
Bijna net zoveel vrouwelijke als mannelijke atleten op de Spelen
TOKIO (ANP/RTR) - Het aantal vrouwelijke en mannelijke deelnemers aan de Olympische Spelen ligt voor het eerst bijna gelijk. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) meldt dat in juli in Tokio bijna 49 procent van de sporters vrouw is. Bij de Olympische Spelen van 1996 in Atlanta was dat nog 34 procent.
"Het was meer een marathon dan een sprint, maar de vrouwen zijn eindelijk bijna net zo goed vertegenwoordigd als mannen", aldus het IOC, dat als doel heeft om bij de Spelen van 2024 in Parijs de gelijkheid helemaal te voltooien.
Vorige week besloot het IOC al dat landen voortaan bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen twee vlaggendragers mogen aanwijzen: een vrouw en een man. Ook is het voor alle 206 deelnemende landen verplicht om minimaal één vrouwelijke deelnemer te hebben. Saudi-Arabië bijvoorbeeld liet tot de Spelen van Londen in 2012 alleen mannen deelnemen.
"Als het gaat om gelijkheid en inclusie in sport, heeft de wereld een lange weg afgelegd. Maar we hebben nog een lange weg te gaan", reageert Women's Sports Foundation op het bericht van het IOC. "De cijfers van het IOC zijn bemoedigend; het duidt op een grote vooruitgang in de richting van het uiteindelijke doel van volledige gelijkheid op de Olympische Spelen."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Suzan Lamens komt donderdag op de US Open in actie in het Arthur Ashe Stadium, het grootste tennisstadion ter wereld. De Nederlandse en de Poolse Iga Swiatek zijn ingedeeld in de eerste partij van de dag, die om 17.30 uur Nederlandse tijd begint.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Novak Djokovic staat op de US Open in de derde ronde. De 38-jarige Serviër verloor de eerste set in een tiebreak van de Amerikaan Zachary Svajda, maar trok de partij daarna alsnog naar zich toe: 6-7 (5) 6-3 6-3 6-1. In de eerste ronde had Djokovic ook afgerekend met een Amerikaan, Learner Tien.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder heeft de finale van de Diamond League in Zürich gewonnen. De 26-jarige Volendamse noteerde 20,26 meter als beste afstand en eindigde daarmee als tweede achter Sarah Mitton. De Canadese, die tot 20,67 meter kwam, bleek bij haar winnende stoot buiten de ring te zijn gekomen voordat de kogel de grond raakte. Dat is niet toegestaan.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft een meerjarige overeenkomst gesloten met Mastercard als naamsponsor. Dat maakte de formatie van WK-leider Oscar Piastri en Lando Norris bekend tijdens een bijeenkomst op het Westergasterrein in Amsterdam. De samenwerking gaat vanaf het nieuwe seizoen in, meldde teambaas Zak Brown over 'McLaren Mastercard Formula 1-team'.
5 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters nemen het vrijdag in de achtste finales van het WK in Thailand op tegen Servië. De Servische speelsters verloren hun laatste groepswedstrijd met 3-1 in sets van Japan (23-25 28-30 25-23 18-25) en eindigden daarmee als tweede in groep H, waardoor ze Nederland treffen.
9 uur geledenWATERLOO (ANP) - Lidl-Trek heeft wielrenster Loes Adegeest voor de komende twee seizoenen vastgelegd. Adegeest komt over van FDJ-Suez, waar ze sinds 2023 voor rijdt.
12 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen kijkt ernaar uit om langs de zee van Oranjefans te racen in de Dutch Grand Prix. De regerend wereldkampioen kondigt aan dat hij zijn helm met oranje leeuw komend weekend zal dragen.
12 uur geleden