
Bijna kwart van Amsterdammers heeft gestemd
AMSTERDAM (ANP) - Bijna een kwart van de kiesgerechtigde Amsterdammers heeft tot 13.00 uur een stem uitgebracht voor de Tweede Kamerverkiezingen. De gemeente meldt dat het voorlopige opkomstpercentage 23,3 procent is.
Bij de vorige Tweede Kamerverkiezingen in 2021 was het opkomstcijfer op hetzelfde tijdstip 36 procent. Dat percentage lag toen wat hoger omdat er toen ook op de twee voorafgaande dagen gestemd kon worden. Bij de landelijke verkiezingen in 2017 was het opkomstpercentage om 13.00 uur 25,1 procent.
Woensdag kan er nog tot 21.00 uur gestemd worden.
Meer uit Binnenland
RUTTEN (ANP) - Bij een ongeluk in Rutten (Flevoland) zijn twee tieners overleden en drie zwaargewond geraakt. Zij zijn achttien of negentien jaar en komen allen uit Urk. Het gaat om een eenzijdig ongeval, meldt de politie. De auto raakte in de nacht van zaterdag op zondag rond half twee van de weg en kwam in het water terecht.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n 77.000 mannen zijn vorig jaar voor het eerst vader geworden. De meesten zijn dertigers, bijna twee derde van de mannen die voor het eerst vader werd was tussen de 30 en 40 jaar oud. In totaal zijn er 4,2 miljoen vaders in Nederland in 2024, meldt het CBS op basis van voorlopige cijfers.
5 uur geledenMUIDERBERG (ANP) - De brand aan de Naarderstraatweg in Muiderberg is uit, aldus de brandweer Gooi en Vechtstreek om 23.20 uur op X. De brandweer is voorlopig nog wel even bezig met nablussen. De A6 is inmiddels in beide richtingen ook weer opengesteld.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken) wil lijsttrekker worden van zijn partij NSC, laat hij weten. Eerder werd al bekend dat Tweede Kamerlid Diederik Boomsma ook opgaat voor het lijsttrekkerschap. De huidige partijleider Nicolien van Vroonhoven meldde zaterdag op X dat ze niet de lijst van haar partij wil aanvoeren.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nicolien van Vroonhoven wil niet de lijsttrekker worden van NSC, schrijft zij op X. Van Vroonhoven was partijleider nadat oprichter Pieter Omtzigt de Haagse politiek had verlaten vanwege een aanhoudende burn-out. Van Vroonhoven blijft voorlopig wel in de Tweede Kamer.
14 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidelijk deel van Limburg kan het zaterdagavond plaatselijk tot een stevige onweersbui komen. Daarbij valt veel regen in korte tijd, waardoor tunnels en kelders kunnen onderlopen. In de heuvels is er een klein risico op modderstromen. Door plotselinge windstoten kan er enige overlast ontstaan voor buitenactiviteiten, waarschuwt het KNMI. Ook is er kans op hagelstenen van 2 tot 3 centimeter doorsnee, wat tot schade kan leiden.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het nieuwe protest van zondag in Den Haag tegen het kabinetsbeleid rond Israël hebben zich tot dusver bijna 35.000 mensen aangemeld. Dat meldt een woordvoerster van Oxfam Novib, een van de organiserende partijen. De betogers lopen in rode kleren van het Malieveld naar het Vredespaleis en terug om zo een 'rode lijn' te trekken.
15 uur geleden