Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna negentig aanhoudingen in Antwerpen na zege Marokko

Bijna negentig aanhoudingen in Antwerpen na zege Marokko

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - In Antwerpen zijn bij rellen na de historische zege van de Marokkaanse voetbalploeg op het WK in Qatar 87 mensen aangehouden. Maar de politie benadrukt dat de meeste mensen op straat er zaterdagavond een feest van hebben gemaakt.

Een groepje gemaskerde jongeren gooide met stenen twee ruiten in bij een politiebureau. De politie pakte na inzet van een waterkanon een tiental relschoppers op. Elders werd vuurwerk in de richting van bussen en trams gegooid, waarbij circa zeventig mensen werden aangehouden.

Verder werden tientallen verkeersboetes uitgeschreven aan feestgangers die onveilig reden. De politie nam twee voertuigen in beslag tot na het WK. Een daarvan was een Nederlandse auto met blauwe lichten en stickers die verwezen naar de Marokkaanse staatsveiligheidsdienst.

Eerder werd duidelijk dat in Brussel de politie traangas en een waterkanon inzette toen relschoppers vernielingen pleegden en met stenen en vuurwerk gooiden. Er werden zestig mensen aangehouden in de Belgische hoofdstad.

Meer uit Buitenland

Sancties tegen Syrische interim-president geschrapt

NEW YORK/LONDEN/BRUSSEL (ANP/RTR) - Internationale sancties tegen de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zijn in navolging van de VN-Veiligheidsraad door Groot-Brittannië en de EU geschrapt.

1 uur geleden
Israëlisch leger doodt twee tieners op Westelijke Jordaanoever

JERUZALEM/RAMALLAH (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen twee Palestijnse tieners doodgeschoten die met molotovcocktails gooiden op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens de Palestijnse autoriteiten waren ze zestien jaar oud. De twee gooiden naar verluidt molotovcocktails naar een Israëlische militaire controlepost in de bezette gebieden in al-Judeira, circa 6 kilometer ten noorden van Jeruzalem.

1 uur geleden
Vrouw schuldig bevonden aan lastigvallen ouders Madeleine McCann

LONDEN (ANP/AFP) - Een Poolse vrouw die herhaaldelijk beweerde de vermiste Madeleine McCann te zijn, is in Engeland schuldig bevonden aan het lastigvallen van de ouders van het meisje. Ze heeft een gevangenisstraf van zes maanden gekregen, maar heeft die straf al in voorarrest uitgezeten.

2 uur geleden
VN moeten voedselhulp Congo mogelijk stopzetten door geldgebrek

KINSHASA (ANP/RTR) - Het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties moet mogelijk stoppen met hulp in de Democratische Republiek Congo. De organisatie heeft last van grote financieringsproblemen.

4 uur geleden
Tientallen gewonden bij explosie in Jakarta

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Bij een explosie in de Indonesische hoofdstad Jakarta zijn meer dan vijftig mensen gewond geraakt. De explosie heeft volgens lokale media plaatsgevonden in een moskee in een scholencomplex. De lokale politiechef Asep Edi Suheri heeft de precieze locatie niet bekendgemaakt.

4 uur geleden
Noord-Korea lanceert opnieuw een raket

SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft vrijdag zeker één raket gelanceerd in de richting van de Japanse Zee, melden de Zuid-Koreaanse krijgsmacht en Japan. Het gaat vermoedelijk om een ballistische raket met een kort bereik.

8 uur geleden
Doden door tyfoon Kalmaegi in Vietnam

HANOI (ANP/AFP/RTR) - Tyfoon Kalmaegi heeft donderdag in Vietnam zeker vijf levens geëist toen hij bij de centrale kust aan land kwam, zo maakte het Vietnamese ministerie van Milieu bekend. Zeven mensen raakten gewond.

10 uur geleden