Bijna helft Nederlanders wil graag een wolf tegenkomen
DEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de Nederlanders (45 procent) zou graag eens een wolf in het wild tegenkomen. Een ruime meerderheid is niet van plan om natuurgebieden waar wolven voorkomen te mijden. Daarentegen laat 22 procent van de Nederlanders die gebieden liever links liggen. Ze zijn bang voor gevaarlijke situaties.
Dat blijkt uit een onderzoek dat Landbouwminister Carola Schouten heeft laten doen. Hetzelfde onderzoek is in 2021 al eens gedaan, toen er nog geen wolven in Nederland waren gevestigd. Het blijkt dat de wolf tegenwoordig voor 57 procent van de Nederlanders welkom is, terwijl dat in 2012 nog 45 procent was. Bijna een vijfde (18 procent) is tegenstander van de terugkeer van de wolf omdat er naar hun mening te weinig ruimte voor het roofdier is, omdat vee wordt aangevallen en omdat een wolf overlast en gevaar kan veroorzaken.
Volgens de onderzoekers weten Nederlanders relatief veel over de wolf. Maar veel minder bekend is hoe gevestigde wolven leven. Zo blijken de wolven op de Veluwe zich vrijwel alleen te voeden met wild dat daar leeft, terwijl veel mensen denken dat ze ook schapen en geiten opeten. De helft van de Nederlanders wil graag weten waar de wolven precies zitten en waar ze zich misschien kunnen gaan vestigen.
Omdat er recent veel te doen is geweest over een zwerfwolf in Brabant die tientallen schapen aanviel, wil Schouten in het najaar aanvullend onderzoek laten doen naar het draagvlak voor het dier. Ook schrijft zij aan de Tweede Kamer dat er nagedacht moet worden over maatregelen tegen wolven die zich vestigen in een ongewenst gebied.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Jongeren in Nederland zijn de afgelopen vier jaar negatiever gaan denken over homoseksualiteit. Dit concluderen het Trimbos-instituut en Universiteit Utrecht in het terugkerende HBSC-onderzoek (Health Behaviour in School-aged Children). Daarin kijken onderzoekers naar het mentale welzijn van jongeren uit het laatste jaar van de basisschool en het voortgezet onderwijs.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) heeft voetbalclub Ajax, BENU-apotheken en Verpleegkundigen en Verzorgenden Nederland genomineerd voor de Meester Kackadorisprijs 2026. Dat is een jaarlijkse ludieke prijs voor organisaties die kwakzalverij zouden bevorderen.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim kijkt met verbazing en afkeuring naar de vele ontslagen in de top van de Amerikaanse krijgsmacht. Dat heeft hij zijn Amerikaanse collega's ook overgebracht. "Ik vind het ongemakkelijk wat daar gebeurt."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de organisatie PersVeilig hebben drie journalisten zich gemeld die stellen te zijn belaagd tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De troepen die de Verenigde Staten mogelijk uit Europa weg willen halen, zouden wel gereserveerd kunnen blijven voor de bescherming van dat continent, oppert Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim. Zo kunnen de NAVO-landen volgens hem voorkomen dat er gaten vallen in hun verdediging tegen Rusland.
5 uur geledenZEVENAAR (ANP) - De drie demonstranten van Extinction Rebellion die zaterdagmiddag met de auto het verkeer op de A12 bij Zevenaar blokkeerden, hebben een nacht op het politiebureau doorgebracht. Ze worden zondagmiddag verhoord, zegt een woordvoerder van de politie.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Paul Haenen stopt na ruim vijftig jaar met de nasynchronisatie van de stem van Sesamstraatpop Bert. Dat maakte de acteur zondagochtend bekend in zijn tv-programma Margreet Dolman Begrijpt 'T op RTL 4.
8 uur geleden