Bijrol Nederlandse schaatsers op 5000 meter, Bloemen wint
QUEBEC (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn bij de wereldbekerwedstrijden in het Canadese Quebec ver van het podium geëindigd op de 5000 meter. Marwin Talsma was de beste Nederlander op de negende plaats. De zege ging naar Ted-Jan Bloemen uit Canada die met 6.13,87 Davide Ghiotto uit Italië en Hallgeir Engebraten uit Noorwegen voorbleef.
Marcel Bosker kwam in de eerste rit tot 6.24,88 en werd daarmee tiende, één plaats achter Talsma. Die was een rit later met 6.24,33 net iets sneller. Jesse Speijers kwam tot 6.28,74 en dat was goed voor de dertiende plaats.
Patrick Roest, die dit seizoen de vier andere wereldbekerwedstrijden op de 5000 meter had gewonnen, ontbrak in Quebec. De regerend wereldkampioen op deze afstand gaf er de voorkeur aan te trainen op weg naar de WK afstanden in Calgary. Voor zijn concurrent Ghiotto lag daarmee de weg open naar de eindzege in het wereldbekerklassement.
De Italiaan deed dat echter niet met een overwinning. Hij werd in een rechtstreeks duel geklopt door Bloemen die ruim onder zijn eigen baanrecord van 6.16,16 dook en daarmee zijn goede vorm bevestigde. Ghiotto pakte wel de wereldbeker, voor Bloemen en Roest.
Meer uit Sport
ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
2 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
1 dag geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
2 dagen geleden