'Bijpraatsessie' over landbouwakkoord begonnen
DEN HAAG (ANP) - Vertegenwoordigers van Nederlandse boeren, supermarkten, de voedselproducenten en het ministerie van Landbouw zijn begonnen aan een "bijpraatsessie" over een mogelijk landbouwakkoord. Ze krijgen dan te horen wat landbouworganisatie LTO en een flinke kabinetsdelegatie vorige week woensdag tot diep in de nacht hebben besproken.
De regering wil tot een breed gedragen landbouwakkoord akkoord komen, om zo boeren mee te krijgen met verduurzamingsstappen die ze anders van bovenop zou moeten opleggen. LTO schortte die gesprekken woensdag op om verduidelijking op een aantal punten te krijgen. Na nachtelijk overleg met landbouwminister Piet Adema, premier Mark Rutte en andere ministers zei LTO-voorzitter Sjaak van der Tak dat er "cruciale stappen" waren gezet om het overleg voort te zetten.
De grootste boerenorganisatie van Nederland, die voor het slagen van het landbouwoverleg erg belangrijk is, praat dinsdagavond verder met het kabinet. Van der Tak wil dat het kabinet bepaalde afspraken dan op papier zet, zodat LTO vervolgens kan beslissen of die stappen genoeg zijn. Inhoudelijk wilden de partijen niets kwijt over die gesprekken, maar het ging onder andere over het maximaal aantal koeien dat per hectare land is toegestaan. Boeren vrezen daarbij dat het in de toekomst moeilijker wordt geld te verdienen.
De middagsessie is bedoeld om andere bij het overleg betrokken partijen te laten weten wat in de nacht van woensdag op donderdag is besproken. De organisatie voor bioboeren Biohuis hoopt dan ook uitleg te krijgen over de reden waarom LTO een schorsing van het landbouwoverleg nodig vond. Voor de om 15.00 uur begonnen bijeenkomst is twee uur uitgetrokken.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De ontwikkelaar van zelfsturende auto's Waymo heeft 16 miljard dollar (13,6 miljard euro) aan investeringen opgehaald. Daarmee is het dochterbedrijf van techconcern Alphabet, ook eigenaar van Google, in totaal 126 miljard dollar waard.
6 minuten geledenKYOTO (ANP/AFP) - De verkoop van de Nintendo Switch 2 heeft de winst van Nintendo flink vooruitgeholpen, terwijl de omzet de voorbije drie kwartalen bijna is verdubbeld. Het Japanse spelcomputerbedrijf heeft inmiddels meer dan 17 miljoen exemplaren van zijn nieuwe spelcomputer verkocht, kwam dinsdag naar voren uit de kwartaalcijfers van Nintendo.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML behoorden dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs met plussen tot ruim 2 procent. Beleggers trokken zich op aan de forse koerswinsten in de Aziatische chipsector. AkzoNobel ging 3 procent omlaag na tegenvallende verkopen. De producent van verfmerken als Sikkens, Dulux en Flexa had last van "economische onzekerheid" in Noord-Amerika.
9 minuten geledenKYOTO (ANP/AFP) - De verkoop van de Nintendo Switch 2 heeft de winst van Nintendo flink vooruitgeholpen, terwijl de omzet de voorbije drie kwartalen bijna is verdubbeld. Het Japanse spelcomputerbedrijf heeft inmiddels meer dan 17 miljoen exemplaren van zijn nieuwe spelcomputer verkocht, kwam dinsdag naar voren uit de kwartaalcijfers van Nintendo.
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - In 2025 bedroeg het woningtekort in Nederland 4,8 procent van de woningvoorraad. Doordat er afgelopen jaar meer huishoudens zijn bijgekomen dan de stijging van de woningvoorraad, is het woningtekort opgelopen tot ongeveer 410.000 woningen. Dat meldt adviesbureau Capital Value in het jaarlijkse rapport over de woningmarkt.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver lieten dinsdag voorzichtig herstel zien van de enorme prijsdalingen eerder. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) steeg in Singapore met ruim 4 procent tot meer dan 4800 dollar en zilver werd 7 procent duurder op ruim 82 dollar. Waarschijnlijk slaan koopjesjagers hun slag door te profiteren van de fors lagere prijzen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verf- en coatingconcern AkzoNobel heeft in het laatste kwartaal van vorig jaar minder verf en coatings verkocht. De onderneming wijt dat onder andere aan "macro-economische onzekerheid" in Noord-Amerika. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens werd tegelijkertijd winstgevender dankzij kostenbesparingen, waarbij vorig jaar 1800 banen verloren gingen.
1 uur geleden