Bijna helft plekken Nationale Herdenking op Dam vergeven
AMSTERDAM (ANP) - "Het gaat hard" met de te vergeven plekken voor de Nationale Herdenking op 4 mei op de Dam in Amsterdam. Dat laat een woordvoerster van het Nationaal Comité 4 en 5 mei dinsdag weten. Rond het middaguur waren meer dan 4500 van de 10.000 plekken gereserveerd.
Het Nationaal Comité 4 en 5 mei maakte eerder op de dag bekend dat mensen dit jaar vooraf een plek moeten reserveren voor de herdenking komende zaterdag. Reserveren is mogelijk sinds dinsdagochtend. Zonder reservering is het niet mogelijk de herdenking op de Dam bij te wonen.
Dit jaar gelden extra veiligheidsmaatregelen voor de Nationale Herdenking door de kans op spontane protestacties of verstoringen. Een van de maatregelen is een vastgesteld maximum van 10.000 mensen op het plein op 4 mei, waar dit doorgaans naar schatting 20.000 mensen zijn.
De keuze om met reserveringen te werken is gemaakt om mensen die het belangrijk vinden om aanwezig te zijn zo goed mogelijk te faciliteren, liet de woordvoerster eerder weten. Reserveren is mogelijk totdat het maximum van 10.000 aanmeldingen is bereikt. Mensen kunnen zich aanmelden via Herdenkingopdedam.nl, waarbij ze kunnen kiezen voor een van de twee zijdes van de Dam: de kant van het Damrak of de kant van het Rokin. Daarnaast kan men een tijdslot kiezen. Het is mogelijk om een reservering voor een of twee personen te maken. Bij aankomst op de Dam wordt de reservering gescand.
Meer uit Binnenland
VLISSINGEN (ANP) - In de Schutterijstraat in Vlissingen is dinsdagavond laat een grote brand uitgebroken in een wooncomplex, nadat daar een explosie had plaatsgevonden. Er is volgens de veiligheidsregio sprake van een grote, uitslaande brand. De veiligheidsregio laat weten dat nog niet bekend is of er personen bij de brand en explosie betrokken zijn. De ambulancedienst is bij het wooncomplex aanwezig.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag zijn dinsdagavond vier mensen aangehouden. Ze gooiden met stenen naar de ambassade en probeerden het hek bij het gebouw over te klimmen, bevestigt de politie berichtgeving van 112-website Regio15.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in december een recordaantal toeristen verwelkomd. Sinds augustus zijn er zorgen over de negatieve invloed van de spanning tussen de VS en Venezuela op het aantal vakantiegangers, vooral na twee bijna-ongelukken in het luchtruim in december. Het toerismebureau heeft het daarentegen over "een toenemende aantrekkingskracht".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.
7 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.
9 uur geleden