Bijrol Nederlandse schaatsers op 5000 meter, Bloemen wint
QUEBEC (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn bij de wereldbekerwedstrijden in het Canadese Quebec ver van het podium geëindigd op de 5000 meter. Marwin Talsma was de beste Nederlander op de negende plaats. De zege ging naar Ted-Jan Bloemen uit Canada die met 6.13,87 Davide Ghiotto uit Italië en Hallgeir Engebraten uit Noorwegen voorbleef.
Marcel Bosker kwam in de eerste rit tot 6.24,88 en werd daarmee tiende, één plaats achter Talsma. Die was een rit later met 6.24,33 net iets sneller. Jesse Speijers kwam tot 6.28,74 en dat was goed voor de dertiende plaats.
Patrick Roest, die dit seizoen de vier andere wereldbekerwedstrijden op de 5000 meter had gewonnen, ontbrak in Quebec. De regerend wereldkampioen op deze afstand gaf er de voorkeur aan te trainen op weg naar de WK afstanden in Calgary. Voor zijn concurrent Ghiotto lag daarmee de weg open naar de eindzege in het wereldbekerklassement.
De Italiaan deed dat echter niet met een overwinning. Hij werd in een rechtstreeks duel geklopt door Bloemen die ruim onder zijn eigen baanrecord van 6.16,16 dook en daarmee zijn goede vorm bevestigde. Ghiotto pakte wel de wereldbeker, voor Bloemen en Roest.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
19 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
20 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
21 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
22 uur geleden