vorige week halverwege de WK sprint in Noorwegen in leidende positie terugtrekken na een positieve coronatest. De Canadees kwam laat aan in Heerenveen, maar dat weerhield hem er niet van met 34,53 veel sneller te rijden dan de tot dan toe snelste tijd van Verbij. Morishige was in de rit daarna exact even snel.
Merijn Scheperkamp zat met 35,01 net achter Verbij en werd achtste. Hij was in zijn rit sneller dan ploeggenoot Dai Dai N'tab. Die kwam na een trage start tot 35,43. Daarmee werd hij veertiende en laatste. Hein Otterspeer zette in de eerste rit met 35,36 de dertiende tijd neer.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft voor het eerst in haar loopbaan de halve finales van Wimbledon bereikt. De 22-jarige Amerikaanse versloeg haar landgenote Jessica Pegula in de kwartfinales in drie sets: 4-6 6-3 6-3.
36 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich verzekerd van een plek in de halve finales van Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was in drie sets te sterk voor de Duitser Jan-Lennard Struff: 7-5 7-6 (4) 6-3.
48 minuten geledenLAUSANNE (ANP) - De Noordse combinatie verdwijnt na meer dan honderd jaar als onderdeel van de Olympische Winterspelen. Het Internationaal Olympisch Comité heeft besloten de aloude combinatie van skispringen en langlaufen te schrappen uit het programma. Dat zal op de eerstkomende Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen al het geval zijn.
49 minuten geledenCARCASSONNE (ANP) - Het peloton is vertrokken in de vierde etappe van de Tour de France. De renners moeten over 181,9 kilometer van Carcassonne naar Foix in het zuiden van Frankrijk.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De vierde ronde op Wimbledon gaat dinsdag verder, nadat de partij tussen Alexander Zverev en Jiří Lehečka maandagavond om 22.55 uur (lokale tijd) werd stilgelegd vanwege de avondklok die om 23.00 uur ingaat. De Duitser Zverev stond op dat moment voor op de Tsjech: 6-4 7-5 3-3.
16 uur geledenARLINGTON (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft de kwartfinales bereikt van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in de achtste finales met 1-0 van Portugal. Invaller Mikel Merino maakte in het volgepakte Dallas Stadium in de eerste minuut van de blessuretijd de winnende treffer.
18 uur geledenLES ANGLES (ANP) - Tadej Pogačar heeft met de zege in de derde etappe van de Tour de France het werk van zijn ploeg UAE Team Emirates terugbetaald. "Halverwege de rit besloten we dat het mogelijk was om voor de etappewinst te gaan", zei de Sloveense viervoudig Tourwinnaar in het flashinterview. "We moesten wel voor die kans gaan, hebben alles gegeven en het is gelukt."
23 uur geleden