Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna kwart stapt uur na blowen alweer achter het stuur

Bijna kwart stapt uur na blowen alweer achter het stuur

DEN HAAG (ANP) - Bijna een kwart van de cannabisgebruikers (22 procent) stapte het afgelopen jaar binnen een uur na het blowen al achter het stuur. Dat blijkt uit een onderzoek van Team Alert in opdracht van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.

Uit het onderzoek van eind vorig jaar onder ruim 2100 cannabisgebruikers boven de 18 jaar bleek verder dat 46 procent binnen acht uur na het cannabisgebruik auto had gereden. Het is verboden om onder invloed van drugs deel te nemen aan het verkeer.

Volgens de onderzoekers zijn het vooral frequente gebruikers die snel gaan autorijden. Het zijn vaak mannen en mensen zonder kinderen. Vaak gebeurt het bewust omdat de pakkans klein wordt geacht. "Meer dan de helft van de deelnemers wist tijdens het gebruik dat ze later zouden rijden", aldus het onderzoek.

"Ik vind het schokkend dat uit dit onderzoek blijkt dat veel cannabisrijders gewoon op pad gaan, terwijl ze heel goed weten dat het verboden is", reageert minister Mark Harbers (Infrastructuur).

Meer uit Politiek

Heinen bij aanbieden miljoenennota: handrem moet van economie

DEN HAAG (ANP) - Regeldruk, trage vergunningverlening en het overvolle stroomnet zetten "een handrem" op de Nederlandse economie. "Die moet eraf", aldus minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) bij het aanbieden van de miljoenennota 2027 in de Tweede Kamer.

6 uur geleden
Raad van State: kabinet benoemt problemen, maar lost ze niet op

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet maakt een goede analyse over de economische problemen, maar dat wordt nog niet vertaald in het beleid in de miljoenennota. Dat schrijft de Raad van State in het advies bij de stukken die deze Prinsjesdag zijn gepresenteerd.

7 uur geleden
D66'er Paternotte hoopt dat oppositie 'uitgestoken hand' aanneemt

DEN HAAG (ANP) - Jan Paternotte, de fractieleider van coalitiepartij D66 in de Tweede Kamer, hoorde een "uitgestoken hand" in de troonrede die de koning uitsprak. "Ik ga proberen om hem zo ver mogelijk uit te steken, zodat iemand hem ook aanneemt." Dat de oppositie tot nu toe niet enthousiast is over de uitgelekte begrotingsplannen, lijkt hem geen zorgen te baren. "Er zal altijd wel kritiek zijn, dat hoort er ook een beetje bij."

8 uur geleden
Klaver: mooie troonrede kan stuurloosheid kabinet niet verhullen

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver vindt dat koning Willem-Alexander "een hele mooie troonrede" heeft gehouden. Vooral met diens oproep tot samenwerking kan hij instemmen. Maar: "De woorden van de koning kunnen niet verbloemen dat het kabinet stuurloos is, dat ze geen richting kiezen voor Nederland en dat we daarom niet vooruitkomen."

8 uur geleden
SGP na troonrede: kabinet is 'vleugellam' en maakt geen keuzes

DEN HAAG (ANP) - De SGP hekelt dat het kabinet geen keuzes maakt en vooral deadlines nog maar eens opschuift. Partijleider Chris Stoffer zegt ook nog steeds niet te weten hoe de minderheidsregering voor politieke steun in beide Kamers gaat zorgen. Na de troonrede noemde hij het kabinet 'vleugellam'.

8 uur geleden
Koning vraagt gemeenten in troonrede om solidair te zijn op asiel

DEN HAAG (ANP) - In zijn troonrede vroeg de koning gemeenten om "solidair te zijn met Ter Apel en al die andere locaties die al veel te lang worden overvraagd". Daarmee adresseerde hij namens het kabinet de maatschappelijke spanning rond de spreidingswet. Inmiddels staan 42 gemeenten onder toezicht van asielminister Bart van den Brink (CDA), omdat die niet het aantal asielzoekers opvangen dat wettelijk voorgeschreven is.

8 uur geleden
Koning belooft '50 concrete acties' voor snellere woningbouw

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt binnenkort met "vijftig concrete en veelal snel te realiseren acties" om woningbouw te versnellen, beloofde koning Willem-Alexander in zijn troonrede. Hij blikte daarmee vooruit op plannen waaraan woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan (D66) momenteel werkt.

8 uur geleden