Bijna miljoen kijkers voor RTL Boulevard na afscheid De Vries
AMSTERDAM (ANP) - Zo'n 995.000 mensen hebben donderdagavond gekeken naar RTL Boulevard op RTL 4. Het programma werd uitgezonden vlak na de uitvaart van misdaadverslaggever Peter R. de Vries, een veelgeziene gast in het programma. De uitzending stond op de vierde plek in de lijst van best bekeken programma's, meldt Stichting KijkOnderzoek.
De afscheidsdienst was indrukwekkend, intiem en bij vlagen hartverscheurend, zo zeiden presentatoren Vivienne van den Assem en Luuk Ikink aan het begin van RTL Boulevard. "Het was echt een ontzettend indrukwekkende dag vandaag, een indrukwekkende dienst", vertelde Van den Assem. Volgens haar is er "ontzettend mooi gesproken". "Ik vond dat er heel veel kracht lag in de woorden die uitgesproken werden door zijn dierbaren."
De best bekeken programma's van de avond waren het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1 (1,75 miljoen), De slimste mens op NPO 2 (1,41 miljoen) en het Half acht nieuws op RTL 4 (1,32 miljoen). Het best bekeken SBS-programma was Oranjezomer (683.000).
Meer uit Binnenland
NOARDBURGUM (ANP) - Drie van de acht verdachten die afgelopen weekend zijn aangehouden na een steekpartij in het Friese dorp Noardburgum zijn vrijgelaten. Het gaat om een 18-jarige vrouw uit de gemeente Westerwolde en twee meisjes uit Franeker en Leeuwarden, meldt de politie. Ze blijven net als de vijf die nog vastzitten verdachten in het onderzoek.
35 minuten geledenVENLO (ANP) - De burgemeester van Venlo, Antoin Scholten, is "geschokt" door het nieuws dat een meisje is doodgestoken in Blerick, dat in de gemeente Venlo ligt. De burgemeester zal "zich vanzelfsprekend blijvend laten informeren door de politie", zo staat in een schriftelijke reactie. "Inhoudelijk zal de burgemeester niet op de zaak ingaan zolang het onderzoek door politie nog loopt."
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt voor vijf libidoverhogende middelen. Het gaat om LibiForMe, Mr Stiff (in vloeibare vorm en als capsules), Night Longer Mixed Herbal Blend en Ayibogan Natural.
3 uur geledenDOKKUM (ANP) - Bij de gemeente Noardeast-Fryslân zijn tot nu toe drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag. Dat meldt een woordvoerder van de Friese gemeente waar Dokkum onder valt, de stad waar koning Willem-Alexander en zijn familie maandag Koningsdag vieren. Demonstraties die vooraf zijn aangemeld, krijgen een vak toegewezen aan de route, "binnen hoor- en zichtafstand van de koninklijke familie", laat de woordvoerder weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn positief over de energiemaatregelen die het kabinet heeft aangekondigd. "Het kabinet houdt hiermee regie. Het is goed dat veel maatregelen in het teken staan van verduurzaming, en daarmee ook onze strategische autonomie", zegt branchekoepel Energie-Nederland.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De transportsector vindt het steunpakket vanuit de overheid vanwege de hoge brandstofprijzen "ernstig tekortschieten". Als reactie op de dure diesel gaat per 1 juli voor een periode van zes maanden de wegenbelasting voor vrachtwagens omlaag. "De geboden verlichting staat in geen verhouding tot de dagelijkse kostenexplosie waarmee transportbedrijven worden geconfronteerd", reageert branchevereniging Transport en Logistiek Nederland (TLN).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De energiemaatregelen van het kabinet doen nauwelijks iets aan het verminderen van de afhankelijkheid van olie en gas, vindt Milieudefensie. "Als dit het is, dan blijft het kabinet water naar de zee dragen", zegt directeur Donald Pols. Volgens Natuur & Milieu biedt het pakket voor de langere termijn "nog weinig houvast voor echte verduurzaming en afbouw van fossiele brandstoffen".
7 uur geleden