Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna vijfhonderd mensen bezoeken op eerste dag Holocaustmuseum

Bijna vijfhonderd mensen bezoeken op eerste dag Holocaustmuseum

AMSTERDAM (ANP) - Bijna vijfhonderd mensen hebben maandag een bezoek gebracht aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Het museum werd zondag officieel geopend en was maandag voor het eerst toegankelijk voor publiek. De eerste bezoeker kreeg een warm welkom met een bos bloemen, vertelt een woordvoerder van het museum.

Alle tickets waren in de voorverkoop al uitverkocht, maar het museum had ook nog wat kaarten achter de hand voor mensen die niet vooraf hadden geboekt en aan de deur kwamen. Ook de komende dagen zitten veel tijdsloten al vol. Volgens de woordvoerder is de eerste dag goed verlopen. "Het is mooi om het museum in bedrijf te zien en te kunnen constateren dat de interesse er is." De reacties van de bezoekers zijn bijzonder, zegt hij. "Mensen zijn geraakt door de persoonlijke verhalen."

De eerste dagen is er ook 's avonds nog een programma. Zo zijn maandagavond Holocaustoverlevenden en hun families uitgenodigd. Het museum verwacht zo'n tweehonderd mensen, van wie er volgens de woordvoerder veel op een bepaalde manier hebben bijgedragen aan het museum, bijvoorbeeld door hun verhaal te delen of een object te schenken.

Het Nationaal Holocaustmuseum werd zondag geopend door koning Willem-Alexander. Ook de Israëlische president Isaac Herzog was erbij. Zijn komst leverde veel kritiek op en leidde tot protesten van mensen die zijn aanwezigheid niet gewenst vonden vanwege de oorlog in Gaza. Het Joods Cultureel Kwartier, waar het museum onder valt, meende echter dat Herzog onder meer de Nederlandse Holocaustoverlevenden vertegenwoordigt die na de Tweede Wereldoorlog naar Israël emigreerden om daar een nieuwe toekomst op te bouwen.

Meer uit Binnenland

Koningspaar sluit 5 mei-concert swingend af met latinmuziek

AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima konden tijdens het 5 mei-concert in Amsterdam niet blijven stilstaan toen Rolf Sanchez aan het einde van de avond een mix van Spaanstalige muziek ten gehore bracht. De zanger sloot de jaarlijkse show af met latin-nummers als Vivir Mi Vida, Más Más Más en Danza Kuduro.

11 minuten geleden
Spanje zal cruiseschip Hondius ontvangen op Canarische Eilanden

MADRID (ANP) - Spanje zal het Nederlandse cruiseschip Hondius ontvangen op de Canarische Eilanden. Het land doet dat "in overeenstemming met het internationaal recht en uit humanitaire overwegingen", schrijft het ministerie van Volksgezondheid op X.

23 minuten geleden
Oceanwide verwacht evacuatie drie opvarenden Hondius woensdag

VLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.

3 uur geleden
Britse premier wil landgenoten op Hondius helpen

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.

5 uur geleden
Ministerie: drie opvarenden Hondius worden naar Nederland gehaald

DEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.

6 uur geleden
WHO: ziekste patiënten naar Nederland voor behandeling

GENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.

7 uur geleden
Wageningen45: militairen uit 25 landen liepen in Vrijheidsdefilé

WAGENINGEN (ANP) - Voor het Vrijheidsdefilé in Wageningen stonden dinsdagmiddag de toeschouwers weer "rijen dik" mee te kijken, zegt een woordvoerder van de organisatie Wageningen45. Naast veteranen uit de Tweede Wereldoorlog liepen er ook militairen uit 25 landen mee met de militaire optocht, aldus de organisatie.

8 uur geleden