
Bijna honderd doden door cycloon in Indonesië en Oost-Timor
JAKARTA (ANP/RTR/AFP) - Door cycloon Seroja zijn in Indonesië en Oost-Timor bijna honderd mensen omgekomen. Er worden daarnaast tientallen mensen vermist. De Zuidoost-Aziatische landen hebben sinds zondag door hevige regenval te maken met overstromingen en aardverschuivingen.
Duizenden mensen zijn geëvacueerd. In beide landen wordt gezocht naar slachtoffers, maar die zoektocht wordt bemoeilijkt door de slechte weersomstandigheden en wegen die onbegaanbaar zijn geworden. De lokale autoriteiten vrezen dat het dodental verder zal oplopen.
De verwoestingen in het zuidoosten van Indonesië hebben zeker zeventig mensen het leven gekost. Op het eiland Flores kampte de bevolking met modderstromen over huizen, bruggen en wegen. Reddingswerkers haalden daar meerdere lichamen uit het modder.
Lembata
Op het nabijgelegen eiland Lembata werden delen van dorpen op een berghelling naar de oceaan geveegd, waar slachtoffers werden teruggevonden. De Indonesische president Joko Widodo heeft zijn condoleances overgebracht aan de nabestaanden van de slachtoffers van het natuurgeweld.
In het kleine buurland Oost-Timor zijn zeker 27 mensen omgekomen door overstromingen, aardverschuivingen en een omgevallen boom. De meeste dodelijke slachtoffers vielen in de hoofdstad Dili.
Cycloon Seroja neemt tot en met dinsdag mogelijk in kracht toe terwijl het richting de westkust van Australië trekt. Meteorologen verwachten dat sommige delen van Indonesië ook de komende week te maken krijgen met veel regen, harde wind en hoge golven.
Meer uit Buitenland
NAGASAKI (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zaterdag in Nagasaki stilgestaan bij de atoombom die tijdens de Tweede Wereldoorlog tachtig jaar geleden op de Japanse stad viel. Burgemeester Shiro Suzuki waarschuwde tijdens de herdenking dat de huidige wereldwijde conflicten tot een nieuwe nucleaire oorlog kunnen leiden.
26 minuten geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - Een internationale groep van vier astronauten heeft het ruimtestation ISS verlaten om in een SpaceX-capsule terug te keren naar de aarde. Ze verbleven bijna vijf maanden in de ruimte.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - President Ilham Aliyev van Azerbeidzjan en premier Nikol Pasjinjan van Armenië hebben samen met de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis een vredesverklaring getekend. Deze is volgens Aliyev een eerste stap naar een vredesakkoord.
4 uur geledenCORDOBA (ANP) - In de wereldberoemde Mezquita van het Spaanse Cordoba is brand uitgebroken. Sociale media tonen beelden van een brandend dak van het historische gebouw, dat nu een kathedraal is, maar ooit de belangrijkste moskee van het toenmalige Moorse Spanje was.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin om over Oekraïne te praten is op 15 augustus in de Amerikaanse staat Alaska. Dat maakte Trump vrijdagavond op Truth Social bekend. Het Kremlin heeft de ontmoeting nog niet bevestigd.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het moment van een topontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump zou volgens de voorlopige plannen eind volgende week zijn. Dit heeft een bron in het Witte Huis tegen de nieuwszender NBC gezegd.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Internationale media brengen op basis van ingewijden steeds meer details naar buiten over het Amerikaanse voorstel dat een einde moet maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne. Het lijkt er steeds meer op dat de Russen al het veroverde gebied in het oosten van Oekraïne mogen blijven bezetten.
14 uur geleden