Bijrol Nederlandse schaatsers op 5000 meter, Bloemen wint
QUEBEC (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn bij de wereldbekerwedstrijden in het Canadese Quebec ver van het podium geëindigd op de 5000 meter. Marwin Talsma was de beste Nederlander op de negende plaats. De zege ging naar Ted-Jan Bloemen uit Canada die met 6.13,87 Davide Ghiotto uit Italië en Hallgeir Engebraten uit Noorwegen voorbleef.
Marcel Bosker kwam in de eerste rit tot 6.24,88 en werd daarmee tiende, één plaats achter Talsma. Die was een rit later met 6.24,33 net iets sneller. Jesse Speijers kwam tot 6.28,74 en dat was goed voor de dertiende plaats.
Patrick Roest, die dit seizoen de vier andere wereldbekerwedstrijden op de 5000 meter had gewonnen, ontbrak in Quebec. De regerend wereldkampioen op deze afstand gaf er de voorkeur aan te trainen op weg naar de WK afstanden in Calgary. Voor zijn concurrent Ghiotto lag daarmee de weg open naar de eindzege in het wereldbekerklassement.
De Italiaan deed dat echter niet met een overwinning. Hij werd in een rechtstreeks duel geklopt door Bloemen die ruim onder zijn eigen baanrecord van 6.16,16 dook en daarmee zijn goede vorm bevestigde. Ghiotto pakte wel de wereldbeker, voor Bloemen en Roest.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
4 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
6 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
9 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
10 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
10 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
14 uur geleden