Bijna honderd XR-demonstranten aangehouden bij actie op Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - Bij een actie van Extinction Rebellion achter de paspoortcontrole op Schiphol zijn 99 demonstranten aangehouden. Volgens een woordvoerder van de marechaussee worden zij voorgeleid aan de officier van justitie.
De actie was gericht tegen het Frequent Flyer-programma van KLM. De demonstranten goten in de centrale hal bruin water uit, wat de modderstromen in Valencia moest voorstellen. Een deel van de demonstranten ketende zich vast aan bagagekarretjes. Er was ook een XR-strijkorkest aanwezig.
Voor de hoofdingang van de luchthaven op Schiphol Plaza vond gelijktijdig een demonstratie van XR en Greenpeace plaats. Die is inmiddels afgelopen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Reinier van Zutphen stopt als Nationale ombudsman. Hij vertrekt wanneer zijn tweede termijn eindigt, op 1 april volgend jaar. De Tweede Kamer gaat een opvolger zoeken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie steekt meer dan 30 miljoen euro in Intelic, een bedrijf dat software ontwikkelt voor de besturing van onbemande lucht- en grondsystemen van uiteenlopende fabrikanten. De investering is onderdeel van een samenwerkingsovereenkomst voor de duur van drie jaar.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Via giro 5125 van het Rode Kruis is ruim 1,1 miljoen euro opgehaald voor de slachtoffers van de aardbevingen in Venezuela. Dat heeft de hulporganisatie vrijdag bekendgemaakt. Het gironummer werd vorige week vrijdag geopend.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) sluit in Apeldoorn een spoednoodopvang voor asielzoekers voorlopig vanwege de vondst van asbest. Dat meldt de gemeente Apeldoorn.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanaf het schooljaar 2029/2030 is er nog maar één doorstroomtoets, in plaats van zes. Dat betekent dat groep 8-leerlingen in 2030 allemaal dezelfde eindtoets maken. Staatssecretaris Judith Tielen (OCW, VVD) meldt dat in een brief aan de Tweede Kamer. Al houdt ze wel een slag om de arm door te stellen dat haar besluit nog kan veranderen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er komt een verbod op de inzet van uitzendkrachten in de vleesverwerkende industrie. Het kabinet neemt daarover naar verwachting vrijdag een besluit, bevestigen meerdere Haagse bronnen na een bericht van RTL Nieuws. Het verbod gaat medio 2028 in en moet een einde maken aan misstanden in deze sector, met name uitbuiting van arbeidsmigranten.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stichting Verleden in Zicht, die de belangen behartigt van afstandskinderen in Nederland, is blij met de excuses van het kabinet en de erkenning van het leed dat de slachtoffers is aangedaan, laat bestuurslid Frans Haven weten. Wel vindt hij de excuses rijkelijk laat.
19 uur geleden